49 meter Wij hoeven het water niet dun te varen' Met zeecharter Is niets te verdienen ADRZ niet aansprakelijk voor het over het hoofd zien van letsel r" Nieuwjaarsconcert door kwintet Brasso Caravan in loods uitgebrand Voor zesde keer ATB Toer- en wandeltocht Beelden Petermeijer bij VVV in Ouddorp Brand in loods Westkapelle verraadt bestaan wietkwekerij dinsdag 3 januari 2012 Een spits is met 39 meter lengte en 5 meter breedte het kleinste schip in de binnenvaart. Die van Peter en Majalla van Veen is verlengd tot 49 meter. Daarmee kan tot diep in Frankrijk worden gevaren. Peter en Majella van Veen ver kochten hun charterschip De Nieuwe Maan en varen tegen woordig met hun spits Aquati- cus op Frankrijk. Deze week zijn ze met vakantie terug in Zierik- zee. De binnenvaart bevalt het pasgetrouwde stel uitstekend. door Ton van den Nouweland Schippers van grote vrachtschepen zijn soms jaloers op Majella en Peter van Veen en hun spits. „Als ik dat zou kunnen." of: „Als mij vrouw dat zou willen", horen de twee dan. Peter: „Die jongens hebben soms een hypotheek van vier miljoen op hun schip en varen dus eigen lijk voor de bank. Wij hoeven het water niet dun te varen. We wor den hier niet rijk van. We hebben het gewoon goed samen." Na anderhalf jaar informeren en nadenken, hakten de Zierikzeeën- aren in mei vorig jaar de knoop door en verkochten hun charter schip De Nieuwe Maan. Na een proefvaart in juni gingen ze in au gustus fiill-time vrachtvaren met de 49 meter lange spits Aquaticus die ze hadden aangeschaft. Naar Frankrijk met rollen staal en erts en weer terug met tarwe, koolzaad en kunstmest. „Als kind wilde ik dit al", vertelt Majella. „Een soort romantisch idee, terwijl het uiteindelijk kei hard werken is. We waren samen op een punt beland waarop we wat anders wilden doen." Peter: „Ik was na achttien jaar uitgeke ken op de chartervaart. Het werd steeds minder, eigenlijk alleen nog dagtochtjes: Heen en weer tussen Zierikzee en de kering. We wilden dit bewust met z'n tweeën doen 'Als kind wilde ik dit al. Een soort romantisch idee, terwijl het uiteinde lijk keihard werken is' Majella op charterschip De Nieuwe Maan. archieffoto Dirk-Jan Cj'eltema Peter van Veen werkte acht tien jaar in de chartervaart, waarvan de laatste vijf sa men met Majella in Zierikzee. Eerder voer hij met passagiers naar de Cariben en de Canarische Eilanden. Majella deed de Zee vaartschool. Nu de kinderen uit huis zijn, wilden ze wat anders. Peter: „Zeecharteren hebben we nog even overwogen. Met mensen naar Schotland of de Canarische Eilanden. Maar daarin valt niets meer te verdienen." Majella: „En ik heb het idee dat het door de kli maatsverandering overal ook steeds harder gaat waaien." door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank vindt dat het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Vlissingen niet aansprakelijk ge steld kan worden omdat een arts tot tweemaal toe niet ontdekte dat bij Middelburgse vrouw een pees was doorgesneden. Door een gebroken glas liep de vrouw eind 2004 een snijwond op aan haar rechterhand. Bij de afde ling Spoedeisende Hulp werd op 20 november van dat jaar en twee dagen later geen bijzondere afwij king vastgesteld. Op 10 december meldde ze zich weer bij het zieken huis. Pas toen werd ontdekt dat een buigpees van haar rechter duim was doorgesneden waarna ze op 20 december werd geope reerd. Na die operatie bleef ze klachten houden waarop ze het ziekenhuis aansprakelijk stelde. Afgelopen jaren hebben twee ex terne deskundigen haar onder zocht. Een chirurg uit Tilburg stelt vast dat de klachten waarmee ze kampt niet noodzakelijk veroor zaakt zijn doordat ze te laat is geo pereerd. Een Utrechtse handchi rurg vindt zelfs dat er geen ver band is tussen het later opereren en haar klachten. Volgens deze spe cialist blijven er na een operatie van een dergelijke doorgesneden duimpees altijd klachten. Ook als er direct wordt geopereerd. „Ge concludeerd moet worden dat pa tiënte een heel goed resultaat heeft ondanks een uitgesteld pees- letselherstel." Vooral die laatste uitspraak is be langrijk, zo blijkt uit het vonnis van de rechtbank. De Middelburgse eiste van het zie kenhuis een bedrag van 7.865,47 euro schadevergoeding. Het zieken huis had haar al een bedrag van 3750 euro gegeven als voorschot. Volgens de rechtbank heeft de vrouw echter alleen maar recht op een bedrag van totaal 1.012,78 euro. en dan kom je al gauw in de de spitsvaart terecht, want op grotere schepen vaar je met personeel." Moderne binnenschepen kunnen niet ver Frankrijk in. Een spits kan dat vanwege zijn beperkte omvang wel. Van dit gat in de markt ma ken de Van Veens gebruik. Maar dat vereist wel vaardigheden. Ma jella: „In de Franse kanalen heb je om de kilometer een sluis. Als die achter je opengaat, wordt je opge pakt door een golf. Die kan je de volgende sluis induwen, maar kan je er ook naast zetten." De twee za gen van een collega hoe zijn auto door zo'n golf tegen de sluisdeur werd gedrukt en overboord ging. In augustus zijn Majella (49) en Peter (52) getrouwd. „We wonen al lang samen en wilden onze za ken, ook voor de kinderen straks, goed geregeld hebben," legt Peter uit. Spijt van hun keuze hebben ze geen moment gehad. Majella: „De bakkers langs het water kennen ons inmiddels. Wij hebben zo'n ontzettend leult leven samen. Zet dat maar groot boven het artikel." BURGH-HAAMSTEDE Het koperkwintet Brasso geeft za terdag 14 januari een concert in de Hervormde Kerk van Burgh. Het gaat om het traditionele nieuw jaarsconcert van de stichting Wes- terschouwen Kultureel. Brasso brengt een gevarieerd programma van Verdi en Vivaldi tot Gershwin en het duo Lennon/McCartney. Kaarten zijn voor 5 euro verkrijg baar aan de kerk. De kerk gaat om 14.00 uur open. 'S-HEERENHOEK Een caravan is gisteren geheel uit gebrand. De caravan stond gestald in een verder leegstaande loods aan de Cingeldijk in 's-Heeren- hoek. In eerste instantie werd gedacht dat de loods in brand stond omdat de vlammen uit het dak sloegen maar het bleek alleen om de cara van te gaan. De brandweer had de brand bin nen tien minuten onder controle. WISSENKERKE Tussen het Noordzee-Nationaal Park Oosterschelde en het Veerse Meer is zondag de zesde ATB Toer en wandeltocht Noord-Beveland. De afstanden voor de fietsers bedra gen 15, 25, 35 en 65 kilometer. De wandelaars lopen afstanden van tien, vijftien en 21 kilometer. In schrijven kan tussen 09.00 en 11.00 uur bij De Kroon in Wissenkerke. tilroeoptiek walstraat vlissingen de winkel is gesloten t/m 7 januari OUDDORP In 't Blauwe Huus, het VW-kan- toor van Ouddorp, zijn de hele maand januari beelden te zien van Henk Petermeijer. Mens en mense lijke relaties vormen de rode draad in zijn werk. Het meeste werk van Petermeijer bestaat uit steen, soms maakt hij gebruik van hout of me taal. De beelden zijn zes dagen per week te zien van 9 tot 16 uur. MEEST GELEZEN 1. Record voor nieuwjaarsduik 2. Kreeftenvisboot in brand 3.Groen licht voor 'casino' Renesse TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Theo Giele In het verhuurde deel bleek een wietkwekerij te zitten, foto Roland de Jong deelte van de loods. Bij de bestrij ding werd onder meer een ladder wagen uit Middelburg ingezet om het vuur van boven te blussen. Toen men rond half negen in de loods kon kijken, werd duidelijk waar de oorzaak van de brand ge zocht moest worden. In de loods was een verdieping gemaakt waar nog restanten van een hennepkwe kerij te zien waren. De loods was, op een gestalde caravan na, verder leeg. De technische recherche van de politie doet onderzoek naar het ontstaan van de brand en naar de kwekerij. De huurder van de loods, een 21-jarige man uit Ber gen op Zoom, is aangehouden. Hij is overgebracht naar een politiecel in Torentij d. zie ook www.pzc.nl/video WESTKAPELLE - Bij een brand in een bedrijfsloods in Westkapelle is gistermorgen een hennepkwekerij ontdekt. De brand in de loods aan de Achillesweg, tegenover de brandweerkazerne aan de Zand weg, werd vlak na zeven uur ont dekt. De loods is met een stenen muur in tweeën gedeeld. Het vuur woed de in het rechterdeel, dat apart werd verhuurd. Toen de brand weer arriveerde, sloegen de vlam men naar buiten. Doordat de wind gunstig stond, waaide de rook richting zee en niet naar het dorp. De brandweer had het vuur snel onder controle en kon voorkomen dat het oversloeg naar het linkerge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55