Zonder geld op zak parkeerticket kopen Drie providers Zeeuwse voordeur in Parijs 'Tweede kerncentrale niet naast bestaande' Nog een zeldzaamheid woensdag 4 januari 2012 Slechts op één blauwe Peugeot is het vignet van provider Parkli- ne te vinden. Of daadwerkelijk betaald is met de gsm valt niet te achterhalen, want de parkeerwachters zijn deze eerste werk dag van het jaar niet heel actief, zo lijkt het In Goes kan sinds gisteren een parkeerticket gekocht worden met een mobieltje. Voordelen: er is geen kleingeld of een volge laden chipknip meer nodig en bijvullen kan op afstand. door Lilian Dominicus Behendig draait de 85-jari- ge Leo Verijke uit Goes zijn 21 jaar oude Toyota Corolla in de parkeerplek die op het altijd drukke Damplein in Goes vrijkomt. Zeker nu, tij dens de kerstvakantie, is het vech ten om een plekje in -de binnen stad. Een jonge vrouw met een witte, snelle bolide heeft het nakij ken. Even later loopt hij op zijn ge makje naar de parkeerautomaat om daar een paar euro in te wer pen. Mobiel parkeren? Nou, neuh... niets voor hem. „Moet u luuste- ren", verklaart hij in onversneden dialect. „Ik heb zoveê tied, en met computers, internet of mobiel, daarmee heb ik helemaal niets. Ik rijd 10.000 kilometer per jaar en kom een of twee keer per jaar in de stad voor een boodschap." Maar voor de moderne generatie, die altijd haast heeft, vindt hij het wel wat. „Zeker in deze tijd moet je toch oppassen om met geld over straat te lopen", vindt hij. „Ik heb nu ook maar vijftien cent bij me." „Oh, zijn die bordjes daarvoor?", reageert een vrouw op de vraag of ze al heeft overwogen voortaan met een mobieltje haar parkeer- tickets aan te schaffen. Ze is met haar tienerdochter in de stad om een middagje te winkelen. „Gaat dat van je telefoonrekening af dan?", wil ze weten. Als dat niet het geval blijkt, vindt ze het maar niets. „Nee hoor, gewoon contant betalen, dat is veel beter." De nog zeer viefe Cesink Clee ('zeg maar dat ik 85-plus ben') lijkt dat mobiel parkeren echter wel wat. Een mobieltje heeft ze nog niet, maar daar wordt aan ge werkt. „Iedereen om me heen heeft er ook één." En ook de 15-jarige Lorenzo de Kaart uit Yerseke, die een parkeer kaartje koopt voor zijn moeder, 'De betaalautomaten zijn tijdelijk dichtgemaakt voor de oud- en nieuw- viering' lijkt dat betalen per sms wel han- Het loopt de maandag na oud en nieuw nog geen storm met mobiel parke ren op het Damplein in Goes. De meeste bezoekers gooien gewoon een paar eurootjes in de automaat of betalen met een chipknip voor een kaartje. Slechts op één blauwe Peugeot is het vignet van provider Parkline te vinden, maar de eige naar ervan is in geen velden of we gen te bekennen. En of daadwerkelijk betaald is met de gsm valt nu even niet te achter halen, want de parkeerwachters zijn deze eerste werkdag van het jaar niet heel actief, lijkt het. „De betaalautomaten zijn dichtge maakt voor de oud- en nieuwvie- ring. We zijn vandaag bezig die weer weg te halen", verklaart een woordvoerder van de gemeente Goes. Een andere medewerkster van de gemeente vermoedt dat mensen nog te weinig bekend zijn met het fenomeen mobiel parkeren. „Als ze het wel weten, wachten ze waar schijnlijk met aanmelden totdat het systeem echt in werking is ge treden. En dat is vandaag dus", zegt zij. Hoe werkt het mobiel parkeren? Eerste stap is aanmelden bij een een van de drie providers die mo biel parkeren in Goes aanbieden: www.parkmobile.nl, www.parkdi- ne.nl, www.yellowbrick.nl. Deze bedrijven sturen na aanmel ding een parkeerkaart op, die ach ter de voorruit moet worden ge plakt. Betalen kan met een telefoontje of sms, met vermelding van het nummer van de parkeerzone. De ze staat aangegeven op de borden boven de betaalautomaat. Parkéerwachters kunnen met hun scanapparaten zien of de parkeer kaart met streepjes- of barcode is ingelogd. De kosten en voorwaarden kun nen per aanbieder verschillen. Bij Parkline betalen gebruikers een malig 10 euro registratiekosten (in clusief parkeerkaart) en 2,50 euro aan abonnement per maand. In Goes bieden drie bedrijven mobiel parkeren aan: ParkMobile, ParkLine en Vellowbrick. ParkMobile laat klanten kiezen tus sen gebruik per transactie (0,25 eu ro per keer) of een abonnement (1,75 euro per maand). Eenmalige registratiekosten zijn 2,50 euro per kenteken. Een parkeerkaart kost 5 euro. Yellowbrick rekent eenmalig 10 eu ro registratiekosten (incl. parkeer kaart). Keuze tussen betaling per keer (0,30 euro) of een abonne ment (0,60 euro per week). Betalen met contant geld of chipknip hoeft niet meer in Goes. LEWEDORP - Gemaakt in een Zeeuwse boerenschuur en vanaf staan", aldus het dagelijks gemeen tebestuur. Het college vindt een tweede centrale meer passen in de industriële omgeving ten noorden van de Europaweg-Zuid. Het college wijst ook een koelsys teem middels hoge koeltorens af zoals dat gebeurt in Doel. Dergelij ke torens passen niet in het land schap. De procedures rondom de mogelij ke tweede centrale zijn weliswaar op de langere baan geschoven, maar dat maakt de reactie van Bor- sele niet minder relevant, vindt wethouder Marga Vermue. „De bouw van de tweede centrale is niet van de baan." vanmiddag te zien in een chique conceptstore in hartje Parijs. Een enorm kunstwerk van de Armeen se beeldhouwer Eduard Arutjnian. De deur van 3 bij 3 meter, waarop sierlijke menselijke figuren staan afgebeeld, is gemaakt in een loods van Wim van de Sluis in Lewe- dorp. Opdrachtgevers zijn de Fransman Romain Brau en de Rus sische Anna Koesjnerova. Het duo begon in 2009 met de kledingwin kel annex kunstgalerie RA aan de Kloosterstraat in Antwerpen. De tweede vestiging opent deze maand aan de Rue de la Corderie 14 in Parijs. Daar is de voordeur voor bedoeld. www.z2.nl. door Frank van Cooten BORSSELE - De tweede kerncentra le mag niet worden gebouwd pal naast de bestaande. Deze locatie staat te dicht op het dorp Borssele. Het dagelijks gemeentebestuur van Borsele sprak zich reeds in 2009 uit tegen deze mogelijke loca tie en betreurt het daarom dat de ze plek toch als een van de zes zoeklocaties is opgenomen in de zogeheten concept notitie reikwijd te en detailniveau planMER (Mi- lieuEffectRapport). Een aanvaardbaar woon- en leefkli maat voor de inwoners van Borsse le komt aanzienlijk onder druk te Kunstenaar Eduard Arutjnian heeft binnen twee maanden een voordeur ge maakt voor een winkel annex galerie in Parijs. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24