zeeland 13 KOOPJES Schade brand in schooltje is fors rPzcMHS Fred B. overgebracht naar Pieter Baan Centrum Klaverblad en Adesse gefuseerd Delscher 1 e etage Crisis bij Antwerpse olieraffinaderij commentaar Ongeloofwaardig dinsdag 3 januari 2012 'Oud en Nieuw was rustig. Maar daar zijn toch ook wat arrestaties voor nodig geweest' Nogmaals burgemeester Roep di., wo., do. en zaterdag door Rob Nobels ANTWERPEN - De Antwerpse olie raffinaderij BRC moet deze week de productie stopzetten. Het Zwitserse moederbedrijf Pet- roplus kan geen ruwe olie meer aankopen, nadat het concern vori ge week in ernstige financiële pro blemen kwam. BRC in Antwer pen heeft 230 medewerkers. Petroplus, de grootste onafhankelij ke olieverwerker in Europa, over legt met banken om weer voldoen de krediet te kunnen krijgen. Tot op heden heeft dit geen resultaat opgeleverd. Het duurt naar schatting nog de hele week om de raffinaderij stil te leggen. m M door Marcel Modde MONNIKENWERK Vrouwenpolder en Mariaverering; Veel Zeeuwen nooit in Bath geweest www.pzc.nl/monnikenwerk RELI-ENCYCLOPEDIE Op alle werkdagen volgt een nieuwe aflevering van deze digitale reli-ency- clopedie in wording van Zeeland TIPS NAAR monnikenwerk@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - De Belg Fred B. (28), die van de moord op het Mid delburgse echtpaar Schroevers wordt verdacht, is voor psycholo gisch onderzoek uit de gevangenis overgebracht naar het Pieter Baan Centrum in Utrecht. Zijn advocaat Rinus Wouters ver wacht dat het nog zeker tot eind deze maand duurt voordat de des kundigen hun rapport hebben op gemaakt. Het onderzoek wordt vol gens hem bemoeilijkt omdat B. Frans spreekt en er geen tolk aan wezig zou zijn. Op 12 januari komt de moordzaak weer voor de rechtbank in Middel burg. Het is opnieuw een pro-for- mazitting, waarin het gaat om de voortgang van het strafrechtelijk onderzoek. Volgende week wor den op verzoek van de verdedi ging getuigen gehoord. Daarbij gaat het hoofdzakelijk om buurt bewoners die rond het tijdstip van de moord mogelijk iets hebben ge zien of gehoord wat meer duide lijkheid over de omstandigheden zou kunnen geven, zegt Wouters. Hij gaat er vanuit dat zijn cliënt ook dit keer zelf weer bij de pro-formazitting aanwezig is. In april staat de inhoudelijke be handeling van de zaak gepland. Grote Markt 11-13 Goes 0113 227607 www.delscher.nl Elders in Zeeland mag het dan betrekkelijk rustig zijn gebleven, in Burgh-Haamste- de richtten brandstichters forse schade aan. Een leegstaand schoolgebouw in de Bernhardstraat, dat wachtte op sloop, brandde nagenoeg geheel af Er stond nog van alles in het schoolgebouw; computers en ande re schoolspullen die volgende week zouden worden verhuisd naar het nieuwe schoolgebouw van OBS de Kirreweie. Ook die zijn nu verloren gegaan, aldus wet houder Wim Stouten (onderwijs en educatie) van de gemeente Schouwen-Duiveland. „We moeten van alles weer gaan aanschaffen en hopen dat de verze kering gunstig uitpakt. Het is echt behoorlijk triest dat dit moest ge beuren." Wanneer de sloop nu gaat plaats vinden, is onzeker. „De planning was om het gebouw volgende week te slopen", zegt de wethou der. „Door de brand moeten we nu eerst van alles regelen voor de ver zekering en er moet onderzoek worden gedaan naar de oorzaak. Een exacte datum kan ik daarom nu niet geven. Wel is het de bedoe ling om zo snel mogelijk te gaan slopen." De gemeente vreest dat brandstich ters opnieuw zullen toeslaan bij de school. Daarom is de omgeving uit voor zorg helemaal afgezet. Kristen (rechts) en Dominique van groep 7 van de Kirreweie bekijken de schade aan hun oude school. foto Dirk-Jan Gjeltema Voor de mening van de politie is in de re gel niet erg veel be langstelling. Agenten moeten controleren of mensen zich aan de wet houden. En daarbij is de particuliere opvat ting van de diender niet zo rele vant. De eerste dagen van het nieuwe jaar ligt dat anders. Dan ventileren korpschefs graag hun mening. En daar wordt door burgers én politici goed naar geluisterd. Korpschef Henk van Essen van de politie Haaglanden grijpt de gelegenheid dit jaar aan om kri tiek te uiten op de dierenpoli- tie. Waarom hij dat doet is een raadsel. De Amsterdamse korps chef Bernhard Weiten deed dat een jaar geleden immers al. Bo vendien laat Van Essen weten dat hij zich 'conformeert aan de landelijke prioriteiten'. Met an dere woorden: hij vindt het on zin, maar hij doet het wel. Dat komt zijn geloofwaardigheid niet ten goede. Dat is slecht voor hem en voor de politie, want het leidt tot devaluatie van de waarde van nieuwjaars toespraken van korpschefs. MIDDELBURG - Patiëntenorganisatie Het Klaverblad Zeeland en de Stichting Adesse zijn met ingang van het nieuwe jaar gefuseerd. Door samen te gaan hopen de twee organisaties de bezuinigin gen beter op te vangen. In Het Klaverblad Zeeland werken al diverse organisaties samen, zo als de Provinciale Chronisch Zie ken en Gehandicaptenraad, het Platform Cliënten Jeugdzorg en Platform Uitkeringsgerechtigden. Samen komen de organisaties op voor Zeeuwse patiënten. Bij de Stichting Adesse waren tot 1 januari de telefonische hulpdien sten Sensoor en de Kindertelefoon actief Zij vallen na de fusie onder de verantwoordelijkheid van Kla verblad Zeeland. De belangrijkste reden om te fuse ren is een door de provincie opge legde bezuiniging. Door samen te gaan hopen de stichtingen voor deel te halen uit hun ondersteu nende diensten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3