Jongen (13) zit nog vast Vrijwilligers nemen pont Sluiskil over 181 zeeland Bandstrijd Steenworp krijgt een vervolg Onderzoek branden in volle gang Dienstregeling Gewonde bij botsing Tractaatweg almanak 130 WIJ KNALLEN NOG EVEN DOOR- opruiing van Brandweer haalt bomen op en steekt ze in brand dinsdag 3 januari 2012 door Raymond de Frel TERNEUZEN - De dertienjarige ver dachte van tal van container- en coniferenbranden in Terneuzen zit nog altijd vast. Hij wordt vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die be paalt of zijn hechtenis wordt ver lengd. De jongen uit Terneuzen werd vorige week donderdag opge pakt. Hij is niet op heterdaad be trapt, maar maandenlang onder zoek leidde tot zijn aanhouding. De politie neemt de zaak hoog op; drie rechercheurs hielden zich de afgelopen maanden fulltime met de zaak bezig. Terneuzen werd in 2011 meerdere periodes opgeschrikt door tal van brandjes. In de eerste maanden van het vorige jaar gingen vooral coniferenhagen in vlammen op. In de zomermaanden bleef het rus tig, maar in oktober nam het aan- door Raymond de Frel WESTDORPE - De Zeeuws-Vlaamse popwedstrijd Steenworp krijgt een vervolg. De bandcontest zag vorig jaar suc cesvol het levenslicht, in navolging van soortgelijke initiatieven op de Bevelanden (2nd Influenz) en Wal cheren (Hooikoorts). In drie voorrondes maken twaalf bands uit wie op 21 april in De Pit in Terneuzen in de finale staan. De eerste is zaterdag om 19.30 uur in de Chillsoos in Westdorpe. Daar spelen rock-'n-rollband The Venues, fmgerpicking-gitarist Julio Melio, metalband Bloodshift en In- dierockgezelschap Sios voor het eerst over de gloednieuwe geluids apparatuur van de Chillsoos. De bands worden beoordeeld door juryleden Peter de Graaf, Ma rieke Ingels en een vertegenwoordi- De pont Sluiskil tussn het dorp Sluiskil en de oostkant van het Kanaal Gent-Terneuzen zal voorlopig enkel op schooldagen varen, 's ochtends van 7.00 tot 10.00 uur en 's middags van 14.00 tot 17.00 uur. Wellicht komt er ook nog een vaarschema voor de zomervakantie. tal branden weer toe. Dat was voor de politie aanleiding om het onderzoek te intensiveren; de maatschappelijke onrust steeg im mers door de brandjes. De brand stichters) trokken zich daar niets van aan. Vorige week moesten con tainers bij de kinderboerderij, in de Ferdinand Bolstraat en aan het Wagnerhof het ontgelden. Een week eerder moest de brandweer uitrukken voor brandjes in de wijk Zeldenrust. De jongen bracht de jaarwisseling in de cel door. „Of hij heeft be kend, kan ik niet zeggen. Dat zou het belang van het onderzoek kun nen schaden. We zijn nog volop bezig. Meerdere arrestaties zijn ze ker niet uit te sluiten", aldus poli tiewoordvoerster Esther Boot. Een specialist op het gebied van jeugdzaken bij de politie houdt zich bezig met de begeleiding van de jongen. ger van het Hulster festival Vest- rock. De avond wordt geopend met een verrassingsact en afgeslo ten door de Limburgse fiink- rockers van A Nameless Band Cal led Funk. De werkgroep van Steenworp grijpt social mediakanalen als Face- book aan om via speciale promoac ties meer bezoekers aan te trekken. Zo kan bijvoorbeeld een gratis con sumptie voor de eerste voorronde worden verdiend door een aankon diging op de Facebookpagina van Steenworp te 'liken' en te delen op hun eigen prikbord. De andere voorrondes zijn op li fe bruari in De Komma te Hulst en op 24 maart in The Lane te Oost- burg. Alle voorrondes zijn gratis toegankelijk. Voor de finale in De Pit wordt twee euro entreegeld ge vraagd. www.steenworp.com door Harmen van der Werf Het begint in Zeeuws- Vlaanderen een apar te trend te worden. Als de overheid haar handen ergens vanaf trekt, vullen vrijwilligers of slechts enkele betaalde krachten met en thousiasme het gat op. In Aarden burg gebeurde dat met het zwem bad, in Cadzand-Bad met de sport hal én sinds begin dit jaar met de pont over het Kanaal Gent-Terneu- zen bij Sluiskil. Mannen met een maritieme achtergrond nemen het roer over. Ton Westerhout uit Sluiskil is één van hen. Water stroomt door zijn aderen. „Ik heb op de rijn- en bin nenvaart gezeten en vervolgens 35 jaar bij het aannemingsbedrijf De Klerk, waarvan 23 jaar bij het on derhoud van het Kanaal Gent-Ter neuzen en de sluizen bij Terneu zen." Hij kent het vaarwater bij Sluiskil dus op z'n duimpje. „En mijn kinderen zitten op school in Terneuzen. Voor scholieren uit Sluiskil, Zandstraat, Philippine en Sas van Gent is die pont gewoon heel belangrijk. Voor de brug Sluis kil sta je vaker te wachten dan dat je erover kunt." Vier vrijwilligers hebben inmid dels het varen met de pont onder de knie. Ton is één van hen. Twee anderen komen van sleepbedrijf Union en de vierde 'liefhebber' werkte als schipper bij oliehandel Bondewel in Terneuzen. Vier ande re kandidaten staan nog in de start blokken. Met hulp van. twee uitzendkrach ten die tot eind 2011 het veer in de benen hielden, Simon de Beer en Evert Buitjes, hebben de 'nieuwko mers' geleerd met de pont te va ren. Voor de Union-kapiteins was dat 'een eitje'. De pont is uitgerust met schottels, kopschroeven, die niet alleen bedoeld zijn voor de voortstuwing, maar waarmee ook moet worden gestuurd. Het schip heeft geen roer. Ton: „En dat maakt het in begin wel lastig. Niet voor de Union-kapiteins, want Union-sleepboten hebben ook schottels. Ik heb eraan moeten wennen. Je moet het zo goed kun nen dat je er niet meer bij hoeft na te denken." Rijkswaterstaat Zeeland wilde van de pont af, omdat die te veel geld zou kosten en te weinig passagiers zou trekken. Sluiskil kwam onder leiding van hotel- en restaurantei genaar Meerten Dallinga in op stand. Hij heeft het met andere ac tievoerders voor elkaar gekregen dat Rijkswaterstaat 350.000 euro beschikbaar stelde als bruidsschat. Het moet mogelijk zijn met de in zet van vrijwilligers de pont nog zeker drieënhalf jaar in de vaart te houden. Deze week wordt er nog niet geva ren. Voorlopig is ervoor gekozen 'alleen' op schooldagen te varen, van 7.00 tot 10.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Meerten Dallin ga is ambitieus genoeg om meer te willen. „Fietsen wordt steeds popu lairder. We hebben contact met de VW, de fietsersbond en voetgan- gersbond. We hopen op steun van hun kant om bijvoorbeeld ook in de zomer te kunnen varen." Hij richt zijn hoop ook op bedrijven in Sluiskil-Oost, zoals Yara. En als de bruidsschat na drieënhalf jaar op is? Meerten maakt zich daar nog niet druk over. „Dan zien we weer verder." AXEL - Bij een kop-staart-aanrij- ding op de Tractaatweg bij Axel is gistermiddag één persoon gewond geraakt. Ter hoogte van de verkeerslichten knalden meerdere auto's rond 14.00 uur op elkaar. Een persoon is met onbekende verwondingen per ambulance naar het zieken huis gebracht. smmmssjmmmmmsmmmmmmmwimsmi Tip? redactie@pzc.nl Dat gedoe over de maximumsnel heid op de A58 houdt ook de gemoe deren op een kantoor in Vlissingen bezig. De meningen lopen uiteen van 'onzin' en 'gevaarlijk' tot 'heerlijk' en 'nog niet hard genoeg'. Centrale vraag tijdens een recente lunch was niet zozeer of het 120 0/130 moet zijn, maar welk voordeel de verho ging nou eigenlijk oplevert. Eén van de collega's, die een eindje over de Zeeuwse grens in Brabant woont, werd gaandeweg het mik punt van de anderen. Ja, jij zult het wel merken dat je harder mag rijden. Hoeveel scheelt je dat nou, die tien ki lometer per uur?" Nou best veel, luid de zijn verrassende antwoord. „Niet in minuten tijdwinst, wel in de hoog te van de boetes." verbouwings NOG SLECHTS ENKELE WEKEN LAATSTE Ronde LAAGSTE prijs Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl AARDENBURG - De brandweer in Aardenburg houdt zaterdag kerst boomverbranding op het terrein van gemeentewerken, achter de ka zerne aan de Noordstraat. De ver branding begint om 19.00 uur. De korpsleden halen de bomen 's middags op. Ze trekken tussen 15.30 uur en 17.00 uur zelf de wij ken in, maar kunnen ook 'besteld' worden als ergens veel bomen lig gen, via 0117-492773. Bomen kunnen tussen 16.00 en 19.00 uur ook worden ingeleverd. Ze kunnen worden ingewisseld te gen lootjes. Daarmee zijn na de verbranding prijsjes te winnen. Er is dan ook chocolademelk. MEEST GELEZEN 1. Nieuwjaarsduiken zijn in trek. 2. Trommelkatjes als vuurwerk. 3. Sieraden buit bij inbraak. BLOGS Weblogs over politiek, cultuur, voet bal en natuur van verslaggevers op www.pzc.nl/blogs TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48