VVV wordt makelaar in informatie 221 zeeland Petitie voor vrije keuze scheiding kunststoffen Storm brengt weinig overlast Carla Schönknecht woensdag 4 januari 2012 „De eerste stap is dat we de database met alle infor matie die we hebben over ons gebied, verder gaan uit breiden. Met nog meer tips, trucs, evenementen, we tenswaardigheden, informatie over nieuwe bedrijven, nieuwe exposities, wegwerkzaamheden. „Er is al heel veel informatie beschikbaar. We merken alleen dat dat nog on voldoende bekend is en dat we die info toegankelijker moeten maken. door Maurits Sep DOMBURG - De VW Walcheren/- Noord-Beveland gaat zich omvor men tot een makelaar in informa tie. Tot nu toe bracht de VW de informatie voornamelijk zelf naar de gasten, vanaf 2013 gebeurt dat veel meer via recreatie-onderne mers. Dit jaar bereidt de organisatie zich voor op die nieuwe rol van infor matiemakelaar, zegt Carla Schönknecht van de VW Wal cheren/Noord-Beveland. „De eer ste stap is dat we de database met alle informatie die we hebben over ons gebied, verder gaan uitbrei den. Met nog meer tips, trucs, eve nementen, wetenswaardigheden, informatie over nieuwe bedrijven, nieuwe exposities, wegwerkzaam heden. Noem maar op. En alles wordt per kern gegroepeerd. Ver volgens zullen we werken aan nieuwe manieren waarop je die in formatie eruit kunt halen." De VW gaat zorgen voor kant-en-klare producten voor on dernemers, zodat die hun gasten op een eenvoudige manier van nuttige informatie kunnen voor zien. „Denk aan een applicatie voor je computer, waarmee een campinghouder de informatie over pakweg Zoutelande of Kam perland uit die grote database kan halen en kan weergeven op een tv, een scherm, in receptie, lobby of hotelkamer. Of aan een program maatje waarmee hij info op papier 'Als wij meer mensen be reiken, genereren we ook meer aandacht voor wat er hier te doen is.' kan afdrukken in zijn eigen huis stijl en dat aan de gasten kan mee geven. Wij gaan dat leveren aan de ondernemers en zij betalen ons daarvoor", legt Schönknecht uit. De VW is van oudsher al een or ganisatie die informatie verzamelt en verspreidt. In zoverre is er ook weinig nieuws onder de zon, er kent Schönknecht. „Er is al heel veel informatie beschikbaar. We merken alleen dat dat nog onvol doende bekend is en dat we die in formatie nog toegankelijker moe ten maken. Daar heeft iedereen baat bij, want wanneer wij meer mensen bereiken, genereren we ook meer aandacht voor alles wat er in deze regio te doen is. We ho ren namelijk ook nog steeds dat mensen aan het einde van hun va kantie ontdekken dat ze niet pre cies wisten wat er te doen was." De visie op de nieuwe rol van in formatiemakelaar en de plaats die ondernemers zelf daarin moeten spelen, is al besproken met branche-organisaties als Horeca Nederland, Hiswa en Vekabo en met het hoteloverleg op Walche ren en Noord-Beveland. Dat ver telt Ruurt van der Wel van de re gionale VW. „En de reacties zijn positief Het blijkt precies te zijn waaraan ze behoefte hebben." De VW zet op deze manier een volgende stap in de digitale ver spreiding van toeristische informa tie over Walcheren en Noord-Beve land. „Het is een ontwikkeling waaraan behoefte is bij onderne mers en gasten en waarin we dus meegaan", zegt Schönknecht. Tegelijkertijd blijven de bekende brochures met het aanbod van ac commodaties bestaan, merkt Van der Wel op. „Het is een samen spel. Veel mensen beginnen met de brochures, gaan verder op inter net en willen als ze hier zijn graag geholpen worden door echte men sen in een winkel. Alleen zijn ze vanaf dit jaar gratis. Vorig jaar kost ten ze nog twee euro per stuk." Schönknecht: „Gedrukte informa tie blijft nodig, maar de prioriteit ligt op internet." door Luc Oggel WISSENKERKE - Kunststof verpak kingsafval moet zoveel mogelijk worden gerecycled en zo min mo gelijk worden verbrand en daarom zouden gemeenten vrij moeten kunnen kiezen uit bronscheiding, nascheiding of nascheiding in aan vulling op bronscheiding van kunststof verpakkingsafval. Dat stelt het bedrijf Attero, dat duurzame oplossingen biedt voor de afvalstromen van overheden en bedrijven. Attero vraagt gemeen ten een petitie te ondertekenen, waarin staat dat elke gemeente voor zijn eigen specifieke situatie een optimaal systeem moet kun nen kiezen. Noord-Beveland heeft dat gedaan, meldt wethouder Cees van der Weele. Nu wordt er alleen afval ge scheiden aan de bron, dat wil zeg gen door inwoners. Dat werkt in principe goed, maar toch komt er nog redelijk wat kunststof tussen het restafval terecht. „Die keuze vrijheid staat ons daarom wel aan, want wellicht zijn er andere ma nieren van afval scheiden die wel licht voordeliger zijn." Het apart inzamelen van plastic af val loopt volgens hem op Noord-Beveland overigens 'boven verwachting'. MIDDELBURG - De storm van gister middag heeft op Walcheren voor kleine overlast gezorgd. Op de stormvloedkering schaarde een vrachtwagen, die door de har de zijwind tegen de railing werd gedrukt. Dat gebeurde ter hoogte van het sluizencomplex in de Oos- terscheldekering. De weg werd door Rijkswaterstaat kort afgeslo ten om de wagen weg te halen. Daar werd een andere vrachtwa gen voor ingezet. Op de Markt in Middelburg waaide de grote kerst boom om (foto). Die werd door de gemeente meteen opgeruimd. Uit Vlissingen kwamen meldingen binnen over losse tegels aan een flat op de boulevard en over weg waaiende kerstversiering in de bin nenstad. foto Ricardo Kievit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22