Jaarwissel rustig door preventie 21 zeeland Nieuw ontwerp voor titel PZC Begoogled dinsdag De krant 6 weken voor 18 euro! PZC René Roepburgemeester Vlissingen dinsdag 3 januari 2012 SMHMWmWSpilll door Marleen Blommaert Op nieuwjaarsdag heb ik al mijn persoons- en creditcardgegevens overgedragen aan Google. Een mooi begin van het nieuwe jaar nietwaar? Keus had ik daar niet in. Als ik dat niet had gedaan dan zou het e-mailaccount van mijn 15-jarige (Gmail) verwij derd zijn. Tandenknarsend en IT-bedrijven met een te grote machtpositie verwensend heb ik dus mijn persoonsgegevens aan Google overgedragen. Het is na melijk verboden om in Nederland onder de zestien een eigen email-account bij Google te heb ben. En sinds korte tijd zijn ze daar bij Google onverbiddelijk in geworden. Na enig onderzoek bleek dat ze inderdaad alles kwijt zou raken, mails van school, fo to's etc. Verzenden naar een an der Veilig' account was niet meer mogelijk. Er was in feite maar één mogelijkheid. Ik moest mijn ei gen gegevens aan Google geven en 30 dollarcent betalen. Nou is dat niet veel natuurlijk, maar het feit dat ik geen keus had maakte mij wel tamelijk nijdig. Om over mijn kind nog maar te zwijgen. Wetgeving om kinderen te be schermen tegen de gevaren van het Internet is in grote lijnen het verhaal dat achter deze merkwaar dige actie zit. In een tijd waarin iedere twaalfja rige alles op internet kan vinden, gaan we ze verbieden een e-mail account te hebben. Om ze te be schermen. Dit is niet het paard achter de wagen spannen. Dit is terug naar paard en wagen. Zo ken ik pubers, ik noem geen namen, die iedere beveiliging kun nen omzeilen, die keurig schuld bewust kijken als hun ouders het internet uitzetten en vervolgens op hun kamer het internet van de buren kraken. Ik moet ze vanaf 12 jaar een bankrekening geven en een pasje. Maar ohohoh een e-mailaccount Als ik op de verha len van mijn oudste af mag gaan is drankgebruik geen uitzonde ring. Maar e-mail....tsjonge jonge jonge. Hel en verdoemenis. Ik vertel het tegen de jongste. Die antwoordt doodleuk: oh ik vul overal in dat ik achttien ben dan heb je dat niet. Nou ja! Begin 2012, liegen of betalen, dat is de keus. Het beste voor 2012. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18.-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan 'We hebben met andere gemeenten afgesproken wat we wel en niet zouden to lereren. En ook met politie en bemoeizorginstellingen zijn afspraken gemaakt' Preventieve maatregelen om de schade tijdens de jaarwis seling te beperken, hebben dit jaar duidelijk vruchten afgeworpen in Zeeland. door Rob Nobels en Ondine van der Vleuten Burgemeester René Roep van Vlissingen be gon gisteren zijn nieuwsjaarsspeech met het goede nieuws: de jaarwisseling kende een rustig ver loop. Vlissingen was gisteren de enige gemeente die al kon vertel len hoe groot de schade van de jaarwisseling was: tussen de 15.000 en 18.000 euro. Slechts der tig van de achthonderd-, afvalbak ken werden vernield, slechts drie ondergrondse afvalcontainers en slechts tien verkeersborden raak ten beschadigd. In de gemeente Vlissingen moesten overigens ook drie bushokjes van Connexxion het ontgelden, maar daar draait de gemeente niet voor op. Ook de provincie, Rijkswaterstaat en de andere Zeeuwse gemeenten gaven aan vooralsnog de indruk te hebben dat de schade meeviel. Een kapot bushokje buiten Goes, brandstichting in Vlissingen, balda digheid in de Alvarezlaan in Ter- neuzen, een auto vernield aan de Westsingel in Goes - het bleef alle maal binnen de perken. Waar schijnlijk zal eind volgende week precies bekend zijn wat er in de nacht van 31 december 2011 op 1 ja nuari 2012 ten prooi gevallen is aan vandalen, maar de conclusie dat preventieve maatregelen dit jaar meer dan ooit vrucht afwer pen, lijkt gerechtvaardigd. De Zeeuwse gemeenten besteed den in de aanloop naar de jaarwis seling extra aandacht aan preven tieve maatregelen, zoals het verwij deren van afvalbakken op plaatsen waar zich vorige jaren problemen voordeden. In Vlissingen werden kapotte afvalbakken wel weggeno men, maar met vervanging werd gewacht tot na de jaarwisseling. Burgemeester Roep van Vlissingen denkt ook de positieve gevolgen te zien van de vuur werklessen van HALT, het snelrecht en het zero-to- lerance-beleid van agressie tegen hulpverleners. Roep: „Daarover zijn met andere gemeenten duidelijke afspraken ge maakt, zodat we één lijn konden trekken." Vruchtbaar waren ook de afspraken die in Vlissingen wer den gemaakt met Restart, een pro ject voor Antilliaanse risicojonge ren. „Hun straatwerkers zouden die groepen een beetje in de gaten houden en zo nodig jongeren aan spreken. Het was duidelijk rusti ger." Gevolg van de verhoogde paraat heid en alertheid was wel dat in Torentijd rond de jaarwisseling zo ongeveer alle politiecellen bezet waren. „Oud en Nieuw was rustig", con stateert Roep. „Maar daar zijn toch ook wat arrestaties voor nodig ge weest." Daar waar de blauwe zee het donkere land raakt. Een rots vaste symboliek die verder wordt versterkt door de golfbewe ging in de letters. Het idee achter de nieuw vormgege ven titel van de PZC ligt voor de hand, zegt projectmanager Doortje Scheepbouwer van het Rotterdamse reclamebureau Nijgh, maar is evenzo goed 'revolutionair'. Ontwerper Chiel van de Ven heeft acht verschil lende logo's gemaakt. Een aantal lag dicht tegen de bestaande vorm van de dagbladtitel aan (de vette chocola deletters) en had slechts 'evolutionai re' veranderingen ondergaan. De an dere ideeën gingen net een paar stap jes verder. Scheepbouwer: „Iets nieuws, verfrissends." De logo's zijn voorgelegd aan een lezerspanel. „En deze gold als favoriet", wijst Scheep bouwer op de titel die sinds 2 janua ri op de voorpagina en de eerste pa gina's van de overige katernen prijkt. Dat het blauw van het water hoog in de letters zweeft, is minder onlo gisch dan het in de eerste oogopslag lijkt, legt ze uit. „Wanneer je een plakje uit het land neemt, ligt het wa ter ook op de bodem." De golfbeweging in de letters wordt doorgezet in de beknopte inhoudsop gave (de zogeheten etalage, rechts naast de titel), waarin een doorkijkje wordt gegeven naar het nieuws ver derop in de krant. Ook die formule is terug te vinden op de eerste pagi na van de overige katernen. Ontwerper Chiel van de Ven van reclamebureau Nijgh.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2