Zeeland PZC 2I Goes grootste groeier in de regio Politie houdt dertienjarige jongen aan voor branden in Terneuzen Schoonmaak BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 BEVOLKINGSCIJFERS Borsele negatieve uitzondering op aanwas Bevelanden en Tholen Oudejaarsparty in het zwembad Binnenbrand in Batenburg almanak december van 9.0Ó'-T7T0O Zaterdag 31 december 2011 Fruitteler Alkema is de Tholenaar van het jaar Een droom van groenten, bloemen en kruiden Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De Bevelanden en Tholen worden nog grotendeels gevrij waard van krimp. De meeste ge meenten in de regio groeien nog. Alleen de voorspelde daling van het aantal inwoners in de gemeen te Borsele komt uit. Vorig jaar waren Noord-Beveland en Reimerswaal de grootste groeiers. Dit jaar klimt Goes op het hoogste treetje. De gemeente noteert op basis van voorlopige cij fers een groei met 263 inwoners. Daar moet overigens een dikke kanttekening bij worden gemaakt. De helft van dat aantal zijn asiel zoekers die in afwachting van hun procedure verblijven in het AZC Goes. Ze krikken de Goese cijfers lekker op. Afgelopen jaar streken er in Goes meer mensen neer dan dat er ver trokken: 2096 tegenover 1791. De groei wordt geremd door een nega tief geboorteoverschot. In Goes overlijden meer mensen dan dat er baby's worden geboren: 377 te genover 339. Het aantal inwoners bedraagt nu 36.665. Borsele krimpt licht. De gemeente heeft 19 inwoners minder dan be gin dit jaar en telt daardoor nu 22690 inwoners. Borsele heeft meer dan gemiddeld in de regio last van de vergrijzing. Reimerswaal blijft gestaag groeien: plus 102. Dat is te danken aan de vele geboorten (302) en relatief weinig overlijdens (173). De ge meente kampt wel met een licht vertrekoverschot. Er gingen meer mensen weg (738) dan dat er neer streken (711). Reimerswaal telt mo menteel 22.716 inwoners. Noord-Beveland blijft naar verhou ding stevig groeien. Onder de streep kwamen er 37 inwoners bij. Details kon de gemeente nog niet verstrekken. Het aantal Noord-Be velanders bedraagt nu 7527. Kapelle scoorde bijna dezelfde groei: plus 36 inwoners. Net als in Reimerswaal waren er veel meer geboorten (133) dan overlijdens (95). Vertrek en vestiging waren in evenwicht. Het aantal inwoners komt nu uit op 12.402. Tholen kreeg er 40 inwoners bij. Ook dat is te danken aan de vele geboorten (337) en relatief weinig overlijdens (190). De gemeente moet zich zorgen maken over het hoge aantal inwoners dat Tholen verlaat: 799 tegenover 694 vesti- gers. Tholen telt 25.531 inwoners. De Bevelanden en Tholen groei den samen met 463 inwoners. Dat is bijna dezelfde vooruitgang als in 2010, toen er in totaal 446 inwo ners bijkwamen. De regio de Beve landen en Tholen telt samen nu 126.531 inwoners. VLISSINGEN - In een woning aan Ba tenburg in Vlissingen heeft gister middag brand gewoed. Er was in de woning niemand aanwezig. Het vuur is ontstaan in de slaapkamer op de eerste verdieping. Volgens Luigi Bellu, officier van dienst van de stadsgewestelijke brandweer, was het een heftige brand en is door de hitte ook een raam ge sprongen. Op de verdiepingen er boven ontstond veel rookschade. Tip? redactie@pzc.nl Sinds de Terneuzense zich weer drie dagen per week onder de werkenden begeeft, klaagt ze met regelmaat dat ze het de overige vier dagen eigenlijk nog veel drukker heeft: met het huis houden. Stofzuigen, dweilen, de was en vooral haar grootste 'hobby' strij ken drijven haar soms tot wanhoop. Daarom plaatste haar man deze week een oproepje voor een werkster. Nog geen twee uur later diende zich een kandidaat aan. De volgende dag begon hij te twijfelen. Plots kreeg zijn eega namelijk de geest. De stof zuigerslang zwiepte door de kamer KRUININGEN - Schaatsen zat er deze winter nog niet in. Gelukkig is er altijd nog het zwembad. In Den Inkel in Kruiningen konden kinderen giste ren terecht voor een gezellige oudejaarsparty. Ze kregen oliebollen en (alcoholvrije) champagne en konden meedoen met allerlei waterspelletjes. Het zwembad houdt eens in de zoveel tijd een spelmiddag voor de jeugd. Het leek de beheerder leuk om ook met oudjaar een keer iets te organi seren. Een stagiare heeft de oudejaarsparty in el kaar gezet. Een kleine honderd kinderen deden mee. foto Willem Mieras en de vloer blonk als nooit tevoren. „Zullen we haar maar afzeggen", vroeg hij. „Nee", riep ze. „Ze komt zo langs om kennis te maken!" door Raymond de Frel TERNEUZEN - De politie heeft een dertienjarige jongen uit Terneuzen aangehouden in verband met een aantal container- en coniferenbran- den in zijn woonplaats. De aanhouding gebeurde donder dag, maar werd gisteren pas door de politie bekendgemaakt. De jon gen werd niet op heterdaad be trapt; zijn aanhouding is het ge volg van maandenlang onderzoek door drie rechercheurs, die zich voltijds met de zaak bezighouden. De jongen wordt verdacht van een aantal brandstichtingen. In het af gelopen jaar deden zich in Terneu zen tal van brandjes voor in onder meer afvalbakken, containers en coniferen. De politie sluit niet uit dat er meerdere daders in het spel zijn. De jongen is gisteren voorge leid aan de rechter-commissaris. Die bepaalde dat hij voorlopig nog in hechtenis blijft. Deze week wer den containers in brand gestoken bij de kinderboerderij, in de Ferdi nand Bolstraat en aan het Wagner- hof Vorige week was het prijs in de wijk Zeldenrust. In de eerste en laatste maanden van 2011 vatten ook tal van coniferenhagen vlam. intratuin Volop voorraad, dagelijkse aanvoer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21