24 'Drie keer pieken in een seizoen moet kunnen' 301 sport 61% Duffel naar Wallenloop met dubbeldekker €19,- De Visser terug bij HW'24 Groede verder in soccertoernooi woensdag 4 januari 2012 Het is onzeker of de Dieter van Streels (229), de winnaar van de Wallen- loop van vorig jaar, dit jaar weer van de partij zal zijn. foto Willem Mieras door Koen de Vries GOES - Ze zijn als vanouds weer van de partij, de atleten van AV Duffel. De Belgen komen zaterdag met een dubbeldeksbus naar Goes, om mee te doen aan de 51e editie van de Wallenloop. „Reken maar op een man of honderd", voorspelde hoofdtrainer André Boonen gisteren. Zo'n vijftig van hen zullen daadwerkelijk de hard loopschoenen aantrekken voor de door het Goese AV'56 georgani seerde wedstrijd. De rest komt mee als supporter. De kwantiteit Belgen zal dus hoog zijn in de Wallenloop, voor de kwaliteit geldt hetzelfde. Vorig jaar legden de leden van de club uit de buurt van Antwerpen in Goes be slag op negen overwinningen. Ze deden aan vijftien onderdelen mee. Dit jaar zal dat waarschijnlijk niet anders zijn, al moeten enkele toppers verstek laten gaan. Zo zit international Sanne Torfs in Australië en bivakkeert Roy van Son, vorig jaar tweede, voor zijn werk in Zwitserland. De komst van Dieter van Streels, de jonge ling die vorig jaar op indrukwek kende wijze won, is onzeker. Hij herstelt van een blessure. Trainer André Boonen tipt nu Maarten Mortelmans als een van de favorieten. Deze loper eindigde op oud jaarsdag als derde in de kor te cross van de Sylvestercross in Soest. Bij de vrouwen zou de pas zeventienjarige Sara Vande Velde wel eens hoge ogen kunnen gooien. Ze staat in België bekend als toptalent. Wie niet aan de start staat maar wel aanwezig zal zijn, is de Goese burgemeester René Verhulst. Hij is een klein jaar lid van AV'56 om ge richt aan zijn conditie te kunnen werken. Verhulst had zaterdag graag mee willen rennen, maar kampt met een hardnekkige knie blessure. Een scheefzittende wer vel in zijn rug blijkt de boosdoe ner. Volgend jaar hoopt de eerste burger van Goes zijn debuut te ma ken in de Wallenloop. De jeugdwedstrijden van de Wal lenloop beginnen zaterdag om 13.00 uur. De senioren starten om 14.20 uur voor een afstand van 7560 meter over het bolwerk en de singel. Er zijn prestatielopen, om 13.40 en 14.20 uur. Start en finish zijn op de hoek van de Oostsingel en de Voorstad. In schrijven kan in Café Baarends aan de Voorstad. Vacansoleil DCM behaalde vorig jaar 24 zeges, 26 tweede plaatsen en 28 derde plaatsen. Hoewel Vacansoleil DCM vorig jaar sportief en publicitair een goed seizoen meemaakte, wordt de lat dit jaar aanzienlijk hoger gelegd. De Nederlandse wieier- formatie mikt op een klassieker- overwinning of een ritzege in de Tour de France. door René van Stee MAASTRICHT - In huize Hooger- land-Koops is per 1 januari een spreekverbod ingesteld over prik keldraad. „Over die valpartij is al les gezegd en geschreven. We kij ken nu vooruit", maakte Johnny Hoogerland gisteren op de ploeg- presentatie van Vacansoleil DCM meteen korte metten met vragen over zijn inmiddels legendarische buiteling in het prikkeldraad tij dens de Tour van vorig jaar. Die opstelling past in de zelfbewus te houding die Hoogerlands ploeg gisteren in kasteel Vaeshartelt, on der de rook van Maastricht, ten toonspreidde. In drie jaar tijd is de formatie getransformeerd van een groep vrijbuiters met een niet te temmen aanvalslust, waarin jonge lingen als Rob Ruijgh en Wout Poels kansen kregen én grepen, tot een team waarmee op het hoogste niveau in de WorldTour nadrukke lijk rekening wordt gehouden. De rotte appels Riccardo Ricco en Ezequiel Mosquera zijn weggesne den. En ook al boekte Vacansoleil DCM vorig seizoen 24 zeges, de ploeg zou die dit jaar graag inrui len voor een klassiekeroverwin- ning of een ritzege in de Tour. „We gaan voor de efficiency. We zullen minder in beeld rijden, maar we zullen ook minder snel te vreden zijn. Vanaf nu gaat het om het afmaken in de koers", legde ploegleider Hilaire Van Der Schue- ren de lat hoog. De aimabele Belg beseft dat dit makkelijker is gezegd dan gedaan. „Uiteraard wil elk team hetzelfde als wij. Anderzijds beschikken over een uitgebalan ceerd geheel waar iets van ver wacht mag worden." De mannen die het in 'monumen ten' als Milaan-San Remo, de Ron de van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en Luik-Bastenaken-Luik zullen moeten doen, zijn met name Mar co Marcato en Björn Leukemans. In de grote rondes zijn Poels, Ruijgh, Hoogerland en Thomas de Vacansoleil DMC beschikt over 29 renners De renners van Vacansoleil DMC in 2012 zijn Kris Boeckmans (Bel), Matteo Carrara (Ita), Thomas de Gendt (Bel), Stefan Denifl (Oos), Stijn Devolder (Bel), Romain Feillu (Fra), Johnny Hoogerland, Martijn Keizer, Sergej Lagoetin (Oez), Gus- tav Larsson (Zwe), Björn Leuke mans (Bel), Pim Ligthart, Bert-Jan Lindeman, Marco Marcato (Ita), Barry Markus, Tomasz Marczynski SWEETDEAL VAN DE DAG Afslanken op die plaatsen waar jij het wilt! Profiteer nu van 61 korting op een introductieabonnement van 5 behandelingen bij Body Treatment Store in Middelburg. (Pol), Wouter Mol, Jacek Morajko (Pol), Martin Mortensen (Den), Ni- kita Novikov (Rus), Marcello Pa- varin (Ita), Wout Poels, Rob Ruijgh, Mirko Selvaggi (Ita), Rafael Valls (Spa), Kenny van Hummel, Kevin van Impe (Bel), Frederik Veuchelen (Bel), Lieuwe Westra. De ploeglei ding bestaat uit Daan Luijkx, Hilai re van der Schueren, Michel Corne- lisse en Jean-Paul van Poppel. HULST - Jaimy de Visser keert met onmiddellijke ingang terug bij zon dagderdeklasser HW'24. De 24-jarige aanvaller uit Hulst kwam tot december vorig jaar in actie voor de Belgische voetbal club Eendracht Zele. Daar kwam door perikelen een eind aan. De Visser vertelde gisteren blij te zijn met de terugkeer naar zijn roots bij HW'24. „Daar spelen mijn vrienden. Ik ben er ook altijd jeugdtrainer gebleven." Hij ontzenuwde daarmee de ge ruchten dat hij in de winterstop overschrijving naar Axei, waarvoor hij voor zijn overgang naar België uitkwam, zou aanvragen. Volgens De Visser is dat gerucht de wereld ingekomen, omdat Michel Leon- hart daar trainer is. Met Leonhart heeft hij eerder samengewerkt. Jaimy de Visser maakt woensdag- vond zijn debuut bij HW in de voorronde van het Fast soccertoer- nooi in Terneuzen. Gendt de vooruitgeschoven pion nen, terwijl Romain Feillu en Ken ny van Hummel, één van de twaalf nieuwelingen in de ploeg, mikken op een Touretappezege. Vacansoleil DCM gaat ook op de wetenschappelijke toer. Voor dit doel is de Belg Marc Lamberts aan getrokken, tevens trainer van zijn landgenoot Jurgen van den Broek. Met behulp van een vermogensme ter, waarmee exact inzicht wordt verkregen in de kracht (het watta ge) waarover een renner beschikt, is hij in staat om op maat gesne den trainingsprogramma's samen te stellen. Ook Hoogerland heeft baat bij die aanpak. „Je leert er je lichaam veel beter door kennen." Na een hectisch seizoen is Hooger lands hoofd weer leeg. Net als Van Der Schueren heeft hij hoge ver wachtingen van de Vlaamse klas siekers, waarin de Zeeuw even eens een troef is en waarin hij een fraai verleden heeft met in 2001 de zege in de Ronde van Vlaanderen bij de junioren en een twaalfde plaats in dezelfde koers bij de profs in 2009. Vorig jaar liet hij de Vlaamse klassiekers links liggen in verband met zijn Giro-deelname. Andere pieken liggen voor Hooger land in de periodes rond de Tour, de Olympische Spelen en het WK in Valkenburg. Daardoor begint zijn seizoen dit jaar later dan ge bruikelijk en néémt hij in mei een poos gas terug.„Ik werk toe naar drie pieken. Dat moet kunnen. Ze ker omdat ik veel minder koersda- gen zal hebben dan vorig seizoen." De drie Nederlandse toppers van Va cansoleil: Wout Poels, Rob Ruijgh en Johnny Hoogerland (van links naar rechts). foto Marcel van Hoorn TERNEUZEN - Groede was de grote verrassing in poule 2 van het Fast indoorsoccertoernooi Zeeuws- Vlaanderen. De zondag-vijfdeklas- ser plaatste zich in het Terneuzen- se sportcentrum Vliegende Vaart niet alleen ongeslagen voor de fina leronde, maar hield ook sterke teams al RCS (1-1) en Temeuzense Boys (o-o) in bedwang. Na een 4-2-zege op Walcheren, dat net als Terhole werd uitgeschakeld, stelde Groede al na vier van zijn vijf te spelen duels een plek in de finale ronde veilig. Terneuzense Boys en RCS streden om de poulezege. Die ging naar RCS na een 2-0-zege op de Zeeuws-Vlamingen. De Soubur gers haalden dertien punten uit vijf duels. Ook SDO'63 plaatste zich voor de finaledag. Topscorer van de dag was RCS'er Lorenzo de Groot met zeven doelpunten. Vandaag spelen Zaamslag, IJzendij- ke, AZW, HW'24, Koewacht en Hontenisse hun voorronde. IN PLAATS VAN €49,- JE BESPAART €30,- KORTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30