Vervoer huisarts in gevaar 'Beloofd dat ik doorga tot het einde' rosada SALE 22 zeeland Miep Griep klaagt artsen aan factory outlet brieven peoT,SI sandwich. River Woods PIMM/ hunkemSller dinsdag 3 januari 2012 door Marcel Modde MIDDELBURG - Vijf huisartsenpos ten in Zeeland dreigen (tijdelijk) verstoken te raken van hun chauf feurs. Het bedrijf Medi-Expresse balanceert op de rand van een fail lissement en het personeel wacht nog steeds op het salaris van de cember. In verband met de oplopende schulden heeft de Rabobank alle rekeningen van het (internatio naal actieve medisch taxibedrijf ge blokkeerd. Vakbond CNV Vakmen sen heeft de bank gevraagd in elk geval het netto salaris van de werk nemers over te maken. De bank heeft laten weten daartoe niet be reid te zijn. De bond wil deze week duidelijkheid over de toe komst van het bedrijf, dat lande lijk 150 mensen in dienst heeft. Komt die er niet, dan vraagt het CVN zelf het faillissement aan, zegt bestuurder Tjitze van Rijssel. „Dan neemt het UWV de salaris betaling over en krijgen de men sen in ieder geval hun geld." Van Rijssel verwacht dat het bedrijf on der een nieuw management zon der al te veel moeite een doorstart zal kunnen maken. Ook een over name door de concurrent ligt vol gens hem voor de hand. „Het werk is er wel. Het huisartsenver- voer blijft. Dus zo lang de chauf feurs betaald krijgen en blijven rij den, is er niets aan de hand." Huisartsenposten werken met chauffeurs, zodat de dienstdoende arts zich onderweg naar de patiënt op de melding kan voorbereiden. De chauffeurs hebben een EHBO- opleiding gevolgd, zodat ze artsen kunnen helpen, schetst Van Rijs sel het verschil met een 'gewone' taxichauffeur. Medi-Expresse rijdt in Zeeland onder meer voor de posten in Goes, Vlissingen en Zie- rikzee. Het bedriijf is volgens Van Rijssel in de problemen geraakt door slecht management. Voor de tweede keer klaagt Miep Griep uit Oost-Souburg artsen van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis aan bij het me disch tuchtcollege. door Nadia Berkelder Nooit heeft ze overwo gen om de strijd maar te staken. Ze schudt met haar hoofd, herhaalt: „Nee, nooit. Echt niet. Nee, dan zou ik mezelf niet in de spiegel aan kunnen kijken. Ik zou niet meer bij het graf van mijn man durven komen. Ik heb het beloofd: ik ga door tot het einde." Miep Griep vecht tegen het zieken- Tuchtrecht Wie een klacht heeft over een zorgverlener kan die indienen bij een regionaal tuchtcollege. Een regionaal tuchtcollege voor de gezondheidszorg kan zorgverleners een 'maatregel' opleggen: een waarschuwing, berisping, boete of zelfs een beroepsverbod. De colleges kijken naar twee aspec ten: of een zorgverlener zorgvul dig handelt en of een zorgverlener handelt in het algemeen belang. Mensen die zich gedupeerd voelen door een zorgverlener kunnen schadevergoeding eisen via de ver zekering of de civiele rechter. huis. Al jaren. Ze vecht voor haar man Jan, die na een verkeerde diag nose in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis zijn been verloor en bijna overleed. Ze heeft voor een deel al gelijk gekregen bij het me disch tuchtcollege. Die tikte in april 2010 één van de artsen die bij de behandeling betrokken waren op de vingers omdat hij de diagno se niet goed had gesteld. Voor de rest van haar klacht - tegen twee andere artsen van het ADRZ - stapt ze in januari naar de tucht rechter. Jan Griep overlijdt in 2008, een jaar na herhaaldelijke ziekenhuis opnames, waarbij hij onder meer zijn rechterbeen kwijtraakt. Het begint een jaar eerder, in oktober 2007. Jan Griep, zeventig jaar oud, krijgt een ernstige darmbloeding terwijl hij aan het werk is; hij be heert samen met Miep de toiletten bij de Albert Heijn aan de Potten bakkerssingel in Middelburg. Hij wordt naar het ziekenhuis in Vlis singen gebracht, door een arts on derzocht en naar huis gestuurd. Bijna twee weken later is hij terug in het ziekenhuis. Deze keer klaagt hij ook over pijn aan zijn been. Na drie nachten mag hij weer naar huis. Nog ruim een week later wordt de pijn aan zijn been on draaglijk, maar na een nieuw on derzoek op de spoedeisende hulp wordt hij ook deze keer naar huis gestuurd. Twee dagen later krijgt hij op nieuw een darmbloeding en wordt hij weer opgenomen. De art sen zien nu de ernst van de situa tie in: Jan Griep wordt geopereerd. Tijdens de operatie blijkt dat de kunstader die hij al zestien jaar in zijn lies draagt, ontstoken is. Daar door is een verbinding ontstaan met zijn darm en dat veroorzaakt de bloedingen. Zijn situatie is de dagen na de operatie zeer ernstig en de dagen erna verslechtert de toestand van Jan Griep. Wat er dan gebeurt, is onderwerp van de tuchtzaak die in januari dient. Miep Griep beschuldigt de artsen ervan dat ze de behande ling op eigen houtje wilden sta ken. „We hebben ze betrapt", zegt ze. „Ze stonden al met de telefoon in de hand, om ons te bellen. Hij was van de beademing af Als hij toen was overleden, was het een natuurlijke dood geweest. Tegen ons werd gezegd dat ze wilden pro beren of hij zelf kon ademen. Maar als je dat wil doen, dan bouw je stapje voor stapje de zuur stof af. Dan haal je iemand niet zo maar van de beademing." Het ziekenhuis zelf wil niet reage ren op de zaak. Uit de stukken blijkt dat de artsen - na onderling overleg - inderdaad vonden dat verder behandelen niet zinvol was: Griep had een hevige infectie, bo- 60 merkwinkels op één toplocatie in Roosendaal Nu tot wel 50% extra korting bovenop de outletprijzen bij al onze topmerken! Je vindt bij ons o.a. winkels van: A Calvin Klein BJÖRN BORG S P O R T S Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Theater Ondanks de vele tegenstanders van een theater op het Molenwa ter, vindt het gemeentebestuur van Middelburg het blijkbaar volko men normaal om zijn eigen weg te gaan en zich niets aan te trekken van wat de burgers willen. Terwijl zij door diezelfde burgers gekozen werden en terwijl diezelf de burgers alles moeten betalen. Bovendien zijn het diezelfde bur gers die nu blijkbaar ook de plant soenen moeten gaan beheren, om dat de gemeentekas daar geen geld meer voor zou hebben. Hoe gek gaat dit nog worden? Een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22