8 I itw 0909-5010105 Zijn trouwe fans weten het zeker: Ron Paul gaat zegevieren in Iowa lltP OU II u De strijd om de Republikeinse presidentsnominatie barst vandaag los in Iowa. In het veld van zeven kandidaten gaan Mitt Romney en Ron Paul volgens de peilingen aan de leiding. Gingrich is omstreden veteraan in de politiek Perry verloor in campagne veel steun Gematigde Romney grote kanshebber Bel naar: €0,60 per gesprek Voor 4 winnaars: een 'Chique Maastricht' - arrangement bij Crowne Plaza Maastricht (voor 2 personen t.w.v. 209,- p.p.) Bachmann is de hoop van de Tea Party Huntsman heeft veel ervaring in buitenland Santorum: kandidaat met minste aanhang dinsdag 3 januari 2012 11 B rti i M 5 1 11II i i SB*® Eerst leek Newt Gingrich geen kans te maken, maar door het falen van anderen wordt hij nu met Mitt Romney genoemd als kanshebber. Voor conservatieve Republikeinen is hij een alternatief voor de gema tigde Romney. Gingrich (68) geldt niet alleen als omstreden vanwege zijn ruzies met partijgenoten en met Democraten, maar ook door zijn privéleven. De politicus be droog diverse geliefden en is inmid dels bezig aan zijn derde huwelijk. Toen Rick Perry zich in augustus in de strijd wierp, ging onder con servatieve partijleden een luid ge juich op. Zij zagen de 6i-jarïge gou verneur van Texas als een uitmun tend alternatief voor de gematigde Mitt Romney. Perry leidde enige tijd de strijd, maar verspeelde door een reeks blunders in debatten een groot deel van zijn aanhang. Perry zei vorige maand dat hij drie minis teries wil opheffen, maar kon ze niet alle bij naam noemen. Mitt Romney (64) heeft van meet af aan gegolden als belangrijkste kanshebber. In 2008 haalde de oud-gouverneur de kandidatuur niet, maar hij maakte indruk door de manier waarop hij campagne voerde. Met zijn gematigde stand punten heeft Romney de steun van de leiding van zijn partij, die vreest dat een al te conservatieve kandi daat er niet in slaagt de stem te winnen van mensen die normaal op een Democraat stemmen. door onze correspondent Hanneke Keultjes Ron Paul! Ron Paul! Ron Paul!, scanderen de aan hangers van de presi dentskandidaat als sena tor Rand Paul zijn vader aankon digt. In zijn blauwe colbert - zoals altijd twee maten te groot - be klimt Paul het podium in het Mar riott hotel in Des Moines, de hoofdstad van de Amerikaanse staat Iowa. „Blijf uit het privéleven van mensen en blijf uit andere lan den", roept Paul in de microfoon. „Yeah!", schreeuwen zijn fans. Paul zou komende nacht wel eens hoge ogen kunnen gooien. Dan kiezen de inwoners van Iowa in een reeks partijbijeenkomsten, de caucus, hun favoriete kandidaat. Peilingen geven aan dat het congreslid uit Texas bij de top-3 zit en sommige opiniepeilers zetten hem zelfs boven de favoriet, oud-gouverneur Mitt Romney. Paul heeft een grote groep trouwe én jonge fans. Twintiger Andrew Struss is er speciaal voor uit South Dakota komen rijden, een autorit van tien uur. Onderweg pikte hij in Minnesota zijn zus Naomi - in een donkerblauw Ron Paul T-shirt - op. Ze hopen op een foto of een handtekening in één van Pauls boeken. Andrew was soldaat in de lucht macht en diende in 2007 in Afgha nistan. Daar ging hij nadenken over het Amerikaanse buitenland beleid en kwam tot de conclusie dat het niet-interventieplan van Paul het beste is. Het congreslid wil Amerikaanse troepen zo snel mogelijk terugtrekken uit Afgha nistan en Zuid-Korea, waar ze nog altijd de wapenstilstand van 1953 bewaken. „Het Amerikaanse leger moet de eigen grenzen bewaken en niet in het buitenland landen bezetten." Ron Paul is libertijn, wat wil zeg gen dat hij voor een beperkte over heid is die zich zo min mogelijk met de privézaken van haar bur gers bemoeit. Om die ideologische reden is hij ook niet tegen abortus en het homohuwelijk. Andrew en Naomi begrijpen dat. „Je kunt toch niet zeggen dat je pro-life bent (anti-abortus, red.) en tegelij kertijd vóór de doodstraf zijn?", re deneert Andrew. „En het homohu welijk is een zaak van de kerk, maar in de VS hebben we een scheiding van kerk en staat", vult Noami aan. Maar niet iedereen is fan. Als een man die met een anti-Paul protest bord de snijdende kou buiten beu is en het Marriott hotel binnen loopt, wordt hij snel door drie po tige heren naar de achteruitgang geëscorteerd. zie onze website:buitenland Animatie: hoe werkt het stemmen tij dens een caucus? Geniet van Maastricht en ontdek deze'chique'stad. Gezellige straten, pittoreske pleinen, volop cafés en restaurants bieden u, samen met de historische stadswandeling, een compleet beeld van deze meest Bourgondische stad. Crowne Plaza Maastricht biedt de ideale uitgangsbasis hiervoor. Het hotel is rustig aan de oever van de Maas gelegen en u verblijft hier op 5-sterren niveau. Het arrangement 'Chique Maastricht': I 2 x overnachting in een luxe tweepersoonskamer I 2 x uitgebreid ontbijtbuffet II x culinair 4-gangen diner'a la chef' op de 2de avond van uw verblijf I Historische stadswandeling door Maastricht (op eigen gelegenheid) I GRATIS upgrade naar een luxer kamertype Voor meer informatie: www.crowneplazamaastricht.com www.bilderberg.nl Prijs is per persoon en op basis van een tweepersoonskamer. Dit arrangement is geldig t/m eind 2012 m.u.v. feestdagen, op basis van (prijs)beschikbaarheid. Niet gewonnen, toch genieten? Als lezer van Wegener Media kunt u dit unieke arrangement reserveren voor slechts 169,- p.p. Reserveren kan via 043-35091 91 ofcpmaastricht@bilderberg.nl Meedoen: Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010105 (€0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 4 januari 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) Michele Bachmann (55) heeft de steun van de Tea Party, de conser vatieve beweging binnen de Repu blikeinse Partij die pleit voor lage re belastingen en een kleine over heid. Zij is in de staat Iowa gebo ren en is sinds 2007 lid van het Huis van Afgevaardigden voor de noordelijke staat Minnesota. Bach mann is sinds haar 16e een toege wijde evangelische christen. Zij heeft rechten gestudeerd en werk te als belastingadvocaat. Jon Huntsman heeft als oud-ambas sadeur in China de meeste erva ring in het buitenland. In een cam pagne waarin economische proble men en de afkeer van president Obama overheersen, slaagt hij er echter nauwelijks in in de peilin gen boven de paar procenten uit te komen. Huntsman is voorstander van legalisering van het homohu welijk en deelt met progressieve Amerikanen de zorgen over de kli maatverandering. Hij is mormoon. Het zou een wonder zijn als Rick Santorum de Republikeinse kandi datuur zou verwerven. In landelij ke peilingen staat hij tussen o en 5 procent. De jurist Santorum is de enige senator die nog in de race is. Hij zat van 1995 tot 2007 in de Se naat voor Pennsylvania. Santorum noemt zichzelf een sociaal conser vatief. Hij is een fel tegenstander van legalisering van abortus en van het homohuwelijk en pleit voor een terughoudende overheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8