sport 129 Verhoeven haalt zijn gram in rally Van Halst actief voor FC Utrecht Liverpool accepteert schorsing Suarez Cuidetti blijft bij Feyenoord Beckham niet naar Paris Saint-Cermain Labyad dreigt PSV te verlaten woensdag 4 januari 2012 UTRECHT Oud-voetballer Jan van Halst gaat commerciële werkzaamheden voor FC Utrecht verrichten. Van Halst is vorig jaar na zijn perio de bij FC Twente als commercieel manager in dienst getreden bij het Duitse sportmarketingbureau Sportfïve. Als teamleider Neder land gaat de tv-analist de commer ciële organisatie bij FC Utrecht ont wikkelen. Roland Jurriëns treedt per 1 februari in dienst van FC Utrecht als manager pr, marketing en communicatie. LONDEN Liverpool heeft alsnog de zware schorsing van sterspeler Luis Sua rez geaccepteerd. De voormalige Ajacied werd vorige maand voor acht wedstrijden uitgesloten we gens een serie racistische beledigin gen tegen Patrice Evra van Man chester United. Hij moet tevens een boete van 50.000 euro betalen. Na bestudering van het uitvoerige rapport, dat de bond zaterdag naar buiten bracht, besloot de clublei ding de straf voor de Uruguayaan niet meer aan te vechten. ROTTERDAM De Zweedse aanvaller John Guidet- ti maakt het seizoen af bij Feye noord. Dat wil de huurling van Manchester City graag en de Rot terdamse clubleiding heeft daar ui teraard geen enkel bezwaar tegen. De 19-jarige topscorer (11 treffers) groeide in zijn eerste halfjaar in De Kuip uit tot publiekslieveling. „Ik blijf dit seizoen bij Feyenoord, een fantastische club", twitterde Guidetti gisteren. Door zijn indruk wekkende entree in de eredivisie toonde een flink aantal clubs be langstelling voor de sterke Zweed. PARIJS David Beckham vervolgt zijn loop baan niet bij Paris Saint-Germain. Paris Saint-Germain wilde de 36-ja- rige middenvelder uit Engeland graag aan de selectie toevoegen. De nieuwe trainer Carlo Ancelotti werkte al met de vedette bij AC Mi lan. Beckham stond tot 31 december on der contract bij Los Angeles Ga laxy. „Maar om privéredenen gaat de overgang niet door", zei een te leurgestelde technisch manager Leonardo gisteren. EINDHOVEN PSV moet aan het einde van dit sei zoen mogelijk afscheid nemen van Zakaria Labyad. De 18-jarige aanval ler kan zich niet vinden in het con- tractvoorstel dat de clubleiding heeft gedaan. Hij dreigt naar Spor ting Portugal te vertrekken. De ver bintenis van Labyad bij PSV loopt over een half jaar af. De Utrechter heeft een basisplaats veroverd in het elftal van Fred Rut ten. Bij Sporting, waar hij naar ver luidt een vijfjarig contract kan teke nen, spelen onder anderen Stijn Schaars en Ricky van Wolfswinkel. Assistenttrainers Alfred Schreuder, Youri Mulder en Boudewijn Pahlplatz (van links naar rechts) gaven gisteren leiding aan de selectie na het ontslag van Co Adriaanse. foto Vincent Jannink/ANP SAN JUAN - Frans Verhoeven heeft van zich doen spreken in de Dakar Rally. De Nederlandse motorrijder eindigde in de derde etappe, van J San Rafael naar San Juan in Argen tinië, als tweede. Hij moest alleen v de Fransman Cyril Després voor zich dulden. Verhoeven begon getergd aan de special over 270 kilometer. De Bra bander, die al drie keer een etappe won in de woestijnrally, had maan dag in de tweede etappe veel tijd verloren doordat een monteur on derdelen van zijn Shercomotor niet goed had aangedraaid. „Een prutser was het", zei Verhoeven, die gisteren zijn boosheid omzette in snelheid. Hij had aan de finish 8.37 minuten achterstand op Després en was pre cies twee seconden rapper dan de nummer drie, de Portugees Paulo Goncalves. Després nam door zijn etappe winst de leiding in het algemeen klassement over van titelverdedi ger Mare Coma. De Spanjaard kwam als zevende binnen op ruim derien minuten van Després. Hij verspeelde veel tijd door de ver keerde route te nemen. In de alge mene stand heeft Coma dik tien minuten achterstand op Després. De Spaanse rallyrijder Nani Roma schreef de derde etappe bij de au to's op zijn naam. Roma, aan het stuur van een Mini, was na een special van 208 kilometer 1.09 mi nuut sneller dan de Pool Krzysztof Holowczyc, ook rijdend in een Mi ni. De Qatarese titelverdediger Nas ser Al-Attiyah (Hummer) werd derde op 1.29. De Nederlander Erik van Loon reed in zijn Mitsubishi naar de achtste plaats. Hij zat een luttele minuut achter de Franse Dakarle gende Stéphane Peterhansel (Mi ni), die zevende werd en de koppo sitie in het algemeen klassement moest afstaan aan Holowczyc. Trucker Gerard de Rooy is de lei ding na een dag alweer kwijt. De Brabander kwam pas als zevende binnen in zijn Iveco op een kleine negen minuten van de winnaar, zijn Italiaanse teamgenoot Miki Bi- asion. De Kazach Artoer Arda- vitsjoes profiteerde. De Kamaz-rij- der werd kort achter Biasion twee de en passeerde De Rooy in het al gemeen klassement. De Rooy heeft 28 seconden achterstand. De rally wordt vanaf de eerste dag geplaagd door ernstige ongeluk ken. Na de dood van de Argentijn- Jorge Martinez, zondag tijdens de openingsetappe, ging het maandag weer behoorlijk fout. De Franse motorcoureur Bruno da Costa raakte zwaargewond door een bot sing met een koe. Het dier overleef de de klap niet. De 38-jarige Yam aha-coureur werd met een helikop ter naar het ziekenhuis overge bracht. De Fransman verkeert niet in levensgevaar. De motor ging in vlammen op. Da Costa's landge noot Sébastien Coué bleef na een ongeval in de tweede etappe lig gen en werd bevangen door de hit te. Hulpverleners haalden Coué be wusteloos uit de zandduinen van El Nihuil. Artsen constateerden een lichaamstemperatuur van veer tig graden C. Het team van de Fransman wist gisteren te melden dat hij weer bij kennis is. De Nederlandse motorrijder Ebert Dollevoet moest maandag zijn vijf de poging om de Dakar Rally uit te rijden staken. De ondernemer uit Budel werd tijdens de tweede etappe met een helikopter van het parkoers gehaald, omdat hij ver schijnselen vertoonde van uitdro ging- Ebert Dollevoet debuteerde in 2003 en waagde zich tevens in 2004, 2006 en 2009 aan het lood zware avontuur, maar hij wist geen enkele keer de finish te ha len. 'Misschien is FC Twente wel een moeilijke club om mee samen te werken voor een trainer. Dat heeft onze vorige coach Preud'homme ook enige tijd gekost' Joop Munsterman, voorzitter FC Twente

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29