Holleeder komt vrij Sportvliegtuigje botste bijna met Boeing PZC Schoonmakers beginnen actie Gevreesd topcrimineel eind deze maand na zes jaar uit gevangenis Losgeslagen stier doodt twee broers Vlissinger (20) neergestoken, verdachte vast DINSDAG 3 januari 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 2 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 Onstuimig en regen, 8° BINNENLAND Politie speurt op internet waar pooiers minderjarige meisjes ronselen voor prostitutie I SPORT Schaatsers Koen Verweij en Jan Blokhuijsen willen doorgroeien 24 en 25 door Gerard den Elt AMSTERDAM - Topcrimineel Wil lem Holleeder (53) komt volgens het Openbaar Ministerie 'zoals het er nu naar uitziet' eind januari vrij. Hij heeft er dan zes jaar cel straf opzitten wegens afpersing en mishandeling van vastgoedhande laren. Holleeder heeft tweederde van zijn straf van negen jaar achter de rug. Zijn vrijlating betekent vol gens het Openbaar Ministerie ech ter niet dat Holleeder niet langer als verdachte wordt gezien voor een groot aantal liquidaties in de Amsterdamse onderwereld. Hij zou betrokken zijn geweest bij 25 afrekeningen in het criminele cir- cüit, zo is het vermoeden. „Daar over is nog geen vervolgingsbeslis sing genomen", aldus woordvoer ster Yvonne van der Leede van het OM in Amsterdam. „Het onder zoek wordt voortgezet en Hol leeder blijft verdachte." Het Open baar Ministerie spreekt berichtge ving in NRC Handelsblad tegen dat formeel is besloten de voorma lige Heineken-ontvoerder niet te vervolgen voor zijn betrokkenheid bij een groot aantal liquidaties in de Amsterdamse onderwereld en vastgoedsector, van onder anderen Willem Endstra en Kees Houtman en cafébaas Thomas van der Bijl. Van der Leede: „Het enige dat be sloten is, is dat de verdenking te gen Holleeder geen onderdeel uit maakt van het Passage-proces. We zien dat als afzonderlijke zaken. De verdenking tegen hem blijft overeind." Het OM wil geen mededelingen doen over de aanhouding van een Rus in oktober vorig jaar, die wordt gezien als hoofdverdachte van de moord op Endstra in 2004. Kroongetuige Peter la S. in het Pas- sade-proces noemt Holleeder als opdrachtgever voor liquidaties. NIJMEGEN - Schoonmakers voeren actie op het station van Nijmegen. Gisteravond zijn ze hun sta kingsacties begonnen in de treinen en op de sta tions van Nijmegen en Arnhem. Met het protest willen de schoonmakers hun ei sen voor een betere cao kracht bijzetten, aldus FNV Bondgenoten. Zo'n honderd schoonmakers bijten het spits af, maar daar komen de komende dagen veel meer bij, zei vakbondsbestuurder Ron Meyer. Vandaag en morgen volgen meer acties bij kantoren, scholen, universiteiten en banken. Voor donderdag staat een actie bij een grote op drachtgever in Amsterdam op het programma. foto Piroschka van de Wouw pagina 12: niemand wil de wc's schoonmaken DEN HAAG - Een sportvliegtuigje is vorig jaar bijna in botsing geko men met twee passagiersvliegtui gen die wilden landen op Schip hol. De piloten konden de botsin gen met het vliegtuigje ternauwer nood voorkomen door snel te stij gen. Dat leert een gisteren gepubli ceerd rapport van de Onderzoeks raad voor Veiligheid. Het sport vliegtuigje staat geregistreerd on der PH-BZN. Het zou gaan om het vliegtuig van oud-BZN-bassist Jan Tuijp. Uit gegevens van de inspec tie blijkt dat Aerotuijp eigenaar is van het toestel. De Onderzoeks raad kan niet zeggen wie het vlieg tuig bestuurde, want ze gaat nooit in op individuen. Het incident vond plaats op 6 au gustus 2010 in het luchtruim van Schiphol. Piloten van een Boeing zagen hoe een klein vliegtuig op ongeveer dezelfde hoogte in hun HENGELO - Een stier heeft gister avond op een veehouderij in het Gelderse Hengelo de twee eigena ren gedood. Het dier was in de stal losgebroken. De eigenaren, twee broers van 58 en 61 jaar, waren om half zeven in de stal van de boerde rij aan de Beunksteeg aan het werk. Ze haalden een pasgeboren kalf weg bij een van de koeien. De stier brak in dezelfde stal door zijn hek en viel de twee mannen aan. De echtgenote van een van hen vond de twee slachtoffers in de stal en waarschuwde de politie. De mannen werden nog gereani meerd, maar zijn in de stal aan hun verwondingen overleden. De stier wordt afgemaakt. LISSINGEN - Een 20-jarige man uit Vlissingen is gisteravond neergesto ken op de hoek van de Kerkstraat en de Oude Markt in zijn woon plaats. De politie hield in de zaak een verdachte aan. Rond half negen meldde een getui ge dat de steekpartij zich enige tijd daarvoor had voorgedaan. Het 20-jarige slachtoffer is met onbe kend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. De politie hield een 23-jarige Vlissinger aan in verband met deze zaak. Hij is overgebracht naar Torentijd, waar hij later ge hoord zou worden. De oorzaak van het incident lag mogelijk in de relationele sfeer. DE STELLING Justitie faalt in zaak Holleeder Reageer op pzc.nl UW MENING 429 reacties Nieuwjaarsrecepties zijn overbodig eens oneens 117% richting vloog. Bijna gelijktijdig kregen zij een automatische waar schuwing voor een mogelijke bot sing. De toestellen kruisten elkaar met een hoogteverschil van circa 30 meter. Ook een tweede toestel dat wilde landen op Schiphol brak de nadering van luchthaven af. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 11688"555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1