19 Burgemeesters prijzen ondernemers met durf Proefvaarten Jarenlange inzet levert Vlissingse vrijwilliger Frans Naereboutprijs op Yoran Aarssen en Big Swing Band in Ledel Lampionoptocht en verbranding bomen Expositie kleindieren in gebouw Concordia Nieuwjaarsreceptie van ouderenstichting Zaalvoetbaltoernooi voor jeugd in sporthal Dorpsbewoners luiden nieuwe jaar in Inbraak in woonhuis aan Tholensstraat Addie de Bree toont werk in ziekenhuis dinsdag 3 januari 2012 Vrijwilligers van de Stichting tot Behoud van de Pont Sluiskil hebben de afge lopen weken proefvaarten gemaakt met de nu dan 'vroegere' rijkspont. De laatste schippers van Rijkswaterstaat, de uitzendkrachten Evert Buitjes en Si mon de Beer, hebben hen met raad en daad bijgestaan, in de wetenschap dat zij dit jaar niet meer terug hoefden te komen. Vrijwilligers Ton Westerhout (links) en Jan Verspoor aan boord veerpont Sluiskil. foto Mark Neelemans zmmmmjmmmmmm S E V Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "DeHonte" door Maurits Sep VLISSINGEN - Hij doet wat op zijn pad komt en dat is nogal wat. Zo rolt Joop van Haaren van het één in het ander. Hij is zeker veertig uur per week bezig met vrijwilli gerswerk. Vooral voor sociaal zwakkeren in Vlissingen. Voor die jarenlange en belangeloze inzet ontving hij gisteren de Frans Naereboutprijs. Volgens de jury is van Haaren 'een redder voor diege nen die hulp nodig hebben'. Van Haaren is voor de prijs voorge dragen door het Walchers Plat form voor de Minima, het In- en Uitloophuis en de Voedselbank Walcheren. Daarom was het wet houder Marin de Zwarte van socia le zaken die hem de Frans Naere boutprijs uitreikte. Dat gebeurde tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Vlissingen in het stad huis. Met de Frans Naereboutprijs zet de gemeente Vlissingen ieder jaar een vrijwilliger in het zonnetje die al geruime tijd op een aanspreken de manier actiefis in de gemeente. De prijs gaat vooral naar mensen die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de leefbaar heid in de straat, buurt, wijk of in de gehele gemeente. De prijs bestaat uit 3.000 euro. De prijswinnaar mag dat geld gebrui ken voor een goed doel. Dit moet wel liggen in de sfeer van het vrij willigerswerk. De winnaar zelf krijgt een oorkonde en een per soonlijk aandenken. - OOSTBURG Saxofonist Yoran Aarssen uit Hulst geeft zondag, samen met de Big Swing Band uit Sas van Gent, eén nieuwjaarsconcert in het Ledelthea- ter in Oostburg. De 18-jarige Aars sen studeert aan het conservato rium in Utrecht. De twintigkoppige Big Swing Band staat onder leiding van Jacky Ed- dyn. Het optreden begint om 15 uur. VOGELWAARDE Het Feestcomité Vogelwaarde houdt vrijdag een lampionoptocht, gevolgd door de traditionele kerst boomverbranding. De bomen wor den 's middags, tussen 15 en 17 uur, ingezameld en naar een open plek in het wandelbos aan de Bosse- straat gebracht. Om 18 uur begint de lampionoptocht bij de brand weerkazerne. Daarna gaat de stapel bomen in brand. WESTDORPE In verenigingsgebouw Concordia in Westdorpe zijn zaterdag van 10.00 tot 20.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur bijna 250 sierkip- pen, -konijnen en duiven te bewon deren. Kleindierenvereniging West dorpe en omgeving houdt dan de jaarlijkse expositie. Vrijdag is eerst de keuring. De officiële opening is ook die dag om 19.30 uur door wet houder Frank van Hulle. TERNEUZEN Stichting Welzijn Ouderen Terneu zen houdt morgen een nieuwjaars bijeenkomst. Iedereen is welkom elkaar de hand te schudden en vooruit te kijken op een nieuw jaar. De receptie in centrum De Veste aan het Oostelijk Bolwerk duurt van 14 tot 16 uur. SAS VAN GENT Jongeren in Sas van Gent luiden morgen het jaar sportief in. In de plaatselijke sporthal staat een zaal voetbaltoernooi op het program ma. Iedereen tussen 16 en 23 jaar kan meedoen. Het toernooi begint om 13 uur. 's Avonds is er, vanaf 22 uur, in café De Rijnvaart in Sas van Gent een af terparty. OSS EN I SS E/Z ANDSTRA AT Sommige kleinere dorpen kennen het nog: een nieuwjaarsreceptie voor de bewoners. In Zandstraat kunnen bewoners zondag terecht in wijkgebouw De Straete. De receptie begint daar om 14 uur. Een uur later begint ook in Ossenis- se een dergelijke bijeenkomst. Be woners schudden elkaar de hand in Hof ter Nesse, vanaf 15 uur. TERNEUZEN In een woning aan de Tholens straat in de Temeuzense binnen stad is tijdens de jaarwisseling in gebroken. De inbraak in het woon huis moet plaats gehad hebben tus sen zaterdagavond zeven uur en zondag tien over vijf, tijden waar op niemand in de woning aanwe zig was. De buit bestond onder meer uit sieraden en computerap paratuur. TERNEUZEN Addie de Bree exposeert tot en met 31 januari in gang F-o van zieken huis De Honte in Terneuzen. De werken van De Bree doen spiri tueel aan: ze begint met een the ma, en 'ziet daarna wel waar ze uit komt', zoals ze zelf aangeeft. De schilderijen zijn te zien tijdens kantooruren. door Raymond de Frel en Martijn de Koning TERNEUZEN/OOSTBURG - In econo misch barre tijden ligt het voor de hand om pessimistisch te zijn. Zo niet de burgemeesters Jan Lonink (Terneuzen) en Jacques Suur- mond (Sluis). Zij gaven op de nieuwjaarsreceptie van hun ge meenten een optimistisch signaal. In een periode van onzekerheid is samenwerking hét middel om het hoofd boven water te houden, deelde Lonink mee. „Deze tijd vraagt niet om leiderschap op ba sis van polarisatie. Of het aanwak keren van angst of het zoeken van zondebokken. Deze tijd vraagt om samen op te trekken. Om gedeelde belangen. Het elkaar gunnen en soms ook compromissen sluiten. Het vraagt om geloof in wat we hebben, wat we kunnen en in el kaar", aldus Lonink. Wat dat betreft is Zeeuws-Vlaande- ren al aardig op weg, onderstreep te Lonink. „Bedrijven trappen niet op de rem, ze investeren. Tegen de verwachting in. Tegen de tijds geest in misschien wel. En overhe den doen dat ook. Kijk naar de Sluiskiltunnel, N62, maar ook de besluitvorming over de zeesluis." Ook Suurmond wees op de onder nemersgeest in zijn gemeente als 'kracht van de regio'. „Twee nieu we Michelinsterren erbij voor De Kromme Watergang en Pure C, Cress uit Breskens won de innova tieprijs Juniorkamer Boost, restau rant 't Is Boven in Oostburg was genomineerd voor de Zeeuwse Startersprijs en de Plus Super markt in Breskens maakt nog kans op de titel Beste supermarkt van Nederland." Suurmond wees daar naast op alle bouwbedrijvigheid aan de kust. Ook in Hulst was gisteravond een nieuwjaarsreceptie. Die was zon der toespraken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49