Tholenaar van het jaar 2011 zeeland 123 Lampenier nü ook in van Belle Wonen Jachthaven weer voor jaar op slot 2. Bas de Man 129 stemmen 3. Bram v.d. Sande 115 stemmen 4. Rob Lafeber 63 stemmen Wintercollectie 50% korting 4. Jack Westdorp 63 stemmen Dievegge doet 1 betev I MIDDELBURG zaterdag 31 december 2011 door Rob Paardekam André Alkema is door de lezers van de PZC en de bezoekers van de website www.pzc.nl ge kozen tot Tholenaar van het jaar. De geplaagde fruitteler uit Sint-Maartensdijk kreeg 154 stem men. „Dit is een enorme opste ker", zegt hij. In totaal namen 524 mensen de moeite om de naam van hun favo riete kandidaat door te mailen of te bellen. Dat zijn er 170 meer dan tijdens de eerste editie van vorig jaar. Toen won supermarktuitba ter Arjan van Ommen de verkie zing. Zijn opvolger, André Alkema, kwam het voorbije jaar veelvuldig in het nieuws vanwege zijn an- ti-hagelkanon. Tot juni mocht hij dat apparaat enkel overdag gebrui ken, maar toen legde de gemeente hem een totaalverbod op. Het ka non zou ook tijdens de daguren de geluidsnorm overschrijden. Al kema ontkent dat. Hij baalt stevig van het besluit van de gemeente. Het zit hem vooral dwars dat fruit telers elders in Zeeland, bijvoor beeld in de gemeente Borsele, hun anti-hagelkanon wel onbeperkt kunnen gebruiken. Hoewel de teler door de knallen die het kanon veroorzaakt sommi ge buren tegen zich in het harnas heeft gejaagd, kan hij ook op bij zonder veel sympathie rekenen. Van de 154 mensen die op hem stemden, gaven velen daar ook een verklaring bij. Een collega-te ler uit Borsele schreef: „Zelf heb ben wij sinds we het hagelkanon in gebruik namen geen hagel meer gehad, dat is geen toeval. Het is buiten fatsoen om fruittelers, die een goed product willen leveren, op deze manier de kop in te druk ken." Er zijn veel reacties in dezelf de trant: een hardwerkende onder nemer die het werken onmogelijk wordt gemaakt. Overigens is er ook begrip voor de omstandigheden vind ik het hart stikke leuk dat ik Tholenaar van het jaar ben geworden. Door al dat geklaag over het kanon en het be sluit van de gemeente ging ik bijna aan mezelf twijfelen. Zo van: ben ik nou echt zo verkeerd bezig? Nu weet ik dat ook veel inwoners achter me staan. Dat doet me echt goed. Ik bedank alle mensen die op mij hebben gestemd." Ook vader Piet Alkema, die zijn zoon aanmeldde als kandidaat, is blij met de winst. „Toch nog een mooi einde van het jaar", zegt hij. „Nu nog een goed begin." Hij doelt daarmee op het gesprek 'Liever had ik al dat gedoe over het kanon niet gehad en was ik nog een onbekende Tholenaar' gemeente. „Ik stem op Alkema, omdat ik vind dat hij na alle ellen de deze titel verdient, maar dat is geen stem tegen de gemeente", mailt een inwoonster van Scherpe- nisse. „Die heeft immers ook reke ning te houden met de belangen van de omwonenden. Voor burge meester en wethouders is het vast ook een dilemma geweest." Alkema zegt erg blij te zijn met de titel, al is er volgens hem ook een keerzijde. „Liever had ik dat gedoe over het kanon niet gehad en was ik nog een onbekende Tholenaar geweest", stelt hij. „Maar gezien de dat Alkema begin januari heeft met de gemeente. Daarin moet meer duidelijk worden over de dwangsom van 75.000 euro die Al kema nog boven het hoofd hangt, omdat hij het hagelkanon heeft ge bruikt op een moment waarvan hij dacht dat het nog mocht. Dat de andere kandidaten ook op veel sympathie kunnen rekenen, blijkt uit het feit dat zij stuk voor stuk tien tallen stemmen vergaarden. Bas de Man en lack Westdorp leken el kaar in Sint-Annaland een beetje te beconcurreren. Ze zijn er allebei graag gezien. Sommige stemmers uit Stalland schreven dat ze het moeilijk vonden om te kiezen. „Ze doen allebei ontzettend veel voor het dorp", scheef een inwoner. „Maar ik kies voor Bas de Man, omdat hij zich al zo lang inzet om het iedereen naar de zin te maken. Als je 73 bent en nog elke zaterdag zoveel mensen over de vloer krijgt (in café Havenzicht, red) dan ver dient dat respect." Over Jack West dorp schrijft een inwoner: „Behal ve een harde werker, die veel doet voor de leefbaarheid, is hij ook nog eens een ontzettend aardige en correcte man." Lovende woorden waren er ook voor de nummer 3, Bram van de Sande. „Hij heeft, met liefde, veel werk verzet om van de kringloop winkel van het Leger des Heils een warme ontmoetingsplek te ma ken", schrijft Sophie. Veel inwoners van Tholen gaven hun stem aan ondernemer Rob La feber, die onlangs de nieuwe groen tewinkel Delicious opende. „Deze ondernemer probeen de Thoolse middenstand op alle mogelijke ma nieren een impuls te geven", mailt losina. „Hij doet dit met zoveel energie, plezier en inzet dat ik hem de titel gun." V.a. Maandag 2 januari 't Mereltje kinderkleding Heinkenszand www.hetmereltie.nl Bekijk ook het video-item op www.pzc.nl/video door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere wil het gebied bij jachthaven Oostwatering weer voor een jaar op slot zetten. Het college van B en W van Veere wil opnieuw een voorbereidingsbe- sluit nemen, waardoor er een jaar lang geen ongewenste ruimtelijke ontwikkelingen in het gebied mo gen plaatsvinden. Het vorige be sluit verloopt op 9 februari 2012. Omdat er nog geen concrete plan nen voor herinrichting van het ge bied rond de jachthaven op tafel liggen, denkt wethouder René Mo lenaar dat een nieuw voorberei- dingsbesluit gerechtvaardigd is. Met andere woorden; er mag dan opnieuw gedurende een jaar niets gebouwd worden dat niet strookt met gemeentelijke plannen. Maar wat die plannen voor Oost watering omvatten, is nog steeds niet duidelijk. Net als begin dit jaar wil Molenaar niet het achter ste van zijn tong laten zien. „We zijn bezig op meerdere sporen. Maar het is nog te vroeg om van duidelijke plannen te spreken." De herinrichting van het gebied veroorzaakte afgelopen voorjaar flink wat onrust in het stadje Veere. Zo riep Molenaar de toom van onder meer de stadsraad Veere over zich af met zijn 'discus siestuk' voor een facelift van Oost watering. De schetsen voor vier to rens met 132 appartementen en een hotel met 80 kamers deden Veere op zijn grondvesten schud den. De gemoederen werden ge sust toen Molenaar aangaf dat het stuk slechts bedoeld was om de drie gebruikers van Oostwatering - jachtwerf, watersportvereniging en zeilschool - op één lijn te krij gen. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. zich voor als Ma. t/mvr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl KOGKJGSgGVGr SCHOONDIJKE - Een vrouw die zich voordeed als zoete, gulle geefster, ontvreemdde op kerstavond de pinpas van een Schoondijkse. De dievegge vroeg of ze de Schoon dijkse kon plezieren met overgeble ven koekjes van tehuis De Okker noot. Toen ze even werd binnenge vraagd, zag de dievegge kans een bankpasje te stelen. De benadeelde kwam daar pas gis teren, toen ze boodschappen wil de doen, achter. Ze was er toen al, via navraag, achter gekomen dat De Okkernoot niets met een 'koek jesactie' te maken had. Bij de bank bleek er meer dan dui zend euro van haar rekening te zijn gehaald. Om u nog beter van dienst te kunnen zijn op hel wonen en woninginrichting Van Belle Wonen Lampenier ge Lampenier toonaangevende I verlichtingsformule f goe p e e' best Pres. Roosevelflaan 772 4382 NB Vlissingen tel. 0118-416188 fax. 0118-440043 info@vanbellewonen.nl www.vanbellewonen.nl Marshalllaan 5 Riante en moderne vrijstaande woning met 3 slaapkamers en tuin op het zuiden. Perceelopp. ruim 1.000 m2. Vraagprijs 699.000,- k.k. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23