181 zeeland WEA Accountants geeft bankgebouw Goes tweede leven Zonder geld op zak parkeerticket kopen Borsele put inspiratie uit het Jaar van de Draak verbouwing OpïttJW11*1® van de reepe Huisman reikt promotieprijs uit Nog een zeldzaamheid Rechtbank vindt kapitein schip niet schuldig dinsdag 3 januari 2012 Impressie van de nieuw uitstraling van het voormalig bankgebouw. door Luc Oggel GOES - Het voormalige ABN Am- ro-kantoor aan de Singelstraat in Goes krijgt een tweede jeugd. Nieuwe eigenaar WEA Accoun tants en Adviseurs wil het een fris se en moderne uitstraling geven, alvorens er in november in te trek ken. Het pand staat toch een beetje te boek als architectonisch misbaksel in de binnenstad, zeker temidden van gebouwen als de kerken en koorschool. Maar dat gaat dus ver anderen, zegt Ramon van de Grui- ter van WEA. Momenteel ligt een verbouwingsplan ter goedkeuring bij de welstandscommissie. Deze week wordt groen licht verwacht. „Het gebouw moet weer in deze tijd passen. We willen af van die lelijke natuursteen op de gevel, het wordt een stuk witter en transpa ranter. Ook het bruine glas zal wor den vervangen en we gaan iets doen aan de entree. Het geheel zal straks iets minder massaal ogen." De naam van het accountantskan toor zal op een soort lamellen aan de gevel komen te staan. De koop is al een tijdje rond, maar nu treden de partijen er ook mee naar buiten. Voor WEA wordt het de tweede verhuizing in relatief korte tijd binnen Goes. Eerst van de Voorstad - waar het voormalige kantoor momenteel flink verkom mert - naar de Stadspoort en later dit jaar dus naar de Singelstraat. Volgens Van de Gruiter heeft; het gebouw aan de Singelstraat meer de uitstraling die bij het bedrijf past. „We zochten iets dat op zich zelf staat. We zitten al behoorlijk lang in de Stadspoort, maar ik moet nog altijd uitleggen waar dat is." .Er komens straks 35 mensen te werken in het kantoor aan de Sin gelstraat. Zij zullen hun auto ach ter het pand parkeren. Dat bete kent wel weer wat meer verkeers bewegingen op de Singelstraat, die juist een pleinachtig karakter heeft gekregen. „Tja, de gemeente moet er ook wat voor over hebben dat het gebouw weer een invulling krijgt", lacht Van de Gruiter. „Voor hetzelfde geld had het nog jaren leeggestaan of was het opgekocht door een investeerder en dan is het maar de vraag wat er in komt." Overigens zal het bankverleden van het gebouw niet helemaal ver dwijnen, want sinds kort is er weer een pinautomaat in de gevel aangebracht. Dat was opgenomen in de overeenkomst met vorige ei genaar ABN Amro. Van de Gruiter heeft er absoluut geen problemen mee. „Integendeel, zo'n pinauto maat zorgt ook voor aanloop." NOG SLECHTS ENKELE WEKEN laatste Ronde laagste prijs schoen mode i Papegaaistraat S Goes KRUININGEN - Burgemeester Jan Huisman van de gemeente Rei- merswaal zal vandaag tijdens de nieuwjaarsreceptie in het gemeen tehuis van Kruiningen de Promo tieprijs 2011 uitreiken. De genomi neerden zijn de redactie van het boek 'Boven Water', Podium Rei- merswaal en Stichting Halloween Hansweert. De prijs is bedoeld voor personen of instanties die de gemeente Reimerswaal positief in beeld brengen. De receptie vindt plaats van 19.00 tot 21.00 uur. Slechts op één blauwe Peugeot is het vignet van provi der Parkline te vinden. Of daadwerkelijk betaald, is met de gsm valt niet te achterhalen, want de parkeerwach ters zijn deze eerste werkdag van het jaar niet heel ac tief, zo lijkt het. In Goes kan sinds gisteren een parkeerticket gekocht worden met een mobieltje. Voordelen: er is geen kleingeld of een volge laden chipknip meer nodig en bijvullen kan op afstand. door Lilian Dominicus Behendig draait de 85-jari- ge Leo Verijke uit Goes zijn 21 jaar oude Toyota Corolla in de parkeerplek die op het altijd drukke Damplein in Goes vrijkomt. Zeker nu, tij dens de kerstvakantie, is het vech ten om een plekje in de binnen stad. Een jonge vrouw met een witte, snelle bolide heeft gewoon het nakijken. Even later loopt hij op zijn gemakje naar de parkeer automaat om er een paar euro in te stoppen. Mobiel parkeren? Nou, neuh... niets voor hem. „Moet u luuste- ren", verklaart hij in onversneden dialect. „Ik heb zoveê tied en met computers, internet of mobiel, daarmee heb ik helemaal niets. Ik rijd 10.000 kilometer per jaar en kom een of twee keer per jaar in de stad voor een boodschap." Maar voor de moderne generatie, die met weinig tijd, vindt hij het wel wat. „Zeker in deze tijd moet je toch oppassen om met geld over straat te lopen", vindt hij. „Ik heb nu ook maar vijftien cent bij me." „Oh, zijn die bordjes daarvoor?", reageert een vrouw op de vraag of ze al heeft overwogen voortaan met een mobieltje haar parkeer- tickets aan te schaffen. Ze is met haar tienerdochter in de stad om een middagje te winkelen. „Gaat dat van je telefoonrekening af dan?", wil ze weten. Als dat niet het geval blijkt te zijn, vindt ze het maar niets. „Nee hoor, gewoon contant betalen, dat is veel beter." De nog zeer viefe Cesink Clee ('zeg maar dat ik 85-plus ben') lijkt dat mobiel parkeren echter wel wat. Een mobieltje heeft ze nog niet, maar daar wordt aan ge werkt. „Iedereen om me heen heeft er ook één." En ook de 15-jarige Lorenzo de Kaart uit Yerseke, die een parkeer kaartje koopt voor zijn moeder, 'De betaalautomaten zijn tijdelijk dichtgemaakt voor de oud- en nieuw- viering' lijkt dat betalen per sms wel han- Het loopt de maandag na oud en nieuw nog geen storm met mobiel parke ren op het Damplein in Goes. De meeste bezoekers gooien gewoon een paar eurootjes in de automaat of betalen met een chipknip voor een kaartje. Slechts op één blauwe Peugeot is het vignet van provider Parkline te vinden, maar de eige naar ervan is in geen velden of we gen te bekennen. En of daadwerkelijk betaald is met de gsm valt nu even niet te achter halen, want de parkeerwachters zijn deze eerste werkdag van het jaar niet heel actief, zo lijkt het. „De betaalautomaten zijn dichtge maakt voor de oud- en nieuwvie- ring. We zijn vandaag bezig dié weer weg te halen", verklaart een woordvoerder van de gemeente Goes. Een andere medewerkster van de gemeente vermoedt dat mensen nog te weinig bekend zijn met het fenomeen mobiel parkeren. „Als ze het wel weten, wachten ze waar- schijnlijk met aanmelden totdat het systeem echt in werking is ge treden. Dat is vandaag dus", zegt zij. Hoe werkt het mobiel parkeren? Eerste stap is aanmelden bij een een van de drie providers die mo biel parkeren in Goes aanbieden: www.parkmobile.nl, www.park-li- ne.nl, www.yellowbrick.nl. Deze bedrijven sturen na aanmel ding een parkeerkaart op, die ach ter de voorruit moet worden ge plakt. Betalen kan met een telefoontje of sms, met vermelding van het nummer van de parkeerzone. De ze staat aangegeven op de borden boven de betaalautomaat. Parkeerwachters kunnen met hun scanapparaten zien of de parkeer kaart met streepjes- of barcode is ingelogd. De kosten en voorwaarden kun nen per aanbieder verschillen. Bij Parkline betalen gebruikers een malig 10 euro registratiekosten (in clusief parkeerkaart) en 2,50 euro aan abonnement per maand. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Burgemeester Jaap Gelok van de gemeente Borse le put inspiratie uit de Chinese as trologie. In China is het vanaf 23 ja nuari het Jaar van de Draak, een jaar van geluk en beweging en een jaar om nieuwe zaken op orde te brengen. Dat geldt zeker voor de gemeente Borsele, zei Gelok gister avond in zijn speech tijdens de nieuwjaarsreceptie. „Energiek Borsele slaagt erin om bijvoorbeeld samen met Borsele- heefthet.nl onze gemeente stevig op de kaart te zetten en te hou den. De mogelijkheden genoemd in het perspectief van het Jaar van de Draak zijn volop aanwezig." Gelok haalde gisteravond tevens de provincie Zeeland aan die 2012 tot het Jaar van het Water bestem peld. Daar kan Borsele veel mee, benadrukte de burgemeester. Hij doelde bijvoorbeeld op de Zwaak- se Weel, de paalwoningen in Hoe- dekenskerke, het nieuwe strandpa viljoen in Baarland, waterrecreatie en zout water teelt op het land. „We zijn en blijven een energieke gemeente vol contrasten waar wa ter ook zeker een plek in kan heb ben.. In het Jaar van de Draak schijnt daar veel ruimte voor te zijn." ParkMobile laat klanten kiezen tus sen gebruik per transactie (0,25 eu ro per keer) of een abonnement (1,75 euro per maand). Eenmalige registratiekosten zijn 2,50 euro per kenteken. Een parkeerkaart kost 5 euro. Yellowbrick rekent eenmalig 10 eu ro registratiekosten (incl. parkeer kaart). Keuze tussen betaling per keer (0,30 euro) of een abonne ment (0,60 euro per maand). MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank vindt dat de kapitein van het binnenvaartschip Som trans XIX niet verantwoordelijk ge houden kan worden voor de aan varing met de Illusion op 2 februa ri 2010 in de Bijleveldhaven in Vlis- singen-Oost. De verzekeringsmaat schappij van het binnenvaartschip Illusion had om die veroordeling gevraagd. Volgens die maatschap pij was de Somtrans vertrokken van een aanlegsteiger, terwijl de Il lusion op dat moment daar bezig was met afmeren. De rechtbank stelt echter dat de Illusion tijdens dat afmeren een onverwachte be weging maakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42