^30°Ar 40% £50% ITWTO Verleidelijke nu met korting tot wel 60% zeeland 121 Jongen (13) nog vast voor branden Terneuzen Wietkwekerij ontdekt Gewonde bij botsing op de Tractaatweg Ringrijders sluiten jaar af met strandrit Advendo-EMM geeft nieuwjaarsconcert Inbraak in woning in Beukenstraat Aanhoudingen bij grote alcoholcontroles Lingerie en nachtmode Plaggen Veerboot naar Stavenisse vertrok uit Viane Palenrijen in Roeishoek ooit onderdeel dijk AXEL AXEL - Bij een kop-staart-aanrij- ding op de Tractaatweg tussen Ter- neuzen en Zelzate is gistermiddag één persoon gewond geraakt. Ter hoogte van de verkeerslichten bij de kruising met de Industrie weg bij Axel knalden meerdere au to's rond 14.00 uur op elkaar. Twee personen klaagden over pijn in hun nek. Een persoon werd per am bulance naar het ziekenhuis ge bracht. KOUDEKERKE Als afsluiting van het zestigjarig ju bileum én als feestelijke opening van het ringrij-jaar houdt de Kou- dekerkse Ringrijders Vereniging een strandrit op zaterdag 7 januari. De start is om 12.30 uur vanaf het parkeerterrein aan de Strandweg. Wie de rit wil zien, kan het beste de duinen bij Dishoek beklimmen. Het zal, beloven de ringrijders, een geweldig plaatje zijn: zestig paar den spetterend in de branding. WOLPHAARTSDIJK Het samenwerkingsorkest Adven do-EMM geeft op 8 januari een nieuwjaarsconcert in het dorps huis van Wolphaartsdijk. Mathieu van Duiven is de dirigent; cabaret groep De Witkammetjes verleent medewerking aan het concert. Het concert begint om 15.00 uur, een kaartje kost €6,00 3-GANGENMENUyg Restaurant De Eetkamer Wagenaarstraat 13 -15 Middelburg 0118-635676 GOES De politie Zeeland meldde gisteren drie woninginbraken in Goes, Mid delburg en in Vlissingen, die zon dag en vrijdag werden gepleegd. Zondag was een woning in de Beu kenstraat in Goes doelwit. Er is on der meer een sieraad en een geldbe drag weggenomen. Eveneens zon dag, tussen 06.00 en 11.00 uur, is in gebroken in een woning in de Pluimstraat in Middelburg. Er is computerapparatuur gestolen. Vrij dag werd ingebroken in de Aletta Jacobslaan in Vlissingen. Er zijn horloges weggenomen. VLISSINGEN Bij enkele alcoholcontroles op Wal cheren zijn in totaal drie bestuur ders betrapt die te veel alcohol had den gedronken. Dat meldt de poli tie. Alledrie kregen ze een rijver bod opgelegd. Geen van hen hoef de het rijbewijs in te leveren. De controles vonden plaats op nieuw jaarsdag vanaf het begin van de middag. In Vlissingen moesten 183 bestuurders aan een blaastest mee werken. In Middelburg werden 138 bestuurders gecontroleerd en in Domburg nog eens 25. Goes - Middelburg Het is SALE bij Livera en dat is verleidelijk! g/g S Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl dinsdag 3 januari 2012 chercheurs hielden zich de afgelo pen maanden fulltime met de zaak bezig. De jongen bracht de jaarwisseling in de cel door. „Of hij heeft be kend, kan ik niet zeggen. Dat zou het belang van het onderzoek kun nen schaden. We zijn nog volop bezig. Meerdere arrestaties zijn ze ker niet uit te sluiten", aldus poli tiewoordvoerster Esther Boot. Een specialist op het gebied van jeugd zaken begeleidt de jongen. TERNEUZEN - De dertienjarige ver dachte van tal van container- en coniferenbranden in Terneuzen zit nog altijd vast. Hij wordt van daag voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Die bepaalt of zijn hechtenis wordt verlengd. De jongen uit Terneuzen werd vorige week donderdag opgepakt. Hij werd niet op heterdaad betrapt, maar maandenlang onderzoek leid de tot zijn aanhouding. De politie neemt de zaak hoog op; drie re- De sluiskom van Viane heeft lange tijd gediend als basis voor een veerdienst. Vanuit Viane voer een veerboot naar Stavenisse. De slikken aan weerszijden van de haveningang zijn momenteel zo'n 800 tot 900 meter breed. De huidi ge zeedijk ligt nagenoeg op dezelf de plek waar deze zich volgens de onderzoekers rond de 14e eeuw ook bevond. Op kaarten van Hat- tinga uit 1752 wordt aangegeven dat het voorland van de zeedijk ook destijds voornamelijk uit slik ken bestond. De onderzoekers gaan ervan uit dat de slikken sinds de achttiende eeuw zijn gegroeid en dat het havenkanaal verlegd is in oostelijke richting. Tot 2000 werd het slik bij Viane ge bruikt door de - inmiddels opgehe ven - nabijgelegen scheepssloperij van Van der Marei. Het mi- ni-scheepsmuseum van Van der Marei is verhuisd naar Den Osse. Er waren verschillende technieken om vlechttuinen te beschermen tegen stroming. Ze werden veran kerd met in het slik geslagen paaltjes en afgedekt met Vilvoordse stenen of doodgewone plaggen. Ook resten van die plaggen zijn nu blootgelegd. WESTKAPELLE - Bij een brand in een bedrijfsloods in Westkapelle is gister morgen een hennepkwekerij ontdekt. De brand in de loods aan de Achilles- weg, tegenover de brandweerkazerne aan de Zandweg, werd even na zeven uur ontdekt. De brandweer had het vuur snel onder controle en kon voor komen dat het vuur oversloeg. foto Roland de Jong De vlèchttuin in Viane. De structuur van het vlechtwerk en de manier waar op dat met paaltjes werd verankerd is hier heel goed te zien. foto's Dirk-jan Cjeltema tast. Vooral in Viane kun je dat al zeldzaam." goed zien. Jammer, want ze zijn Buurtschap Roeishoek bij Krab- bendijke is een waar regelma tig strijd was tussen de mens en de elementen. Tijdens een storm vloed in november 1530 kwam het oosten van Zuid-Beveland onder water te staan. Destijds is gepro beerd het verloren land weer terug te winnen op de zee, maar dat is slechts ten dele gelukt. Op de slikken voor de Oosterschel- dedijk tussen Roeishoek en de tweede Bathpolder heeft de zand- honger van de Oosterschelde oude vlechttuinen 'onthuld'. Vermoed .wordt dat deze ooit behoord heb ben tot een voormalige dijk van het overstroomde land. Bij Livera vind je ook ca nnhÜcJefn - de collectie van: SdPPn =SPRI I TflUmph W ^/feline*. DKNY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45