wat we konden, niemand uitgezonderd' T WÊÉÉÊÊMÊÈÈÉÊÈÈÊÊËÈËÊÊÊÊimiÊÉlÈÊÈÈÊMlÊÊËSk Penningmeester van bolclub Ijzendijke rooft kas leeg MULTRASHL zaterdag 31 december 2011 daan wat we konden", zegt Cas. „Niemand uitgezonderd." Het medeleven is groot, niet alleen van di rect betrokkenen. Telecombedrijf KPN neemt contact op met de moeder van de broers De Ridder. Het is opgevallen dat haar rekening erg snel oploopt. Ze belt in de dagen na de eerste maart vaak naar de satelliettelefoon van de Yerseke 138. KPN besluit de rekening kwijt te schelden. Cas: „Dat is toch wel heel bijzonder. Zoiets ver wacht je niet van zo'n groot bedrijf" Zes weken zijn voorbij, als de familie be sluit een rouwadvertentie te plaatsen. Naar menselijke maatstaven kan alleen nog wor den gehoopt dat de lichamen van de drie mannen ooit nog aanspoelen. Dat is zeker mogelijk, leert de ervaring. Begin 1971 is de Breskens 16 voor de Engelse kust overva- - ren door een tanker. Opvarenden Adrie Fe- nijn, Walter de Looze, Jaap en Jos Vermeu len komen om. Het lichaam van schipper laap Vermeulen spoelt twee maanden la ter aan op Terschelling, de anderen heb ben zeer waarschijnlijk een zeemansgraf gevonden in de Breskens 16 die nooit is ge borgen. Wat zich precies aan boord van de Nieuw- poort 28 heeft afgespeeld, zal altijd een raadsel blijven. Een Belgische inspecteur heeft het ongeval onderzocht Hij trekt conclusies, alsof hij er zelfbij was op de fa tale dinsdagavond. Voordat het schip kap seisde, is het in elk geval drie keer om zijn as gedraaid, mogelijk doordat een net ver strikt raakte. Cas is ervan overtuigd dat door niemand verkeerd is gehandeld. „Dat geeft gemoedsrust." In de Ter Hoogekerk in Middelburg wo nen zaterdag 16 april meer dan 1500 men sen de herdenkingsdienst voor Christiaan, Mark en Eric bij. Voorganger ds j. J. Tanis van de gerefor meerde gemeente in Middelburg-zuid voelt de situatie goed aan. Iedereen weet dat de drie jonge vissers zijn omgekomen en dat het moment is aangebroken hen te herdenken. Ds Tanis stelt dat 'niets ergers is dan na weken van intense hoop en ver driet een rouwdienst te moeten houden zonder kist'. Vissers hebben eerder al de stichting Nabe staanden N28 opgericht, een stichting om de nabestaanden financieel bij te staan en te begeleiden. Cas vertelt dat in totaal 80.000 euro is gedoneerd. Nog altijd drup pelen bedragen binnen. „We zullen die jongens nooit vergeten." Zaterdagmiddag 5 maart 2011: het Terneuzense sleep- en bergingsbedrijf Multraship slaagt erin met de drijvende kraan Cormorant de Nieuwpoort 28 te keren voor de Frans-Belgische kust. foto Peter Buteijn PAGINA 9 HET BESTUUR, I VERANTWOORDELIJK V00R ONGEVALLEN Tegen de penningmeester van bolclub Vooruit uit Ijzendijke wordt op 24 maart voor de rechtbank in Middelburg een jaar gevangenisstraf geëist, waar van vier maanden voorwaardelijk. De officier van justitie acht bewezen dat de man in tien jaar tijd ruim 164.000 euro heeft verduisterd. Tevens is hij volgens justitie schuldig aan valsheid in geschrifte. Op 7 april oordeelt de rechtbank milder. De man komt er vanaf met een voorwaardelijke gevangenis straf van vier maanden en een werkstraf van 240 uur. Hij zou als penningmeester geen dienstbetrek king hebben gehad, waardoor de voor 2005 gepleeg de fraude is verjaard. foto Peter Nicolai J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 97