Parkeerticket kopen zonder geld op zak i8l zeeland Heldinnen motto 2012 van de Wereldvrouwen Zeeuws-Vlaanderen is volgens studie anders Afrekenen met mobiele telefoon in Goes Even terug ^ntj KNALLEN nog even doob. verbouwings i A van c Ie reepe dinsdag 3 januari 2012 Èm, Binnenschippers Peter en Majella van Veen zijn met de feestdagen even terug in Zierikzee. „Om vrienden en kennissen weer eens te zien. Maar ook voor de tand arts en een APK voor de auto." Ze krijgen vandaag een telefoontje of er vracht is. Zo ja, dan gaan ze varen. door Lilian Dominicus. Behendig draait de 85-ja- rige Leo Verijke uit Goes zijn 21 jaar oude Toyota Corolla in de parkeerplek die op het altijd drukke Damplein in .Goes vrijkomt. Zeker nu, tijdens de kerstvakantie, is het vechten om een plekje in de binnenstad. Een jonge vrouw met een witte, snelle bolide heeft gewoon het nakijken. Even later loopt hij op zijn gemak je naar de parkeerautomaat om er een paar euro in te stoppen. Mobiel parkeren? Nou, neuh... niets voor hem. „Moet u luuste- ren", verklaart hij in onversneden dialect. „Ik heb zoveê tied en met computers, internet of mobiel, daarmee heb ik helemaal niets. Ik rijd 10.000 kilometer per jaar en kom een of twee keer per jaar in de stad voor een boodschap." Maar voor de moderne generatie, die met weinig tijd, vindt hij het wel wat. „Zeker in deze tijd moet je toch oppassen om met geld over straat te lopen", vindt hij. „Ik heb nu ook maar vijftien cent bij me." „Oh, zijn die bordjes daarvoor?", reageert een vrouw op de vraag of ze al heeft overwogen voortaan met een mobieltje haar parkeer- tickets aan te schaffen. Ze is met haar tienerdochter in de stad om een middagje te winkelen. „Gaat dat van je telefoonrekening af dan?", wil ze weten. Als dat niet het geval blijkt te zijn, vindt ze het maar niets. „Nee hoor, gewoon contant betalen, dat is veel beter." De nog zeer vlefe Cesink Clee ('zeg maar dat ik '85-plus ben') lijkt dat mobiel parkeren echter wel wat. Een mobieltje heeft ze nog niet, maar daar wordt aan ge werkt. „Iedereen om me heen heeft er ook één." Het loopt de maandag na oud en nieuw nog geen storm met mobiel parkeren op het Damplein in Goes. De meeste bezoekers gooien gewoon een paar eurootjes in de automaat of betalen met een chip knip voor een kaartje. Slechts op één blauwe Peugeot is het vignet van provider Parkline te vinden, maar de eigenaar ervan is in geen velden of wegen te bekennen. En of daadwerkelijk betaald is met de gsm valt nu even niet te achter halen, want de parkeerwachters zijn deze eerste werkdag van het jaar niet heel actief, zo lijkt het. Hoe werkt het mobiel parkeren in Goes? Eerste stap is aanmelden bij een een van de drie providers: www.parkmobile.nl, www.park-li- ne.nl, www.yellowbrick.nl. De provider stuurt na aanmelding een parkeerkaart op, die achter de voorruit moet worden geplakt. Betalen kan met een telefoontje of sms, met vermelding van het nummer van de parkeerzone. De ze staat aangegeven op de borden boven de betaalautomaat. Parkeerwachters kunnen met hun scanapparaten zien of de parkeer kaart met barcode is ingelogd. De kosten en voorwaarden kun nen per aanbieder verschillen. Bij Parkline betalen gebruikers een malig 10 euro registratiekosten (in- cl. parkeerkaart) en 2,50 euro aan abonnement per maand. ParkMobile laat klanten kiezen tus sen gebruik per transactie (0,25 eu ro per keer) of een abonnement (1,75 euro per maand). Eenmalige registratiekosten zijn 2,50 euro. Een parkeerkaart kost 5 euro. Yellowbrick rekent eenmalig 10 eu ro registratiekosten (incl. parkeer kaart). Keuze tussen betaling per keer (0,30 euro) of een abonne ment (0,60 euro per maand). NOG SLECHTS ENKELE WEKEN SC HOENHODE 1 Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - 'Heldinnen Wereld wijd', is dit jaar het motto van de Zeeuwse Wereldvrouwen. Daarbij wordt stilgestaan bij de rol van vrouwen vroeger en nu. Be kend is Aletta Jacobs die in het be gin van de twintigste eeuw streed voor vrouwenstemrecht in Neder land. Minder bekend is Malalai Joya die momenteel in Afghanis tan, ondanks doodsbedreigingen, strijdt voor vrouwenrechten. Op het programma van de Wereld vrouwen staat op woensdag 25 ja nuari een bezoek aan Zorgcen trum De Wieken. Daar wordt in formatie gegeven over het werken in de zorg en de opleidingen daar voor. Dit in samenwerking met Ei- landzorg. Op 1 februari houden de Zeeuwse Wereldvrouwen een bijeenkomst over huiselijk geweld. Mogelijk wordt die bijeenkomst gevolgd door een cursus in samenwerking met de stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland. Verder staan op de agenda een trai ning talentontwikkeling en econo mische onafhankelijkheid en een taalcursus voor die moet helpen bij vinden van een baan of vrijwil ligerswerk. Tenslotte wordt ge peild of er interesse bestaat voor de oprichting van Wereldmannen. HULST - Het belangrijkste element in het 'DNA' van Zeeuws-Vlaande ren is dat het écht anders is. De lig ging nabij België speelt daarbij een grote rol. Het is geen verrassende conclusie, maar dat is ook niet wat de opstellers van de gisteren gepre senteerde uitgave over de identi teit van Zeeuws-Vlaanderen beoog den. Net als bij de mens is een DNA im mers niet hoe hij er graag uit zou willen zien, maar toont het wie hij werkelijk is. Het Zeeuws-Vlaamse DNA is een verdere verdieping van het Zeeuwse DNA, een initia tief van de provincie. Het is vastge legd in een boekwerk, dat gisteren overhandigd werd aan gedeputeer de Sjoerd Heijning. Het boek laat volgens Jan Frans Mulder, burgemeester van Hulst en voorzitter van UwNieuweToe- komst het ware gezicht van de re gio zien. „Bourgondisch, Vlaams, lieflijk, ruig. Het boek laat de grote verscheidenheid zien die er in Zeeuws-Vlaanderen is. Bovendien toont het ook onze culinaire kwali teiten en onze vrijbuitersmentali teit." Wethouder Clen de Kraker van de gemeente Hulst zegt het in het boek als volgt: 'Wij leven hier op de grens en doen alles een beetje op de grens.' Peter en Majella van Veen op hun spits Aquaticus. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54