Hospice voorziet in een behoefte SCHOUWEN-DUIVELAND Brand vernielt boot kreeftenvisser Aantal gasten in het Kaaskenshuis in Zierikzee groeit langzaam Beginnend bestuurder raakt rijbewijs kwijt Gewonde bij botsing op de Tractaatweg almanak Tip? redactie@pzc.nl Aanhoudingen bij grote alcoholcontroles 130 DINSDAG 3 januari 2012 17 PZC JMC heeft de primeur met 'superprinter' 20 en 21 door Melita Laeiting ZIERIKZEE -.Het hospice Kaaskens huis in Zierikzee voorziet steeds meer in een behoefte. Het afgelo pen jaar was er vrijwel geen spra ke meer van leegstand en voor het eerst sinds de opening zijn gedu rende een langere periode alle vier bedden bezet geweest. „Ja dat is fijn", zegt voorzitter Adriaan van den Berge. „Maar één zwaluw maakt nog geen zomer." Gemiddeld genomen zit het hospi ce nu op een bezetting van onge veer 50 procent. „We streven voor 2012 naar een 50-plus bezetting", zegt Van den Berge. Dat de bezetting van het hospice nog niet optimaal is, heeft volgens Van den Berge te maken met de ac ceptatie en met de doorverwijzin gen vanuit de reguliere hulpverle ning. „Wat we vaak zagen was dat er lang gewacht werd met doorver wijzen naar het hospice. Dan kwa men mensen soms voor een hele korte termijn, terwijl het zo mooi zou zijn geweest om op een men selijke wijze naar het einde toe te gaan." De doorverwijzingen komen bij voorbeeld vanuit het ziekenhuis of de huisarts. Het is volgens Van den Berge dan ook belangrijk dat er goed contact is tussen het zie kenhuis, artsen en het hospice. Daarnaast is Schouwen-Duiveland een plattelandsgebied, legt hij uit. In tegenstelling tot de situatie in de grote steden wordt hier nog vaak een beroep gedaan op mantel zorg van familie of de omgeving. Ook geloofsovertuiging kan aanlei ding zijn om niet voor een hospice te kiezen. Ook daarvan is Van den Berge zich terdege bewust. „Maar wij houden voor iedereen de deur open. Het staat ook iedereen vrij voor een eigen geestelijk verzorger te kiezen." Volgens Van den Berge is het afge lopen jaar het ftbspice in stabiel vaarwater gekomen. „De structuur staat", zegt hij. „Marianne Veld huis, oud wethouder van Tholen is in het bestuur gekomen en Jaap Schoof (voormalig directeur Wa tersnoodmuseum, red.) is ook bij ons gekomen. Daarnaast zijn in de cember negen nieuwe vrijwilligers aan de opleiding begonnen." Daarmee is het vrijwilligerstekort nog niet helemaal aangevuld. „We kunnen altijd meer mensen gebrui ken. En we zoeken ook nog een nieuwe secretaris/penningmeester. De huidige secretaris stopt na vier jaar." ZIERIKZEE - De ZZ14 van kreeftenvisser Jan „Dat heeft de technische recherche onder- ven water haalt, is deels verwoest. Het stuur- geweest. Ja, ik denk ik bij de opening van het van Westenbrugge uit Zierikzee is zater- zocht." Het beroemde bootje waarmee Van huis is verloren gegaan, evenals de bedrading kreeftenseizoen gebruik moet maken van een dagnacht in brand gevlogen. „Zeer waarschijn- Westenbrugge ieder jaar tijdens de opening en de binnenbak van de boot. „En waarschijn- andere boot." Van Westenbrugge heeft aangif- lijk aangestoken", zegt Van Westenbrugge. van het kreeftenseizoen de eerste kreeft bo- lijk is de motor ook beschadigd, het is zo heet te gedaan. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE AXEL Een 21-jarige automobilist uit de ge meente Schouwen-Duiveland is zijn rijbewijs kwijt. De beginnend bestuurder werd zondagochtend rond tien voor zes op de N59 betrapt op rijden onder invloed. De man had drie maal teveel alco hol genuttigd. De automobilist moest zijn rijbewijs ter plaatse inle veren. AXEL - Bij een kop-staart-aanrij- ding op de Tractaatweg tussen Ter- neuzen en Zelzate is gistermiddag één persoon gewond geraakt. Ter hoogte van de verkeerslichten bij de kruising met de Industrieweg bij Axel knalden meerdere auto's rond 14.00 uur op elkaar. Twee per sonen klaagden over pijn in hun nek. Een persoon werd per ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN Bij alcoholcontroles op Walcheren zijn drie bestuurders betrapt die te veel hadden gedronken. Alledrie kregen ze een rijverbod opgelegd. Geen van hen hoefde het rijbewijs in te leveren. De controles vonden plaats op nieuwjaarsdag. In Vlissin- gen moesten 183 bestuurders aan een blaastest meewerken, in Mid delburg 138 bestuurders en in Dom burg nog eens 25. Dat gedoe over de maximumsnel heid op de A58 houdt ook de gemoe deren op een kantoor in Vlissingen bezig. De meningen lopen uiteen van 'onzin' en 'gevaarlijk' tot 'heerlijk' en 'nog niet hard genoeg'. Centrale vraag tijdens een recente lunch was niet zozeer of het 120 0/130 moet zijn, maar welk voordeel de verho ging nou eigenlijk oplevert. Eén van de collega's, die een eindje over de Zeeuwse grens in Brabant woont, werd gaandeweg het mik punt van de anderen. „Ja, jij zult het wel merken dat je harder mag rijden. Hoeveel scheelt je dat nou, die tien ki lometer per uur?" Nou best veel, luid de zijn verrassend antwoord. „Niet in minuten tijdwinst, wel in de hoog te van de boetes."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53