Loze brandmeldingen in Goes nemen af stipreizen.nl Waarom zijn anderen zo duur... '<T Herstel van hagel komt nu in zicht Lot scheldedorp Doel lijkt beslecht STIP Strenger handhavingsbeleid lijkt vruchten af te werpen Subsidie voor onderzoek doorlaat onder Oesterdam ni ken werk woensdag 4 januari 2012 W door Frank van Cooten GOES - Het strengere beleid dat de gemeente Goes heeft ingevoerd om het aantal loze brandmeldin gen terug te dringen lijkt vruchten af te werpen. Het aantal uitrukken voor meldin gen die uiteindelijk loos alarm ble ken te zijn, is vorig jaar met vijf tien procent gedaald: 152 in 2011 te gen 180 in 2010. Voor het leeuwendeel van deze meldingen zijn automatische brandmeldinstallaties verantwoor delijk. Bedrijven of instellingen in de gemeente Goes die de brand weer te vaak voor niets laten op draven, kunnen daar dwangsom men voor tegemoet zien. „Als onderweg al blijkt dat de auto matische brandmelding loos blijkt te zijn, rijden we toch door naar het desbetreffende bedrijf om zo snel mogelijk met de exploitant of de eigenaar van het bedrijf actie te ondernemen", zegt de Goese brandweercommandant André Willëmstein. „De cijfers lijken aan te tonen dat deze nieuwe aanpak vruchten afwerpt, maar ik vind het toch te vroeg deze conclusie te trekken. Daarvoor is een trendma tige daling over meerdere jaren no- dig." De Goese brandweer wil wel het beeld wegnemen dat automatische brand meld installaties u itsluitend loze meldingen veroorzaken. Bij elf meldingen die als automatische brandmelding op de Gezamenlijke Meidcentrale Zeeland binnen kwa men, bleek het wel degelijk om brand te gaan. Het meest recente voorbeeld was de brand bij de Betho, maar ook bij Emergis, zorg centrum Ter Weel en de Pon- tes-school aan de Bergweg. In navolging van onder meer Goes gaat ook Borsele strenger optreden tegen het aantal loze brandmeldin gen. De zes brandweerposten zijn in 2010 (de jongste cijfers) geza menlijk^^ keer uitgerukt, waar van zestig keer voor een automati sche brandmelding. In 96,6 pro cent van die gevallen bleek de au tomatische melding een loze mel ding te zijn. Zowel de Borselse brandweer als het gemeentebestuur vindt dat on aanvaardbaar. Bij loze meldingen krijgt de hoofdgebruiker van het pand een brief met het vriendelij ke verzoek dit voortaan te voorko men. Gebeurt dat stelselmatig niet, dan volgt uiteindelijk een dwang som van 2500 euro per overtre ding. In Borsele zijn zo'n dertig be drijven verplicht aangesloten op de centrale. TERNEUZEN - Het einde van de re paraties van hagelschades aan au to's in Zeeuws-Vlaanderen komt in zicht. Bij De Witte Autoschade in Ter- neuzen is het speciale hagelcen- trum inmiddels weer opgedoekt. Daar werden zo'n 1400 auto's uit- gedeukt, die er na de enorme ha gelbui in september uitzagen als veredelde poffertjespannen. „We hebben alles op alles gezet om in Terneuzen voor de Kerst klaar te zijn. Alleen in onze vestiging in Hulst zijn we deze maand nog be zig. Het was een zware belasting voor ons bedrijf Gouden tijden? Dat valt wel mee, want we hebben 25 mensen moeten inhuren om al le schades te verhelpen", zegt be drijfsleider Mare Blanckaert. Bij Autoschadeteam Rida 8c Selek- ta wordt nog wel hard gewerkt aan hagelreparaties. Althans, de uitdeukers gaan volgende week weer aan de slag. De directeur: „Nu heben ze nog vakantie." door Harmen van der Werf DOEL - Het lot van het scheldedorp Doel lijkt definitief beslecht, zo valt op te maken uit opmerkingen van burgemeéster Marc Van de Vij ver van de gemeente Beveren. Hij heeft begin deze week aangegeven dat 'de situatie in Doel onhoud baar is geworden'. Hij deed daarbij een oproep aan de Vlaamse rege ring snel een beslissing te nemen over het uitbreidingsplan voor de Antwerpse haven. Van de Vijver reageerde op kritiek van onder meer het actiecomité Doel 2020 dat Beveren het Schelde dorp aan zijn lot overlaat. Vanda len hielden in de nacht van 20 op 21 december huis in Doel. Zij ver nielden ruiten van het ontmoe tingscentrum, maar beperkten zich daar niet toe. Zij gooiden ook de ramen in van een winkelpand waarin nog altijd Marcella en Char les Kimpe wonen. Volgens het ac tiecomité Doel is het niet de eerste keer dat dit is gebeurd. De bewo- nersgroep eiste extra veiligheids maatregelen. Deze oproep was nog niet de deur uit, of Doel kreeg opnieuw een te genslag te verwerken. Meer dan vijftienhonderd jongeren trokken oudejaarsavond naar het dorp om een illegale Rave Party bij te wo nen. Voor Doel 2020 was dat de zo veelste druppel die de emmer deed overlopen. Het actiecomité wijst er in een ver klaring op dat bewoners enkele maanden geleden een veiligheids plan hebben gemaakt. Ze hebben dat ook voorgelegd aan het ge meentebestuur van Beveren. WEBLOCS PZC-verslaggevers houden webblogs bij over cultuur, literatuur, levensbe schouwing en voetbal: pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl foto Ronald den Dekker KRUININGEN - De Nederlandse Oes tervereniging krijgt van de ge meente Reimerswaal een subsidie van 10.000 euro. Dat heeft het col lege van Reimerswaal besloten. De bijdrage is bedoeld voor onder zoek naar een leiding onder de Oesterdam bij Tholen, die zoet wa ter vanuit het Zoommeer naar de Oosterschelde kan loodsen. Dat zou de mossel- en oestercultuur ten goede kunnen komen. „We ge ven deze subsidie omdat we het belang voor de sector inzien", zegt burgemeester Jan Huisman. Het onderzoek valt onder een samen werkingsverband, Green Deal Bio diversiteit Oosterschelde. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamileltenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25