5 weken NEW YORK* 469,- buitenland 19 woestijnstadje Man van 99 wil na 77 jaar scheiden illftlfill 0909-5010105 NU VANAF toerisme naar het buitenaardse Amerikanen kijken in Belg gepakt met het hart van de maan 500 kilo vuurwerk REIZEN Doden door aanslag bij moskee in Nigeria Brand Russische onderzeeër geblust Hongaars parlement steunt godsdienstwet Islamisten sluiten sauna's op Malediven |P A K EA Bel naar: €0,60 per gesprek Voor 4 winnaars: een 'Chique Maastricht' - arrangement bij Crowne Plaza Maastricht (voor 2 personen t.w.v. 209,- p.p.) zaterdag 31 december 2011 HOUSTON BERGEN OP ZOOM eerste commerciële luchthaven voor ruimtevaart. wolkenloos blauw. De regio is dun bevolkt. De staat New Mexico, de voornaamste geldschieter, beschik te er over 18.000 hectare grond. En de belangrijkste troef: dankzij een nabijgelegen militair testterrein is er geen vliegverkeer toegestaan in het 435 kilometer grote luchtruim rond de ruimtehaven. Uiteindelijk moet Spaceport Ame rica in New Mexico duizend ba nen scheppen, maar ook toerisme bevorderen. „Niet alleen ruimtetoe risten, maar ook 'terrestrial tou rists' (toeristen die alleen de ruim tehaven willen bekijken - red.)", zegt Wilson. „We hebben het team achter de themaparken van Disney ingeschakeld om tweehon derdduizend mensen per jaar naar de regio te trekken." Het stadje Truth or Consequences klampt zich daaraan vast. 'Dichtbij ctedINSTUNT TE BOEKEN TOT 2 JANUARI 2012! MEER STEDENSTUNTS OP OAD.NL/STEDENSTUNT (éiJl Bel 0900-8482 (o,isp.m.)ofga ÏSV. V?' naaruwANVR-reisbureau. □a Met ongekende precisie willen de Amerikanen de geheimen van de maan ontrafelen. Twee nieuwe sa tellieten moeten ontdekken wat er diep onder het oppervlak zit. Op die plek is de wetenschap nog nooit geweest, aldus de Amerikaan se ruimtevaartorganisatie Nasa. Op oud jaarsavond komt de satelliet Grail-A in een baan rond de maan, tweelingbroer Grail-B volgt een dag later. MAIDUGURI Zeker drie mensen zijn gisteren omgekomen, toen bij een moskee in de stad Maiduguri in het noord oosten van Nigeria een bom afging. De explosie deed zich voor, toen moslims het gebouw verlieten na het vrijdaggebed. Uit Maiduguri komt de radicale moslimgroep Bo ko Haram, die de verantwoordelijk heid heeft opgeëist voor een reeks aanslagen op kerken met Kerstmis. De politie heeft gistermiddag een 56-jarige man uit het Belgische Es sen aangehouden met 500 kilo ille gaal vuurwerk in zijn vrachtwa gen. Belgische agenten achtervolg den de man naar de Nederlandse grens en schakelden de hulp in van hun Nederlandse collega's. Die kon den de vrachtauto vervolgens op Nederlandse bodem aan de kant zetten. De politie heeft de auto en het vuurwerk in beslag genomen. MOERMANSK De brand aan boord van een Russi sche kernonderzeeër die donder dag op een scheepswerf in Moer- mansk vlam vatte, is gisteren ge blust. Volgens Russische functiona rissen is geen straling vrijgekomen en waren er geen kernraketten of andere wapens aan boord. De brand brak donderdag uit toen de onderzeeër Jekaterinenboerg in het droogdok lag. BOEDAPEST Het Hongaarse parlement heeft gis teren ingestemd met een wetsvoor stel dat het aantal godsdienstige ge meenschappen dat op steun van de Staat kan rekenen, tot veertien be perkt. Moslims, hindoes en boeddhisten kunnen vooralsnog niet op erken ning door de Staat rekenen. In het buitenland is tegen het voor stel geprotesteerd, omdat het gods diensten zou discrimineren. MALE Radicale moslims in de Malediven zijn erin geslaagd nagenoeg alle sauna's in het eilandenrijk geslo ten te krijgen. De regering in de hoofdstad Malé nam het besluit na een klacht van de conservatieve op positiepartij Adhaalath. Die stelde dat de saunacomplexen in de tallo ze luxehotels in de eilandengroep in de Indische Oceaan fungeren als dekmantel voor prostitutie. foto GPD Spaceport America', jubelen hotels en de thermale baden. Het voormalige Hot Springs be sloot in de jaren vijftig de naam te veranderen toen het populaire ra dioprogramma Truth or Conse quences beloofde te gaan uitzen den uit de plaats die de naam als eerste naar de titel van het pro gramma zou veranderen. Zo ver dween Hot Springs van de kaart. Nu ademt 'T or C', zoals het plaats je in New Mexico bekend staat, vergane westemglorie. Hans Town- send, voorzitter van de plaatselijke Kamer van Koophandel, hoopt dat Spaceport America weer mensen naar het armlastige stadje brengt. „De eerste slag is al gewonnen: er komt een bezoekerscentrum van waaruit toeristen met bussen naar de Spaceport worden gereden. Dat zou onze redding kunnen zijn." ROME - Een 99-jarige Italiaan wil na 77 jaar huwelijk scheiden van zijn drie jaar jongere vrouw. Hij kan het zijn echtgenote niet verge ven dat zij hem meer dan een hal ve eeuw geleden heeft bedrogen. De gepensioneerde politieman ont dekte het bedrog, toen hij in 2002 in een la liefdesbrieven van zijn vrouw aantrof. Ook al waren de brieven meer dan vijftig jaar oud, toch was het huwelijk sindsdien kapot, aldus de man. Hij ging weg, maar hij trok na een verzoening weer bij zijn vrouw in. Nu is de hoogbejaarde man tot de conclusie gekomen, dat het huwe lijk niet meer te redden is. Geniet van Maastricht en ontdek deze'chique'stad. Gezellige straten, pittoreske pleinen, volop cafés en restaurants bieden u, samen met de historische stadswandeling, een compleet beeld van deze meest Bourgondische stad. Crowne Plaza Maastricht biedt de ideale uitgangsbasis hiervoor. Het hotel is rustig aan de oever van de Maas gelegen en u verblijft hier op 5-sterren niveau. Het arrangement 'Chique Maastricht': I 2 x overnachting in een luxe tweepersoonskamer I 2 x uitgebreid ontbijtbuffet II x culinair 4-gangen diner 'a la chef' op de 2de avond van uw verblijf I Historische stadswandeling door Maastricht (op eigen gelegenheid) I GRATIS upgrade naar een luxer kamertype Voor meer informatie: www.crowneplazamaastricht.com www.bilderberg.nl Prijs is per persoon en op basis van een tweepersoonskamer. Dit arrangement is geldig t/m eind 2012 m.u.v. feestdagen, op basis van (prijs)beschikbaarheid. Niet gewonnen, toch genieten? Als lezer van Wegener Media kunt u dit unieke arrangement reserveren voor slechts 169,- p.p. Reserveren kan via 043 - 350 91 91 ofcpmaastricht@bilderberg.nl Meedoen: Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010105 (€0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 4 januari 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) CROWNE PLAZA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9