Gezinnen in problemen 4l binnenland Activist zit vast in Japan Nationaal Historisch Museum sluit definitief de deuren Rookmelder in theater Helmond stond uit Busvakanties ZOMER 2012 HELMOND - De rookmelders in de zaal van theater 't Speelhuis in Hel mond, waar de verwoestende brand donderdagavond begon, stonden uit. Ander brandalarm was wel ac tief. In hoeverre dit invloed heeft ge had op de ontwikkeling van de brand kon gisteren niemand zeggen. Zowel in de kozijnen als het dak van het theater en de omringende wo ningen blijkt asbest te zijn ver werkt. Dat meldden Helmonds burgemees ter Fons Jacobs, brandweercomman dant Jo van Hoef en zijn politiecolle ga Jaap Breedveld gisteravond op een persconferentie. Het zal tot ze ker maandag duren eer alle asbest- sporen zijn opgeruimd. Pas dan kun nen alle bewoners terug naar hun woningen. Omdat niemand vermist AMSTERDAM - Het Nationaal Histo risch Museum (NHM), dat er nooit is gekomen, houdt morgen officieel op te bestaan. In juni be sliste de Tweede Kamer om de sub sidie voor het museum per 1 janua ri stop te zetten. Het gevolg was dat er geen bestaansrecht meer was voor het museum, dat in 2008 werd opgericht met de taak het his torisch bewustzijn van Nederlan ders te bevorderen. Voor de personeelsleden die er nog werken, was gisteren de laat ste werkdag. Het NHM heeft nog zeventien mensen in dienst. Alge meen directeur Erik Schilp zal de komende maanden nog de jaarre kening opstellen en de stichting ontbinden. De website van het NHM, www.in- nl.nl, blijft nog wel in de lucht om dat veel mensen en instellingen ge bruikmaken van de inhoud. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusie! reset venngskoslen en Calai zaterdag 31 december 2011 NIEUWE REGELS Velen verliezen huurtoeslag Gezinnen mogen door een wets verandering samen minder ei gen vermogen hebben om in aanmerking te komen voor huur toeslag. Volgens CDA, PvdA en GroenLinks heeft staatssecreta ris Weekers te weinig gedaan om mensen te informeren. door Annemieke Kooper DEN HAAG - Gezinnen met kinde ren die huurtoeslag krijgen, moe ten volgend jaar mogelijk enkele duizenden terugbetalen, omdat ze er niet langer recht op hebben. Veel mensen zijn niet op de hoog te van een verandering in de wet, zo vrezen CDA, PvdA en Groen Links. Staatssecretaris Frans Weekers (Fi nanciën, WD) heeft te weinig moeite gedaan om de mensen daarover te informeren, vinden ze. Gezinnen met een vader, moeder en twee kinderen komen nu nog in aanmerking voor huurtoeslag wanneer zij niet meer spaargeld hebben dan 41.570 euro, het hef- fmgvrije vermogen. Volgend jaar ligt die grens op 42.278 euro. Per minderjarig kind mag daarbij nu nog een bedrag van 2779 euro wor den opgeteld. Per 1 januari mag dat niet meer. Naar schatting een paar duizend gezinnen verliezen zo de huurtoe slag. Zij moeten die subsidie zelf stopzetten. Doen zij dat niet, dan moeten ze de toeslag aan het eind van het jaar terugbetalen. Dat kan gaan om enkele duizenden euro's. „Dat is best wat geld voor gezin nen die niet voor niets huurtoe slag krijgen", aldus CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt. Omtzigt, PvdA-Kamerlid Ed Groot en GroenLinks collega Bru no Braakhuis hebben staatssecreta ris Weekers meerdere keren ver zocht gezinnen van de verande ring op de hoogte te stellen, maar vinden dat hij te lui is geweest. De staatssecretaris schreef gisteren in een reactie op Kamervragen van het drietal dat hij zich 'redelijk voldoende' heeft ingespannen om families via de website van de Be lastingdienst te informeren. Wee kers vindt het aan de gezinnen zelf om maatregelen te nemen. In de Tweede Kamer suggereerde de bewindsman eerder dat gezin nen er ook op andere manieren voor kunnen zorgen dat hun ver mogen de grens niet overschrijdt. Zo zouden zij voor 1 januari, mor gen dus, een paar duizend euro contant geld kunnen opnemen 'in het kader van pakjesavond of kerst'. Volgens Omtzigt is dat geen oplos sing omdat de regels voorschrijven dat je dat meldt bij de Belasting dienst waardoor het alsnog wordt meegeteld bij het vermogen. Wel kunnen families vandaag nog, op de valreep, kleine schulden afbeta len of een meerderjarig kind of goed doel geld schenken. VELDHOVEN - Actievoerder Erwin Vermeulen zit zeker tot en met 27 januari vast in Japan. Op 26 en 27 januari dient een rechtszaak in Wa- kayama City. Dat heeft vader Ad Vermeulen gis teren gehoord van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Aanvan kelijk leek het erop dat Vermeu len, die namens Sea Shepherd fo to's maakte van de dolfijnenjacht in Taiji, tot en met 8 januari zou vastzitten. Daarna moest er een aanklacht tegen hem liggen. Die aanklacht blijft vooralsnog geweld pleging. Wat die geweldpleging in houdt, wordt binnen nu en een week duidelijk, aldus Vermeulen. Al langer is bekend dat de Veldho- venaar een medewerker van een hotel heeft geduwd. „De verwach ting is dat Erwin na de rechtszaak het land uitgezet zal worden met een boete", aldus Vermeulen. Zie www.kras.nl/35599 Zie www.kras.nl/39304 Zie www.kras.nl/39289 waarom zou je meer betalen Groningen Schiermonnikoog va? 1 5 dgn - het mooiste van het Hoge Noorden /33 Q Vertrek: 21 mei t/m 3 september Berlijn Thüringen 7 dgn - met dé cultuursteden van Duitsland /3 QO Vertrek: van 19 mei t/m 8 september de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding reis per Comfort Class bus (met méér beenruimte) gegarandeerde opstapplaatsen door heel Nederland mogelijk om vooraf te overnachten op diverse opstapplaatsen zeer complete reizen inclusief ontbijt en veelal diner en excursies ZIN IN DE ZOMER? De nieuwe Busbrochure is uit! Het Graafschap Kent 5 dgn - ontdek het 'echte' Engeland! %8Q I Vertrek: 12 maart t/m 10 september Kijk voor het l complete aanbod op www.kras.nl Vraag nu gratis j onze nieuwe i brochure aan op: www.kras.nl/ brochures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4