Rustig begin 2012 PZC III lllllll I Ultraorthodoxe joden: Israël 'nazistaat' cupTischoten Veel deelnemers bij nieuwjaarsduiken Nieuw jaar, nieuwe PZC Ontsnapte tbs'er gijzelt vrouw MAANDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I jft Zon laat ach 2 januari 2012 I 254e jaargang nr. 1 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I zien,10° MIDDELBURG - De Zeeuwse politie heeft bij de overgang van 2011 naar 2012 22 mensen aangehouden. Niettemin verliep de jaarwisseling in Zeeland vrij rustig. Nergens deden zich incidenten voor die ingrijpen door de politie nodig maakten. Wel waren er veel kleine brandjes: ruim tweehon derd keer is de brandweer ingezet. In Haamstede moesten drie brand- JERUZALEM - Vijftienhonderd ultra orthodoxe joden hebben zaterdag in Jeruzalem geprotesteerd en de Israëlische staat vergeleken met Na- zi-Duitsland. Dat meldde de Israë lische krant Jerusalem Post. „Wat hier gebeurt, is precies wat er in Duitsland is gebeurd", aldus een van de deelnemers. De man nen en jongens, zogenoemde hare- dim, zijn boos over de vermeende 'onderdrukking en opruiing' door de seculiere gemeenschap in Is raël. Tientallen droegen kampkle ding en de gele jodenster, het sym bool van de jodenvervolging. De weerwagens uitrukken voor een brand in een leegstaand schoolge bouw. Er was ook schade in het dorpshuis van Wolphaartsdijk, waar vuurwerk naar binnen was gegooid. De aanhoudingen zijn onder meer wegens vernieling, brandstichting, mishandeling en huiselijk geweld verricht. Dertien mensen zaten gis teravond nog vast. Twaalf verdach ten komen deze week al voor de Orthodox-joodse kinderen dragen een jodenster ais protest. onenigheid tussen seculiere en ul traorthodoxe Israëli's kwam de af gelopen tijd een paar keer aan de oppervlakte. Zo deden duizenden rechter. Onder de aangehoudenen zijn vijf mannen die in Vlissingen molotovcocktails gooiden. Even eens in Vlissingen is een man gear resteerd die met een sabel liep te zwaaien. In Terneuzen mishandel de een dronken man twee mede werkers van het ziekenhuis. Het vuurwerk eiste zes slachtof fers. Een van hen is in Goes met ernstig oogletsel opgenomen. Een jongen uit Axel is naar het zieke- Israëli's vorige week dinsdag mee aan een protestmars tegen reli gieus fanatisme en discriminatie van vrouwen in de plaats Beit She- mesh. Daar ontstonden eerder rel len nadat een 8-jarig meisje tegen een tv-zender had gezegd dat ultra orthodoxe joden haar hadden be spuugd en Uitgescholden. De hare- dim eisen dat meisjes en vrouwen zich in 'gepaste' kleding hullen en zich niet mengen onder mannen. Sommige ultraorthodoxe joden vinden echter juist dat de staat Is raël hun belet om te.leven volgens hun geloof huis in Gent gebracht. De nieuw jaarsduiken trokken gisteren veel meer deelnemers dan in andere ja ren. De voorjaarsachtige tempera tuur was daar niet vreemd aan. Westdorpe vestigde meteen al een nationaal warmterecord voor 1 ja nuari: 13,3 graden. pagina 3: commentaar pagina 6 en 7: jaar begint met oprui men meer in het katern Zeeland CUIJK - Een 11-jarige jongen is aan het begin van oudejaarsavond in Cuijk met een vuurwapen bescho ten toen hij vuurwerk afstak. Hij raakte ernstig gewond, maar is in middels na een operatie buiten le vensgevaar. Dat meldde de politie gisteren. Aanvankelijk dachten ge waarschuwde hulpverleners dat hij letsel door vuurwerk had. Later bleek dat hij door een vuurwapen was geraakt, aldus een woordvoer der van de politie. Bij een operatie aan de lever werd volgens de politie 'iets wat op een kogel lijkt' verwijderd. De jaarwisseling grijpen we aan om enkele veranderingen door te voeren. We presenteren vandaag ons nieuwe logo. In het oog springen verder de verhuizing van het ver nieuwde katern Wonen naar de krant van vrijdag; de introductie van het katern Werken in de zaterdag krant en enkele inhoudelijke wijzigin gen in het Uit-katern op donderdag. We hopen dat u deze veranderingen zult ervaren als verbeteringen. Op pa gina 12 en 13 treft u meer informa tie aan over de veranderingen. Directie en hoofdredactie NIJMEGEN - Een vrouw kreeg zater dag in Nijmegen de schrik van haar leven toen een tbs'er haar dwong hem per auto naar het cen trum van de stad te rijden. De man, die verblijft in de Pompekli- niek, had zich daarvoor tijdens ver lof onttrokken aan zijn begeleider. Dat meldde de politie gisteren. Nadat de rit erop zat, stapte de man uit bij een horecagelegen heid. De vrouw reed naar het poli tiebureau en vertelde wat er was gebeurd. Op basis van het signalement en de plaats waar hij was afgezet, kon de politie de man in de horecagele genheid aanhouden. Volgens de politie was de vrouw erg geschrokken. Zij was bedreigd. Onduidelijk is of hij een wapen had. Bij zijn aanhouding in elk ge val niet. Een woordvoerder van het ministe rie van Veiligheid en Justitie zegt dat onderzocht wordt hoe de man zich aan zijn. begeleider kon ont trekken. DESTELLING Nieuwjaarsrecepties zijn overbodig Reageer op pzc.nl UW MENING 422 reacties 2012 wordt een topjaar eens nw 32% vmsmssswstBsmmmiBmmsBmasss^aaasmKBa Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 8 "711688 555530 Nieuwjaarswensen nieuwe stijl. Tessel op 't Hof woont momenteel in het verre Qatar, maar dat hoefde voor haar oma's in Vlissingen geen belemmering te zijn om hun kleindochter via de moderne media bijna in levende lijve een gelukkig nieuwjaar te wensen. Dankzij Skype en een beetje technische hulp van Tessels broer Louk. foto Ruben Oreel BINNENLAND Rijlessen nog niet populair onder 16-jarigen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1