Weg Serooskerke wordt dorpslaan Brand verraadt bestaan wietkwekerij in Westkapelle WALCHEREN Gemeente sprokkelt bijna anderhalf miljoen bij elkaar voor ontmoedigen autoverkeer Aanhoudingen bij grote alcoholcontroles Misa Criolla met Drie Koningen op bezoek almanak 130 DINSDAG 3 januari 2012 17 PZC Zandhonger onthult oude vlechttuinen 20 en 21 door Henk Postma SEROOSKERKE - Het is de gemeente Veere gelukt bijna anderhalf mil joen euro bij elkaar te sprokkelen voor de ombouw van de doorgaan de Wilgenhoekweg langs Seroos kerke tot groene, autoluwe dorps laan. De gemeenteraad zal het bedrag, om precies te zijn 1,37 miljoen, in februari vrijgeven. Het is de bedoe ling dat de eerste spa dit voorjaar al de grond in gaat. Hoeveel tijd de klus vergt, is sterk afhankelijk van de verplaatsing van de plaatselijke supermarkt naar de Wilgenhoek weg. Er wordt nog gesteggeld over het uiterlijk van die nieuwe super markt op de zogenaamde lokatie Groenleer. Maar wethouder Jaap Melse (SGP) verwacht snel resul taat. Boven de supermarkt komen seniorenwoningen. Pas na voltooiing van dit nieuw- bouwcomplex kan de de laatste hand worden gelegd aan de herin richting van de Wilgenhoekweg en de Oostkapelseweg tot aan de aansluiting met de nieuwe Seroos- kerkse rondweg. Ondertussen wordt nu al gepro beerd het doorgaand autoverkeer zo veel mogelijk te ontmoedigen nog langer van de weg gebruik te maken. In dat streven past een re constructie, bij de nieuwe N57, van van de afzwaai naar de Honde- gemseweg richting Grijpskerke. Daarover vindt overleg plaats met het waterschap Scheldestromen. Aanvankelijk rees bij flink wat be woners langs de Wilgenhoekweg fors verzet tegen de manier van aanpak. Vooral de vermening van fiets- en autoverkeer, en de bestra ting met klinkers, viel verkeerd. De bezwaren werden uiteindelijk weggenomen met een herinrich tingsplan van landschapsbureau Bosch Slabbers. Dat voorziet on der meer in veel groen en een mo gelijkheid voor fietsers om te kie zen voor een pad langs de weg door park Welgelegen. De klinkerbestrating is gehand haafd. Want om belangrijke subsi dies binnen te halen, moet de weg een 'dorpsuitstraling' krijgen. „En dat ga je niet bereiken met asfalt", zegt Melse. Al met al wist hij voor het project ruim een miljoen euro subsidie binnen te halen: 8,2 ton van de provincie: de helft als af koopsom voor onderhoud, de an dere helft min of meer vanwege eerdere toezeggingen; verder ruim 2,6 ton uit de Nationale Land schapspot 'Mooi Nederland'. door Theo Giele WESTKAPELLE - Bij een brand in een bedrijfsloods in Westkapelle is gistermorgen een hennepkwekerij ontdekt. De brand in de loods aan de Achillesweg, tegenover de brandweerkazerne aan de Zand weg, werd vlak na zeven uur ont dekt. De loods is met een stenen muur in tweeën gedeeld. Het vuur woed de in het rechterdeel, dat apart werd verhuurd. Toen de brand weer arriveerde, sloegen de vlam men naar buiten. Doordat de wind gunstig stond, waaide de rook richting zee en niet naar het dorp. De brandweer had het vuur snel onder controle en kon voorkomen dat het oversloeg naar het linkerge deelte van de loods. Bij de bestrij ding werd onder meer een ladder wagen uit Middelburg ingezet om het vuur van boven te blussen. Toen men rond half negen in de loods kon kijken, werd duidelijk waar de oorzaak van de brand ge zocht moest worden. In de loods was een verdieping gemaakt waar nog restanten van een hennepkwe kerij te zien waren. De loods was, op een gestalde caravan na, verder leeg. De technische recherche van de politie doet onderzoek naar het ontstaan van de brand en.naar de kwekerij. De huurder van de loods, een 21-jarige man uit Ber gen op Zoom, is aangehouden. Hij is overgebracht naar een politiecel in Torentijd. zie ook www.pzc.nl/video Na het blussen van de brand werd de hennepkwekerij geruimd. VLISSINGEN Bij enkele alcoholcontroles op Wal cheren zijn in totaal drie bestuur ders betrapt die te veel alcohol had den gedronken om nog te mogen rijden. Dat meldt de politie. Alle automobilisten die teveel had den gedronken kregen een rijver bod opgelegd. Geen van de betrap te bestuurders hoefde het rijbewijs in te leveren. De controles vonden plaats op nieuwjaarsdag vanaf het begin van de middag. In Vlissingen moesten 183 bestuurders aan een blaastest meewerken. In Middelburg wer den 138 bestuurders gecontroleerd en in Domburg nog eens 25. Tijdens de controle in Vlissingen bleek dat één automobilist nog een boete had openstaan van 112,50 eu ro. Die werd door de politie geïnd. Een andere Middelburgse automo bilist moest nog een achterstallige boete betalen van 69,38 euro. VLISSINGEN Tijdens de Misa Criolla, komende zondag in de Onze Lieve Vrouwe- kerk aan de Singel 106, komen de Drie Koningen op bezoek. Het is een bijzondere Spaanse mis, ook voor kinderen. Er wordt een toneel stuk bij opgevoerd. Begeleiding door het koor van de Misa Criolla. Drie Koningen is een belangrijke feestdag in Spanje en Latijns-Ameri kaanse landen. Aanvang 13 uur. foto Roland de Jong Tip? redactie@pzc.nl Dat gedoe over de maximumsnel heid op de A58 houdt ook de gemoe deren op een kantoor in Vlissingen bezig. De meningen lopen uiteen van 'onzin' en 'gevaarlijk' tot 'heerlijk' en 'nog niet hard genoeg'. Centrale vraag tijdens een recente lunch was niet zozeer of het 120 of 130 moet zijn, maar welk voordeel de verho ging nou eigenlijk oplevert. Eén van de collega's, die een eindje over de Zeeuwse grens in Brabant woont, werd gaandeweg het mik punt van de anderen. „Ja, jij zult het wel merken dat je harder mag rijden. Hoeveel scheelt je dat nou, die tien ki lometerper uur?" Nou best veel, luid de zijn verrassend antwoord. „Niet in minuten tijdwinst, wel in de hoog te van de boetes."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17