Postbestelcentra sluiten nog dit jaar Dode witsnuitdolfijn aangespoeld WALCHEREN Winterfestijn Trampoline Businesspoints Middelburg en Vlissingen verhuizen naar kleinere units almanak WOENSDAG 4 januari 2012 21 VW wordt makelaar in informatie 22 en 23 door Emsle Calon MIDDELBURG - De bestelcentra van postbedrijf PostNL verdwijnen uit Vlissingen en Middelburg, zo goed als zeker nog dit jaar. Het Vlissings bestelcentrum bij de Gamma gaat dicht in de periode juli-september 2012. Het Middelburgse op Ar- nestein sluit tussen november 2012 en april 2013. Ook de centra elders in Zeeland, zoals in Goes, Zierikzee, Hulst, Ter- neuzen en Oostburg, verdwijnen binnen afzienbare tijd. Woordvoer der Hanne Kluck van PostNL be vestigt dit. De sluiting van de bestelcentra is onderdeel van een al eerder aange kondigde reorganisatie. Het bedrijf bezorgt steeds minder post omdat steeds meer wordt gecommuni ceerd via mail, sms, ping en ande re digitale netwerken. Tien jaar geleden bezorgde het be drijf dagelijks nog 22 miljoen post stukken. Nu nog maar de helft daarvan. Naar verwachting neemt dit de komende jaren nog veel ver der af Daar komt bij dat er nu meer concurrenten zijn die ook briefpost bezorgen. Bij de twee centra in Middelburg en Vlissingen werken in totaal ruim tweehonderdvijftig mensen: postbodes, zaterdagbestellers en postbezorgers. De sluiting heeft vooral gevolgen voor de postbodes en zaterdagbestellers. Hun belang rijkste werk, het sorteren van de binnengekomen post, wordt over geheveld naar een geautomati seerd bedrijf in Rotterdam. Ergens in Zuidwest-Nederland komt vol gens Kluck nog wel een extra ver deelpunt, waar de post verder wordt gesorteerd na de selectie in Rotterdam. Waar dat zal zijn, kon ze gisteren niet vertellen. Daar is volgens haar nog geen besluit over genomen. Ze sluit niet uit dat er zelfs twee van zulke nieuwe verdeelpunten in Zuidwest-Nederland komen. De reorganisatie heeft volgens Kluck ook gevolgen voor de beide businesspoints bij het bestelcen trum bij de Gamma in Vlissingen en op de Mortiere in Middelburg. Die verhuizen naar kleinere units, waarin mensen nog wel terecht kunnen voor hun zakelijke pakket- post. Personeel dat door de reorganisa tie overbodig wordt, kan volgens de woordvoerder overstappen naar andere onderdelen van het concern. Gedwongen ontslagen worden echter niet uitgesloten. mssmsmssmmmmssiBm S2 j MIDDELBURG - Het was rennen, springen en gooien gisteren in de Kruitmolen in Middel burg. Tijdens het drukbezochte Sport Spel Winterfestijn konden kinderen kennismaken met allerlei sporten. Het evenement komt voort uit een samenwerking tussen de Stich ting Welzijn Middelburg, de gemeente en sportverenigingen. De verenigingen krijgen ie der jaar tijdens de kerstvakantie de gelegen heid zichzelf en hun sport te promoten en kin deren enthousiast te maken voor sport. Voor iedereen was er wel iets leuks te doen: van door Rens Wisse ZOUTELANDE - Een witsnuitdolfijn is gistermorgen dood aangetroffen op het strand van Zoutelande. Het dier, een mannetje van 2,53 meter lang en 255 kilogram zwaar, is waarschijnlijk al eerder gesigna leerd voor de Walcherse kust. De afgelopen dagen kreeg de strandwacht meldingen binnen van een dolfijnachtig dier dat rond zou zwemmen voor de küst van Vlissingen. Met videobeelden werd vastgesteld dat het om een witsnuitdolfijn ging. Hoogstwaar schijnlijk is dit hetzelfde exem plaar dat is aangespoeld op het strand van Zoutelande. Witsnuitdolfijnen leven in de Noordzee en komen normaal ge sproken niet dicht in de buurt van hockey tot voetbal en van streetdance tot sportgames op de Wii. De bekende bowling baan van de Kruitmolen was natuurlijk ook open voor alle kinderen. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl de kust. Mogelijk is het dier ver dwaald geraakt. De dode dolfijn wordt voor sectie overgedragen aan de faculteit diergeneeskunde van de Universiteit van Utrecht. De laatste tijd spoelen er regelma tig dode zeedieren aan op de Zeeuwse stranden. Vorige week nog werden dode maanvissen in zowel Westenschouwen als West- kapelle aangetroffen. Die Heinkenszandse oma krijgt elke vakantie haar kleinzoons Roel (7) en Thijs (4) uit het Friese Sneek te loge ren. Zo ook vorige week, toen ieder een wat aan het terugblikken was op het afgelopen jaar. De jongste raakte geïnspireerd en vertelde dat tante ziek was geworden en daarna overleden, terwijl ze zo oud nog niet was. Na wat gemijmer over het hoe en waarom, gaf de kleuter aan dat tante wel weer terug zou komen uit de hemel. Oma probeerde hem van die hoopvolle gedachte af te brengen door te vertellen dat zulks jammerge- noeg niet zou gebeuren. Het ventje leek zich daar bij neer te leggen. Maar plotseling veerde hij op en zei: maar ALS ze terugkomt, moeten wij wel een trampoline klaarzetten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21