nu met korting tot wel 60% j^Qp/ë "40% 1-50% Fruitteler Wim Roelse verkoopt nu alles thuis 21 Plaggen Veerboot naar Stavenisse vertrok uit Viane Palenrijen in Roeishoek ooit onderdeel dijk Lingerie en nachtmode Lingerie en nachtmode Concert Advendo Ondernemersplein Kabinet pleit voor verhogen leeftijdsgrens rijbewijskeuringen dinsdag 3 januari 2012 w De vlechttuin in Viane. De structuur van het vlechtwerk van wilgentenen en de manier waarop dat met paaltjes op de dijk werd verankerd is hier heel goed te zien. foto's Dirk-Jan Gjeltema Er waren verschillende technieken om ylechttuinen te beschermen tegen stroming. Ze werden veran kerd met in het slik geslagen paaltjes en afgedekt mét Vilvoordse stenen of doodgewone plaggenOok resten van die plaggen zijn nu blootgelegd. De sluiskom van Viane heeft lang gediend als basis voor de veerdienst naar Stavenisse. De slikken aan weerszijden van de ha veningang zijn nu zo'n 8oo meter breed. De huidige zeedijk ligt nage noeg op dezelfde plek waar deze zich rond de 14e eeuw ook be vond. Op kaarten van Hattinga uit 1752 wordt aangegeven dat het voorland van de zeedijk ook toen voornamelijk uit slikken bestond. De onderzoekers gaan ervan uit dat de slikken sinds de achttiende eeuw zijn gegroeid en dat het ha venkanaal oostwaarts is verlegd. Tot 2000 werd het slik bij Viane ge bruikt door de inmiddels opgehe ven nabijgelegen scheepssloperij van Van der Marei. Het mi- ni-scheepsmuseum van Van der Marei is verhuisd naar Den Osse. Buurtschap Roeishoek bij Krab- bendijke is een plek waar re gelmatig strijd woedde tussen mens en elementen. Tijdens een stormvloed in november 1530 kwam het oosten van Zuid-Beve land onder water te staan. Toen is geprobeerd het verloren land te rug te winnen, maar dat is slechts ten dele gelukt. Op de slikken voor de Oosterscheldedijk tussen Roeis hoek en de tweede Bathpolder - nog voor de dijk van Stroodorpe- polder - heeft de zandhonger van de Oosterschelde oude vlechttui- nen 'onthuld'. Vermoedelijk be hoorden ze ooit tot een voormali ge dijk van het overstroomde land. Bij de vlechttuinen van Roeishoek zijn ter verzwaring waarschijnlijk Vilvoordse stenen gebruikt. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. tfm vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl Goes - Middelburg I I Het is SALE bij Livera en dat is verleidelijk! HL I Het is SALE bij Livera en dat is verleidelijk! WOLPHAARTSDIJK - Het samenwer- kingsorkest Advendo-EMM geeft zondag 8 januari een nieuwjaars concert in het dorpshuis in Wolphaartsdijk (15.00 uur). Wim Roelse in zijn winkeltje. „Ik verkoop no alles thuis, maar het blijven dezelfde vertrouwde producten van eigen bodem." foto Bzaak Verkeste door Rens Wisse KOUDEKERK! - Voor vaste klanten van de Intratuin in Koudekerke was hij een bekend gezicht. Toch staat fruitteler Wim Roelse vanaf deze maand niet meer op zijn oude stek in de hal van het tuin centrum. „Het huurcontract was simpelweg verlopen", legt Roelse uit. „Er kwa men nu wat nadere voorwaarden bij die er eerst niet waren. Het is nu aantrekkelijker om mijn pro ducten aan huis te verkopen." Na tien jaar een vertrouwd gezicht te zijn geweest bij het tuincen trum, verkoopt Roelse nu alles thuis in zijn boerderij aan de Ter Poorteweg, slechts vijfhonderd me ter verderop. „Er zijn altijd veel vaste klanten die speciaal op mijn producten afkomen. Die blijven vast wel komen, ook al ga ik nu hier aan huis verder." Om klanten te behouden probeert Roelse zich nog steeds te onder scheiden met uitsluitend eerlijke producten van eigen Walcherse bo dem. „Ik heb hier honing van de imker van de bijen die hier in de boomgaard de bloemen bestuiven. Ook is er versgeperst appelspa en Zeeuwse geitenkaas." Roelse heeft een groot aantal ver schillende soorten appels en peren in de verkoopruimte liggen. „Dat is een voordeel als je gewoon een klein bedrijfje hebt zoals ik. Die grote telers richten zich vaak heel erg op een paar rassen. Ik kan lek ker experimenteren met wat ik zelf wil. Daarom heb ik ook een breed assortiment. Dat vinden klanten vaak prettig." Roelse wil het geheel bewust niet al te groot maken. „Het moet een voudig zijn, zonder al teveel op smuk of moeilijke winkelconcep ten. Dat past ook niet bij mij. De mensen kunnen gewoon zelf uit de kist pakken wat ze willen ko pen. Ik merk dat ze dat zelf ook wel leuk vinden." Bij Livera vind je ook Sapph =c-OI3 de collectie van: v_>l lx: =SPRI I pgr Triumph /êlina DKNY VUSSINGEN - Het kabinet wil de leeftijdsgrens voor medische keu ringen van automobilisten oprek ken. Nu moeten iedereen vanaf ze ventig jaar zich verplicht laten keu ren om hun rijbewijs te behou den. Het plan is om deze grens op te rekken naar vijfenzeventig. Het plan moet nog door de Twee de Kamer worden goedgekeurd. Wanneer dat gebeurt, kan de nieu we regelgeving per 1 juli 2013 in gaan. Tot die tijd geldt de huidige grens van zeventig jaar. In Vlissingen en omgeving kun nen senioren voor deze keuringen terecht bij Regelzorg. De keurin gen kosten 35 euro voor personen ouder dan zeventig. Voor mensen onder de zeventig met een groot rijbewijs (C/D), of van wie de ge zondheidstoestand invloed kan hebben op het rijgedrag, is dat 52,50 euro. De keuringen vinden plaats in Zorgcentrum Ter Reede aan de Vredehoflaan en in buurt centrum de Zwaan aan de Krom- wegesingel in Oost-Souburg. Reser veren verplicht via 088-2323300 of op www.regelzorg.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21