Scharendijke flink eind af van zorgzone 'Linkse fusiepartij in 2014' Zeeland SCHOUWEN-DUIVELAND 24 en 25 26 en 27 Te vroeg afsteken vuurwerk beboet almanak Schoonmaak Schouwse vuurwerkklant denkt aan de kinderoogjes Scharendijke moet het (tijde lijk) zonder dorpshuis doen. Een navrant verschil met de ambitieuze plannen die er in het kader van een zorgzo ne ooit waren voor dit dorp. Een nieuwe entree, een gro tere foyer met koffiecor- ner, een ontmoetingsruim te en een wachtkamer voor diensten van een zorgaanbie- door Ali Pankow der. Dat waren de extra voorzienin gen waar dorpshuis De Putmeet in Scharendijke de beschikking over zou krijgen, als ooit die ambi tieuze zorgzone gerealiseerd zou worden. Maar het begrip zorgzone (concentratie van voorzieningen die bijdragen aan de leefbaarheid in een vergrijzende bevolking) is ingehaald door de tijd. Bovendien was het plan wellicht ook wat te groot voor de maat van Scharendij ke. Dat bleek het in elk geval wel voor de mentaliteit van de bevol king. De primeur van een zorgzo ne lag binnen bereik voor deze kern als het plan gretiger was ont vangen. Maar in plaats daarvan werden vooral hakken in het zand gezet. En de tijd verstreek, de maat schappij veranderde, Zeeuwland roomde het project af en Scharen dijke moest het doen met een be scheiden nieuwbouwproject. En met een voorziening voor kinder opvang in de voormalige Rabo bank. Dat was alles wat restte van die groots opgezette zorgzone. En De Putmeet bleef De Putmeet, een functioneel dorpshuis zonder al die voorgenomen extra voorzie ningen. Maar wel een plek waar wekelijks veel gebruikers vertoe ven en elkaar ontmoeten. Eén van weinige plekken op het eiland ook waar gehandicapte sporters in vere nigingsverband hun hobby uitoefe nen. Tot voor kort tenminste, want De Putmeet is dicht omdat de vloer door betonrot is aange tast. Herstel kost 175.000 euro. Dat is reden voor Zeeuwland eens grondig te bezien hoe het verder moet met dit dorpshuis. „We hech ten waarde aan een dergelijke voor ziening voor de leefbaarheid van de kern, maar het moet wel betaal baar blijven", zegt directeur Antoi- ne de Ceuster van Zeeuwland. Het is de vraag of Scharendijke na de zorgzone zich nu in 2012 ook het eigen dorpshuis door de vin gers laat glippen. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De vier 'linkse' opposi tiepartijen in de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland beraden zich op een fusie. Dat zegt Theo de Gelder, fractievoorzitter van GroenLinks. „Achter de schermen vinden mo menteel verkennende gesprekken plaats tussen GroenLinks, D66, Alert!'en de Partij van de Arbeid over een verregaande samenwer king. Daarbij sluit ik niet uit dat be paalde partijen fuseren." Volgens De Gelder is iedereen het er over eens dat negen partijen in de ge meenteraad te veel is. Bovendien hebben volgens hem met name D66 en Alert! grote inhoudelijke overeenkomsten met het program ma van GroenLinks. De voorman van GroenLinks heeft goede ver wachtingen van de gesprekken. „Ik ben er heilig van overtuigd dat er bij de volgende gemeenteraadsver kiezingen minstens twee partijen verder gaan onder een nieuwe naam." Een onderlinge samenwer king van alle linkse partijen levert in potentie een stevige fractie in de gemeenteraad op. Groenlinks en D66 hebben nu allebei één ze tel, PvdA en Alert! twee. Bij elkaar opgeteld zijn dat er zes, eentje meer dan de WD nu heeft. los Be- iiejmtkent dat er gesprekken zijn. (Ut) Zie ook pagina 22/23: 'Nieuwe aardverschuiving ligt op de loer' Kerkwerfse vrijwilligers in touw voor oliebollenactie Zaterdag 31 december 2011 Een droom van groenten, kruiden en bloemen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE - Tien voornamelijk jeug dige lieden zijn door de politie op Schouwen-Duiveland in de kraag gevat voor het te vroeg afsteken van vuurwerk. Gistermiddag zijn in Bruinisse twee minderjarigen betrapt. Zij worden doorgestuurd naar bureau Halt. Een dag eerder hield de politie acht man aan, vijf in Renesse, drie in Scharendijke. Zes van hen gaan naar Halt, twee volwassenen krijgen een boete. Tip? redactie@pzc.nl Sinds de Terneuzense weer drie da gen per week werkt, klaagt ze met re gelmaat dat ze het de overige vier da gen eigenlijk nog veel drukker heeft: met het huishouden. Boodschappen doen, stofzuigen, dweilen, de was en vooral haar grootste 'hobby' strijken drijven haar soms tot wanhoop. Daarom plaatste haar man deze week een oproepje op Twitter. Nog geen twee uur later diende zich een kandidaat aan. De volgende dag be gon hij te twijfelen. Plots kreeg zijn eega namelijk de geest. De stofzui gerslang zwiepte door de kamer en de vloer blonk als nooit tevoren. „Zullen we haar maar afzeggen", vroeg hij. „Nee", riep ze. „Ze komt zo langs om kennis te maken!" ZIERIKZEE - Een meisje bekijkt bij Multimate in Nieuwerkerk een vuurpijl die in lengte nauwelijks voor haar onderdoet. Vannacht gaat het spul mas saal de lucht in. De handel had gisteren dan ook niets te klagen. Naar verwachting worden onge veer evenveel klappers, pijlen en boxen verkocht als vorig jaar. De trend om bij het afsteken van vuurwerk een veiligheidsbril te dragen zet door. Bij Delta warenhuis in Renesse gaat een op de vier klanten de deur uit met een bril. „En dat is meestal een kinderbrilletje", zegt verkoper Ro nald de Munnik. Bij rijwielhandel Centerpoint in Zierikzee koopt een op de vijf een veiligheidsbril en bij Multimate Bouwmarkt in Nieuwerkerk is dat een op tien. Bij de voorverkoop van vuur werk is internet niet meer weg te denken. Drie kwart van de bestellingen op het eiland wordt on line gedaan. Singel-shots (buis die vuurballen spuwt en daarna knalt) en waaierfonteinen zijn de trends dit jaar. Delta Warenhuis heeft van de laatste extra besteld. Dit verkooppunt in Renesse verwacht nog een 'omzetknaller' te maken door de nieuwe lichting toeristen die vanaf vandaag op het eiland verblijft. foto Ronald den Dekker ANALYSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45