's-Heer Abtskerke luidt de noodklok BEVELANDEN/THOLEN Cleanmaster Biolux wint ondernemersprijs Goes Jongeren trekken volgens dorpsraad weg uit dorp vanwege gebrek aan goede en betaalbare nieuwe starterswoningen Caravanbrand Christenunie Tholen: kijk opnieuw naar tarieven voor dure regiotaxi almanak 130 DINSDAG 3 januari 2012 17 Pi<üv Zondergeld op zak parkeerticket kopen 18 en 19 door Frank van Cooten 'S-HEER ABTSKERKE - De dorpsraad van 's-Heer Abtskerke is zeer be zorgd over de toekomst van het dorp. Volgens dorpsraadvoorzitter Marja Zijderveld-Grootenboer is het voor jongeren uit het dorp vrijwel onmogelijk een leuk en betaalbaar huis te kopen, waardoor ook de toekomst van de school en het ver enigingsleven op het spel staat. „Het zou een slechte zaak zijn wanneer er alleen een ouderen- soos en bejaardengym over zou blijven", stelt de voorzitter in een brief aan de gemeenteraad. Er wordt al jaren gesproken over de bouw van nieuwe, betaalbare woningen in 's-Heer Abtskerke, maar die komen niet van de grond. In de Colenshoek is het wel mogelijk woningen te bouwen, maar van de drie kavels is er slechts één verkocht. Volgens de dorpsraad komt dat door de te ho ge grondprijs. „Jongeren kunnen die dure huizen niet betalen en gaan dus weg." De gemeente Borsele heeft grond naast een boomgaard aan de Co- lenshoek waar in principe een rij tje van zeven starterswoningen ge bouwd kan worden, maar volgens wethouder Marga Vermue gooit de provincie roet in het eten. De grond ligt in een zogenaamde spuitzone van deze oude boom gaard. In een dergelijke zone mag niet worden gebouwd. De boom gaard wordt echter niet meer als zodanig gebruikt. „Wij hoopten dat de provincie de spuitzone zou schrappen, maar dat is spijtig ge noeg niet gebeurd. Ik ga nog eens met de gedeputeerde praten." De grond van de boomgaard is ei gendom van een projectontwikke laar die de grond een paar jaar gele den voor veel geld heeft; gekocht. Deze ontwikkelaar sprak onlangs met AM Wonen over de bouw van woningen. AM haakte echter af vanwege de hoge grondprijs waardoor de huizen te duur zou den worden. „Wij zitten zodoende met de han den in het haar", zegt Vermue. „Het is diep triest maar wij heb ben ook geen oplossing voorhan den." Het dorp schiet daar niets mee op, zegt Zijderveld-Grooten boer. „Dit komt voor ons onbegrij pelijk en star over. In Nisse wor den wel starterswoningen ge bouwd en ze staan ervoor in de rij. Wat heeft Nisse meer dan wij?" GOES - Het bedrijf Cleanmaster Biolux heeft de Maatschappelijk Verantwoord Onderne men (MVO)-prijs gewonnen. De prijs, een ge zamenlijk initiatief van de gemeente Goes en Centrum voor internationale samenwerking COS Zeeland, werd gisteren uitgereikt in het Goese stadskantoor tijdens de nieuwjaarsre ceptie. Het Goese bedrijf Biolux is gespeciali seerd in ecologisch verantwoorde bedrijfshy- giëne. De andere genomineerden waren Meu bel- en rijtuigstoffeerderij C.J. Brouwer (2e plaats) en Dubourgraaf duurzame energiebe sparing en installatieadvies kandidaten wer den beoordeeld op de drie p's; people, planet en profit. Directeur Björn Terlingen van Clean- 'S-HEERENHOEK - Een caravan is gis teren geheel uitgebrand. De cara van stond gestald in een verder leegstaande loods aan de Cingel- dijk in 's-Heerenhoek. In eerste instantie werd gedacht dat de loods in brand stond omdat de vlammen uit het dak sloegen maar het bleek alleen om de cara van te gaan. De brandweer had de caravan- brand binnen tien minuten onder controle. THOLEN - De Christenunie in de gemeente Tholen wil dat het ge meentebestuur opnieuw kijkt naar de tarieven voor de regiotaxi voor mensen die meer dan anderhalf keer het minimumloon verdienen. De gemeenten op de Bevelanden, Tholen en Schouwen-Duiveland wilden een inkomensgrens hante ren voor het taxitarief Er zouden twee tarieven worden gehanteerd: een laag tarief en een hoog tarief voor mensen die meer dan ander half keer het minimum loon ver dienen. Maar de Centrale Raad van Beroep haalde eind vorig jaar een streep door die plannen. De Christenunie wil dat het colle ge onderzoekt of er op een andere manier bezuinigd kan worden op de taxi: gemeenten mogen wel een eigen bijdrage vragen. master Biolux werd na de bekendmaking om helst door zijn moeder (foto), die het bedrijf zeventien jaar geleden oprichtte. De prijs be staat uit een kunstwerk van Guus Voermans. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Dat gedoe over de maximumsnel heid op de A58 houdt ook de gemoe deren op een kantoor in Vlissingen bezig. De meningen lopen uiteen van 'onzin' en 'gevaarlijk' tot 'heerlijk' en 'nog niet hard genoeg'. Centrale vraag tijdens een recente lunch was niet zozeer of het 120 of 130 moet zijn, maar welk voordeel de verho ging nou eigenlijk oplevert. Eén van de collega's, die een eindje over de Zeeuwse grens in Brabant woont, werd gaandeweg het mik punt van de anderen, „ja, jij zult het wel merken dat je harder mag rijden. Hoeveel scheelt je dat nou, die tien ki lometer per uur?" Nou best veel, luid de zijn verrassende antwoord. „Niet in minuten tijdwinst, wel in de hoog te van de boetes."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41