gestraft ADRZ wordt i8| zeeland JBSSS*- SfSSSK Zeeuws-Vlaanderen is 's-Heer Abtskerke zeer volgens studie anders bezorgd over toekomst Snijwond in hand Burgemeester RoepVlissingen dinsdag 3 januari 2012 l W laatste Ronde laagste prijs HULST - Het belangrijkste element in het 'DNA' van Zeeuws-Vlaande ren is dat het écht anders is: De lig ging nabij België speelt daarbij een grote rol. Het is geen verrassende conclusie, maar dat is ook niet wat de opstellers van de gisteren gepre senteerde uitgave over de identi teit van Zeeuws-Vlaanderen beoog den. Net als bij de mens is een DNA im mers niet hoe hij er graag uit zou willen zien, maar toont het wie hij werkelijk is. Het Zeeuws-Vlaamse DNA is een verdere verdieping van het Zeeuwse DNA, een initia tief van de provincie. Het is vastge legd in een boekwerk, dat gisteren overhandigd werd aan gedeputeer de Sjoerd Heijning. Het boek laat volgens Jan Frans Mulder, burgemeester van Hulst en voorzitter van UwNieuweToe- komst het ware gezicht van de re gio zien. „Bourgondisch, Vlaams, lieflijk, ruig. Het boek laat de grote verscheidenheid zien die er in Zeeuws-Vlaanderen is. Bovendien toont het ook onze culinaire kwali teiten en onze vrijbuitersmentali teit." Wethouder Clen de Kraker van de gemeente Hulst zegt het in het boek als volgt: 'Wij leven hier op de grens en doen alles een beetje op de grens.' 'S-HEER ABTSKERKE - De dorpsraad van 's-Heer Abtskerke is zeer be zorgd over de toekomst van het dorp. Volgens dorpsraadvoorzitter Mar ja Zij der veld is het voor jonge ren uit het dorp vrijwel onmoge lijk een betaalbaar huis te kopen waardoor ook de toekomst van de school en het verenigingsleven op het spel staan. „Het zou een slechte zaak zijn wanneer er alleen een ouderen- soos en bejaardengym overblij ven", stelt ze. Er wordt al jaren ge sproken over de bouw van nieu we, betaalbare woningen in 's-Heer Abtskerke, maar die komt niet van de grond. In de Colens- hoek kan wel worden gebouwd, maar van de drie kavels is er slechts één verkocht. Volgens de dorpsraad komt dat door de te ho ge grondprijs. „Jongeren kunnen die dure huizen niet betalen en gaan dus weg." De gemeente heeft grond naast een boomgaard aan de Colens- hoek waar starterswoningen ge bouwd kunnen worden, maar vol gens wethouder Marga Vermue gooit de provincie roet in het eten. De grond ligt in een zogenaamde spuitzone van de oude boom gaard. Daarin mag niet worden ge bouwd. De boomgaard wordt ech ter niet meer als zodanig gebruikt. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank vindt dat het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Vlissingen niet aansprakelijk ge steld kan worden omdat een arts tot tweemaal toe niet ontdekte dat bij Middelburgse vrouw een pees was doorgesneden. Door een gebroken glas liep de vrouw eind 2004 een snijwond op aan haar rechterhand. Bij de afde ling Spoedeisende Hulp werd op 20 november van dat jaar en twee dagen later geen bijzondere afwij king vastgesteld. Op 10 december meldde ze zich weer bij het zieken huis. Pas toen werd ontdekt dat een buigpees van haar rechter duim was doorgesneden, waarna ze op 20 december werd geope reerd. Na die operatie bleef ze klachten houden waarop ze het ziekenhuis aansprakelijk stelde. Afgelopen jaren hebben twee ex terne deskundigen haar onder zocht. Een chirurg uit Tilburg stelt vast dat de klachten waarmee ze kampt niet noodzakelijk veroor zaakt zijn doordat ze te laat is geo pereerd. Een Utrechtse handchi rurg vindt zelfs dat er geen ver band is tussen het later opereren en haar klachten. Volgens deze spe cialist blijven er na een operatie van een dergelijke doorgesneden duimpees altijd klachten. Ook als er direct wordt geopereerd. Hij vindt zelfs dat de klachten bij de Middelburgse erg meevallen in ver gelijking tot andere patiënten met soortgelijke verwondingen. „Ge concludeerd moet worden dat pa tiënte een heel goed resultaat heeft ondanks een uitgesteld pees- letselherstel." Vooral die laatste uit spraak is belangrijk, zo blijkt uit het vonnis van de rechtbank. De Middelburgse eiste van het zie kenhuis een bedrag van 7-865,47 euro schadevergoeding. Ook vond ze dat het de proceskosten en haar advocaatkosten moest betalen. Het ziekenhuis had haar al een bedrag van 3750 euro gegeven als voor schot. Volgens de rechtbank heeft de vrouw echter alleen maar recht op een bedrag van in totaal 1.012,78 euro. Leden van het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje gaven gisteren tijdens de nieuwjaarsreceptie in Vlissingen een verrassingsoptreden. Na deze 'flashmob' vestigde het jubilerende koor, dat vijftien jaar bestaat, de aandacht op het Russisch Festival Vlissingen. Dat zal plaatsvinden op zaterdag 23 juni 2012. Srétenje viert daarmee het jubileum. foto Ruben Oreel „2011 was best een lastig jaar en ook 2012 wordt voor Vlissingen een lastig jaar. We zullen keuzes moeten maken. Dat is een noodzakelijk heid, want niet alles kan. Dat moeten we samen doen. En als we er sa men tegenaan gaan, kan 2012 ook een mooi jaar worden, met veel uit dagingen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18