Zeeland PZC I t Grondkwestie doet stof opwaaien Weer voor tonnen de lucht in Politie houdt dertienjarige jongen aan voor branden in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 Zwingodin moet voor de tweede keer verhuizen Zaterdag 31 december 2011 Een feest van groenten, bloemen en kruiden Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ERGERNIS Gemeente Terneuzen wil oneigenlijk gebruik stukjes grond indammen vanwege nieuwe wet door Raymond de Frel terneuzen - Het besluit van het Terneuzense college van B en W om oneigenlijk gebruik van stuk jes gemeentegrond door bedrijven en particulieren aan te pakken, jaagt veel aangeschrevenen in de gordijnen. De afgelopen dagen regende het reacties op de website van de krant, waarin de gemeente meer dan eens door het slijk werd ge haald. „Zou de gemeente geld te veel hebben om mensen zo lastig te vallen. Wij hebben dit stukje grond al vijftien jaar in bezit. Ons huis staat er al 104 jaar op. Ons is bij de aankoop nooit iets ge vraagd", reageert de een. En een ander: „Mijn dochter heeft in Axel met toestemming een hoek van de straat in gebruik. Maar daar heb ben ze nu een tegelpad door de tuin aangezien als erfgrens. Ze heeft nu volgens de gemeente slechts eenderde van het totaal in gebruik." Dat er zoveel stukjes gemeentelij ke grond al dan niet bewust onei genlijk worden gebruikt, is een er fenis uit het verleden. De voorma lige gemeenten Axel, Terneuzen en Sas van Gent voerden elk een eigen grondbeleid. Terneuzen heeft zevenhonderd brieven de deur uitgedaan, omdat op 1 janua ri een nieuwe wet in werking treedt. Die bepaalt dat het eigen domsrecht van stukjes grond die langer dan twintig jaar in gebruik zijn, overgaan naar de huidige ge bruiker. „Met die brief stuitten we die over gang", vertelt wethouder Co van Schaik (financiën). „In totaal gaat het om zo'n drie hectare grond. We hadden het zo kunnen laten, maar dat is niet eerlijk ten opzich te van mensen die dit soort stuk jes wél van ons huren of kopen." Hij beseft tegelijkertijd dat de actie veel vragen oproept. „Het gaat om 700 individuele kwesties. Wij wil len de mensen niet op stang jagen, we willen alleen alles goed in kaart brengen. Op de kadastrale kaart kunnen we immers niet zien hoe lang en waarom iemand zo'n stukje grond in gebruik heeft. We bekijken per geval hoe we verder gaan. Kopen is een optie, huren ook. In het laatste geval praat je over 50 euro per vierkante meter." terneuzen - Recessie of niet, knal len zullen we. Net als elders in het land ging gisteren in Zeeuws-Vlaanderen voor tiendui zenden euro's aan vuurwerk over de toonbank. Dat gebeurde bij de reguliere handel, zoals Het Feest beest in de Axelsestraat in Terneu zen, maar ook bij gelegenheidsver kopers. Die proberen op die ma nier een graantje mee te pikken van de lucratieve handel. Bij vuurwerkhandelaar Koster in Axel bekeken drie opgeschoten jon gens gisterochtend hun buit. Gro tendeels 'Made in Hongkong', maar wel lekker veel. Vooral rot jes, in alle soorten en maten. Sier vuurwerk, dat vooral bij de oudere garde favoriet is, is aan hen niet be steed. „Knallen moet het. Liefst zo hard mogelijk. Oude mensen schrikken zich rot", grinnikt Ma- rius (17). De politie signaleert dit jaar, vooral boven de Westerschel- de, meer klachten over zwaar vuur werk. Er wordt speciaal op gesur veilleerd. Burgemeester jan Lo- nink van Terneuzen: „Ik heb deze week al wel veel knallen gehoord. Ik ben er nogal op gespitst, omdat onze twee honden schichtig wor den van het lawaai en de lichtflit sen. Maar bij de politie is, in tegen stelling tot in plaatsen aan de over kant, geen echte overlast gemeld." door Raymond de Frel terneuzen - De politie heeft een dertienjarige jongen uit Terneuzen aangehouden in verband met een aantal container- en coniferenbran- den in zijn woonplaats. De aanhouding gebeurde donder dag, maar werd gisteren pas door de politie bekendgemaakt. De jon gen werd niet op heterdaad be trapt; zijn aanhouding is het ge volg van maandenlang onderzoek door drie rechercheurs, die zich voltijds met de zaak bezighouden. De jongen wordt verdacht van een aantal brandstichtingen. In het af gelopen jaar deden zich in Terneu zen tal van brandjes voor in onder meer afvalbakken, containers en coniferen. De politie sluit niet uit dat er meerdere daders in het spel zijn. De jongen is gisteren voorge leid' aan de rechter-commissaris. Die bepaalde dat hij voorlopig nog in hechtenis blijft. Deze week wer den containers in brand gestoken bij de kinderboerderij, in de Ferdi nand Bolstraat en aan het Wagner- hof. Vorige week was het prijs in de wijk Zeldenrust. In de eerste en laatste maanden van 2011 vatten ook tal van coniferenhagen vlam. Ook in Axel liep het storm. Koster Axel is normaal een Winkel van Sinkel, maar de laatste dagen van het jaar draait het om vuurwerk, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33