Van de Voorde de tweede keer verhuizen van Belle Wonen zeeland 123 3 Lampenier nü ook in Koesterchefwedstrijd in uitgebreide variant Lezing over geheugen en dementie in Veste Mini-tentoonstelling zelfgemaakte kaarten Toonbeeld begint met cursussen fotografie Voor vijfde keer Taizé-avondgebed zaterdag 31 december 2011 ro wonen en woninginrichting Van Belle Wonen Lampenier Lampenier toonaangevende verlichtingsformule I Pres. Rooseveltlaan 772 4382 NB Vlissingen tei. 0118-416188 fax. 0118-440043 info@vanbellewonen.nl www.vanbellewonen.nl goed beter best LY=II A'-n L lctmp#nier TERNEUZEN KLOOSTERZANDE MEEST CELEZEN 1Feest bij HSV Hoek gaat niet door. 2. Kustvaarder ramt meerstoel. 3. Aan brandstichtingen komt maar... BLOCS Lees blogs over voetbal, kerken, na tuur, cultuur, politiek en atletiek op www.pzc.nl/blog TIPS NAAR redtern@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse kookwedstrijd Koesterchef krijgt in 2012 een uitgebreidere opzet dan de eerste editie. Toen mocht Jolanda van den He mel zich de beste amateurkok noe men na een strijd met 29 anderen. Tijdens de tweede editie doen er veertig kookfanaten mee. Dat kan vooral, omdat ook het aantal deel nemende restaurants hoger is. Net als vorig jaar nemen Yannick Ma- hu (Petrus Paulushoeve in Lamswaarde), Dimitri Valckx (De Deining in Groede) en Mia Diele- man (Het Wapen van Axel, Axel) ieder tien deelnemers onder hun hoede. Eric van Bochove van het kersverse Michelin-restaurant 't Vlasbloemeken in Koewacht voegt zich bij hen als vierde coach. Aan de wedstrijd mogen alleen mensen meedoen, die in het bezit zijn van een Koesterpas. Dat zijn overwegend werknemers van Zorg- saam, Curamus, Woonzorg en Kin deropvang Zeeuws-Vlaanderen. Mensen die een koksopleiding ho ger dan niveau 2 hebben gevolgd, mogen niet meedoen. De voorron des beginnen in januari. Op 17 april zijn er vier finalisten over, die een driegangenmenu voor tien personen moeten maken. TERNEUZEN Toonbeeld in Terneuzen start in ja nuari weer met cursussen voor fo tografieliefhebbers. Toonbeeld biedt een doorlopende leerlijn aan met tal van specialisa tie mogelijkheden, zowel analoog als digitaal. Belangstellenden kun nen meer informatie vergaren via het secretariaat van Toonbeeld (0115-455950 tijdens kantooruren van 9.30 tot 17.30 uur). Via dat secre tariaat kunnen ze zich ook aanmel den. Dat kan overigens ook per e-mail. Het adres: toonbeeld@temeuzen.nl. Geriater Paul C roughs geeft maan dag 9 januari een lezing over het ge heugen en 'dementie. Dat doet hij op uitnodiging van Stichting Wel zijn voor Ouderen in flat B van De Veste in Terneuzen. Daar wordt met regelmaat een alzheimercafé gehouden. Het café gaat om 19.00 uur open, het programma begint om 19.30 uur. De lezing duurt tot 21.00 uur. Gratis parkeren kan bij Epicurus aan de Van Steenbergen laan. Minder mobiele mensen kun nen bij De Veste parkeren. HENGSTDIJK In de gebedsweek voor de eenheid der christenen wordt donderdag 19 januari in de rooms-katholieke Ca- tharinakerk in Hengstdijk voor de vijfde keer een avondgebed gehou den in de stijl van Taizé. Het is geïnspireerd door de oecumeni sche broedergemeenschap in Frankrijk. Aan de viering, die 's avonds om half acht begint, wordt meegewerkt door leden van het oe cumenisch overlegorgaan en een muziekgroep uit Clinge. Na afloop is er koffie en thee. De Zwingodin had sinds juli een mooie stek met uitzicht op zee. Zo kon ze zowel zwemmers als wandelaars groeten en inspireren. foto's Peter Nicolai In de bibliotheek is tot half januari een minitentoonstelling ingericht van zelfgemaakte kaarten van Jo van Jole uit Kloosterzande. Het zijn kaarten van allerhande materi alen, zoals cupjes van theelichtjes. Te zien tijdens de openingsuren. De Zwingodin verhuist voor de tweede keer in haar jonge leven, omdat de gemeente Sluis strenge veldwachter speelt. Op strandpalen in het Zwin en bij een paviljoen verstoort ze de 'open ruimte' van het strand. „Het is natuurlijk flauwekul dat de Zwingodin moet verhuizen. Alsof Domeinen komt kijken of dat beeld in de weg staat op het strand. De gemeente had best even haar handen voor de ogen kunnen doen." Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35