Gastheerschap 'Grens van bezuinigen is bereikt' Historische markt Veere wil andere vergunning 23 Betrapt met te veel alcohol in het bloed Verdachte branden mag naar huis Michael Boogerd lost startschot Treinmodellen ruilen in Heinkenszand Kerk giet het geloof met de paplepel binnen Watersnoodmuseum telt 60.000 bezoekers Nieuwjaarsreceptie gemeente Middelburg woensdag 4 januari 2012 „Een mens met wie je kunt praten en die iets voor je kan doen wordt steeds belangrijker, juist in een digitale wereld." W DOMBURG - Acht vestigingen heeft de VW Walcheren/Noord-Beve land. De huurcontracten voor ze ven ervan in Veere en Noord-Beve land lopen eind dit jaar af. De VW voert besprekingen met deze gemeenten over nieuwe huurcon tracten en dus over subsidie. Carla Schönknecht van de VW wijst erop dat de kantoren noodza kelijk zijn om de rol die de organi satie vervult als gastheer voor de toeristen namens de gemeenten goed te vervullen. „Zonder subsi die is dat onmogelijk." Het enige van de acht kantoren waarvoor de huur is geregeld, is dat in Vlissin- gen. In Middelburg heeft de VW geen kantoor; daar verzorgt De Drukkerij dat. De VW werkt er wel nauw mee samen. Het kantoor voor Noord-Beveland staat in Kamperland, dat voor Veere staan in Veeje, Vrouwenpol der, Oostkapelle, Domburg, West- kapelle en Zoutelande. Noord-Be veland betaalt zo'n 67.000 euro per jaar voor huisvesting en pro motie, Veere betaalt daarvoor 375.000 euro. Gezien de financiële positie van de gemeenten en de crisis waarin Nederland verkeert, liggen bezuinigingen wellicht op de loer, beseft Schönknecht. „Maar het zou dom zijn om nu op het toerisme te bezuinigen. Recrea tie is één van de belangrijkste pij lers onder de Zeeuwse economie en uitgerekend een sector die het ondanks de crisis toch goed doet." Bovendien heeft de VW de laat ste jaren al steeds twee procent moeten inleveren, terwijl de sala riskosten 1,5 procent stegen. „Voor ons is de grens van de bezuinigin gen ook bereikt." Schönknecht stelt daarbij dat de balies en vooral de mensen erach ter heel belangrijk zijn voor goed gastheerschap. „Een mens met wie je kunt praten en die iets voor je kan doen wordt steeds belangrij ker, juist in een digitale wereld." door Henk Postma MEEST GELEZEN 1Doorgaande weg Serooskerke wordt autoluwe dorpslaan 2. Fris begin 2012 (foto) VIDEOJOURNAAL Bekijk ook de video's bij het Zeeuw se nieuws in onze videojournaals op www.z2.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto VEERE - De gemeente Veere heeft de vergunning ingetrokken voor de historische dinsdagmarkten in het stadje Veere. Dat is gebeurd op verzoek van de organiserende stichting. Die wil een andere ver gunning, omdat de geldende te veel weerstanden opriep en voor meerdere uitleg vatbaar was. Volgens marktmeester Marinus Welleman vindt overleg plaats over een nieuwe vergunning, waar in onvolkomenheden worden rechtgetrokken, en wellicht ook wordt voorgeschreven de markt wat in te krimpen. DOMBURG Op de Krommeweg in Domburg is gisteren rond 02.00 uur door de po litie een 25-jarige automobilist uit de gemeente Veere betrapt op rij den onder invloed. De man, een beginnend bestuur der, had volgens de politie meer dan anderhalf maal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Hij moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een rijverbod van vijf uur opgelegd. TERNEUZEN Een 13-jarige jongen die sinds eind vorige week vast zat op verdenking van in elk geval een container- brand op 3 september in Terneu- zen, mag weer naar huis. Dat heeft de rechter-commissaris gisteren be sloten. De jongen blijft wel ver dachte. Hij staat onder toezicht van de jeugdreclassering én Raad voor de Kinderbescherming. NIEUW- EN SINT JOOSLAND HEINKENSZAND Oud-wielrenner Michael Boogerd geeft op 5 februari het startschot voor de dikke bandenrace op CyclE- motion in Heinkenszand. Dat is een evenement met veel fietsactïvi- teiten, met als doel geld in te zame len voor de strijd tegen kanker. CyclEmotion begint met een korte fietstocht over de weg en een fiets- cross. Bezoekers kunnen op de si mulator ervaren hoe het is om de Alpe d'Huez te beklimmen. HEINKENSZAND Liefhebbers van modeltreinen kun nen zaterdag terecht in De Stenge in Heinkenszand. Daar wordt de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs ge houden. Er zijn ook onderdelen te koop. Op de beurs staat een testta fel, waar mensen hun nieuwe loco motieven en wagons kunnen uit proberen. De beurs duurt van 10.00 tot 15.30 uur. De Protestantse gemeente van Nieuw- en Sint Joosland gaat be langstellenden bijbrengen wat het christelijk geloof zoal inhoudt. Er wordt een gratis cursus aangebo den van elf bijeenkomsten. Onderwerpen die onder andere aan bod komen zijn 'Wie is Jezus?', 'Wat is bidden en hoe doe je dat?' en 'Bijbellezen: waarom en hoe?'. De cursus omvat 10 woensdagavon den en 1 zaterdag. De woensdaga vonden starten om 19.00 uur met een warme maaltijd. Daarvoor gaat de deur al om 18.30 uur open. De eerste bijeenkomst is op 11 ja nuari in de Eben Haëzer kerk. Hon derdvijftigduizend Nederlanders volgden inmiddels deze cursus. Meer informatie en aanmelding: Christiaan en Eline van Mourik. E-mail: chriseline@zeelandnet.nl OUWERKERK „Het was wonderbaarlijk druk. We hebben dagen van meer dan hon derd bezoekers gehad, al zit je daar met een paar touringcars natuur lijk al snel aan", zegt Rinus Plat- schorre, waarnemend directeur van het Watersnoodmuseum. Het Ouwerkerkse museum sloot 2011 af met een bezoekersaantal van ruim 60.000. Dat is meer dan verwacht. In 2010, een jaar na de uitbreiding, had het museum met 62.000 bezoekers een topjaar. Erva ringen van andere musea leren dat daarna een daling van tien procent optreedt. Dat die daling veel gerin ger uitviel, dankt het Rampmu seum aan het slechte weer van afge lopen zomer. Bovendien riep het museum december uit tot actie- maand,-met een korting op de en treeprijs en gratis rondleidingen. Tot en met april zijn in het mu seum foto's te zien van New Or leans, tijdens en na de hurricane Katrina. Tegen de vergunning loopt nog een beroep bij de rechtbank Mid delburg, aangespannen door een bewoonster van de Kaai. Trekt zij haar beroep in, dan betaalt de de gemeente voor haar het griffie recht. Er loopt ook nog een beroep van de stadsraad Vëere bij de Raad van State. Dat richt zich niet tegen de dertien historische markten die jaarlijks worden gehouden, maar wel tegen de mogelijkheid om jaar lijks 26 van dergelijke markten te houden, en daarbij ook kramen te plaatsen op de rijbaan van de Kaai. Met de praktijk van het afgelopen jaar kan de stadsraad leven. Op zaterdag 7 januari houdt de gemeente Middelburg haar nieuwjaarsreceptie 2012. Van 16.00 tot 18.00 uur bent u van harte welkom in het stadhuis aan de Markt. Tijdens de receptie houdt burgemeester Koos Schouwenaar zijn nieuwjaarstoespraak, zijn er rondleidingen door het stadhuis, draagt de stadsdichter zijn nieuwste gedicht voor en presenteren wij u de sportambassadeur van Middelburg. Wij adviseren u lopend of met de fiets naar het stadhuis te komen. Als u toch met de auto komt, raden wij u aan om gebruik te maken van één van de parkeergarages. De VW Walcheren/Noord-Beveland praat dit jaar met de gemeenten over nieuwe contracten voor de acht vestigingen, zoals deze in Domburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23