Inschrijving Kustmarathon vanavond open sport 135 Advocaat en Cocu getipt als opvolger FC Sion krijgt 36 punten aftrek Joiing, Voorhuis en Achtereekte naar WB Schlierenzauer sterk in opening 'Vierschansen' Henry keert terug bij oude liefde Arsenal Remco van Keeken aan de slag als trainer Bestuur HW'24 staat in de steigers Nicole Geelhoed rijdt Zeeuws record Rademakers wint Oliebollentoernooi Ullrich en Wybo rijden Indoorcross Jubileumboek zaterdag 31 december 2011 Dick Advocaat (64) is een van de belangrijkste kandidaten om Fred Rutten op te volgen als trainer van PSV. Advocaat, momenteel bondscoach in Rusland, boekte in het verleden successen bij PSV. Hij was tussen 1995 en 1998 coach bij de club. Behalve Advocaat is Phillip Cocu (41) een optie. De huidige assistent heeft aangegeven open te staan voor de hoogste technische functie bij PSV. van het seizoen. foto Oliver Weiken/EPA BERN De Zwitserse voetbalbond SFV heeft FC Sion bestraft met een af trek van 36 punten. De club krijgt de straf omdat het niet-speelgerech- tigde voetballers heeft opgesteld. Met de zware boete voldoet de SFV aan de eisen van de mondiale bond Fifa, die had gedreigd met in ternationale uitsluiting van Zwit serland als de SFV niet voor 13 ja nuari tot actie zou overgaan. De wedstrijd in de Champions Lea gue van FC Basel tegen Bayern Mü- nchen kwam daarmee ook in ge vaar. HEERENVEEN Marije Joling, Jorien Voorhuis en Carlijn Achtereekte mogen begin maart bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen meedoen aan de vijf kilometer. De drie schaatssters stelden deelna me gisteren in Thialf veilig tijdens kwalificatiewedstrijden. Joling was met 7.10,86 de snelste. TVM-rijdster Voorhuis eindigde in 7.12,35 als tweede, voor Achtereek te: 7.14,83. Diane Valkenburg zette de klok in Heerenveen na 7.15,36 stil en mag ook naar de WB. OBERSTDORF Gregor Schlierenzauer heeft de ope ningswedstrijd van de zestigste edi tie van de Vierschansentoernee ge wonnen. De Oostenrijker was on der moeilijke omstandigheden de beste in Oberstdorf. Hij noteerde sprongen van 133 en 137,5 meter. Hij bleef twee landgenoten voor: Andreas Kofier (tweede) en Tho mas Morgenstern (derde). De wedstrijd werd in de eerste sprongserie door zware sneeuwval en harde wind onderbroken en la ter opnieuw in zijn geheel hervat. LONDEN De terugkeer van Thierry Henry bij Arsenal is bijna afgerond. Dat heeft manager Arsene Wenger gis teren gezegd. De 34-jarige Frans man gaat op huurbasis twee maan den voetballen voor de Engelse club. „Al het papierwerk moet al leen nog worden gedaan. Het be treft de overeenkomsten en de ver zekeringen. Ik ga er niet over, maar het is nog niet rond." Henry wordt gehuurd van New York Red Bulls. Het seizoen in Amerika ligt op dit moment stil. Henry voetbalde van 1999 tot 2007 ook al voor Arsenal. MIDDELBURG Voetbalvereniging Goes heeft Rem co van Keeken vastgelegd als nieu we trainer van het tweede elftal. Van Keeken is op dit moment nog actief als speler bij zondag-vijfde- klasser Hansweertse Boys. De 43-ja- rige voetballer scoort bij die ploeg nog steeds aan de lopende band. Zaterdag-vierdeklasser ZSC'62 heeft Bram Kot aangesteld als trai ner voor het voetbalseizoen 2012-2013. Kot, die vertrekt bij vier deklasser Apollo'69 uit 's-Graven- polder, heeft een overeenkomst voor één seizoen getekend. HULST HW'24 hoopt op donderdag 12 ja nuari een nieuw bestuur te kun nen presenteren. De Hulster voet balclub is stuurloos na een tumul tueus verlopen algemene ledenver gadering op 24 november. Het be stuur onder leiding van Gerard van de Voorde stapte toen op vanwege een verschil van inzicht met de zo genaamde reorganisatiecommissie over nieuwe statuten en een nieuw huishoudelijke reglement. John van der Hoeven is de nieuwe be oogde waarnemend voorzitter. MIDDELBURG Tijdens internationale schaatswed strijden op de Gunda Niemann ijs baan in Erftirt (Duitsland) heeft Ni cole Geelhoed uit Zoutelande het Zeeuws record op de 1500 meter aangescherpt. Geelhoed had de snelste Zeeuwse tijd op deze af stand al op haar naam staan. In een internationaal deelnemers veld werd de junioren A schaats ster van SSC De Poel tweede in een tijd van 2.05.73. Ook op de 500 meter reed Nicole Geelhoed een snelle tijd. Ze klokte 42.88, een persoonlijk record. OOST-SOUBURG Het Oliebollentoernooi van Schaak- klub Souburg is gewonnen door Maarten Rademakers van Het Wit te Paard uit Sas van Gent. Hij won al zijn zeven partijen. Ste fan Colijn (De Pion, Roosendaal) werd met één punt achterstand tweede. Het aansluitende éénminutenscha- ken werd wel gewonnen door Co- lijn, die daarmee voor de derde keer op rij de snelste en handigste speler was in dit toernooitje. In de finale versloeg hij Goes-speler Joey Grochal. GOES De Duitse motorcrosser Dennis Ullrich doet op 13 en 14 januari mee aan de Indoorcross in de Goese Zeelandhallen. De winnaar van 2010 bij de inters zal het tijdens de twintigste editie opnemen tegen onder anderen meervoudig winnaar Jurgen Wy bo, Yentel Martens, Jack Brunell, Ashley Greedy, Jeffrey Meurs en Rob van Vijfeijken. Jordi van de Wiele, afkomstig uit Sint Jansteen, rijdt ook mee in de belangrijkste klasse. mm iiiiiiii.iiliiMiiiiii Mn *riniiTrf'TtTTrrn'rrnTr«nriiiiTr"'n»iW'fi^TriMwrrm»rinn" door Maurice Steketee MIDDELBURG - Vanaf vanavond klokslag twaalf uur kan er weer in geschreven worden voor de Kust marathon. „Wie mee wil doen moet er snel bij zijn", zegt organi sator Lein Lievense. „Want de erva ring leert dat sommige onderdelen De sportredactie van de PZC brengt na afloop van de komende editie van de Kustmarathon een ju bileumboek uit over tien jaar Kust marathon. In het boek wordt uitgebreid stilge staan bij alle onderdelen van de tiende editie maar ook zullen er verschillende verhalen in staan over de geschiedenis van de Kust marathon. Wie zich inschrijft voor de Kustma rathon kan het boek meteen reser veren. Na afloop van het evene ment wordt het boek opgestuurd. Het jubileumboek wordt het vier de boek dat de PZC gaat maken over de Kustmarathon. razendsnel zijn volgeboekt." Omdat de Kustmarathon in 2012 het tienjarig jubileum viert, staan er extra festiviteiten op het pro gramma. Zo zal cabaretier en fer vent hardloper Dolf Jansen op za terdag 8 september een speciale voorstelling geven die in het teken staat van de Kustmarathon. De lo catie is nog niet bekend. „Dat hangt af van hoeveel mensen er in teresse hebben om naar de voor stelling te komen", vertelt Lie vense. De toegangskaarten kosten vijftien euro. Ook komt er in no vember een speciaal jubileumboek uit. Tijdens het Kustmarathonweek- end worden ook in 2012 weer vijf onderdelen afgewerkt. Op vrijdaga vond kunnen duizend vrouwen meedoen aan de Ladiesrun. Dat zelfde aantal kan zich inschrijven voor de mountainbiketocht op za terdag. Voor de Kidsrun is geen li miet vastgesteld. De wedstrijdma rathon biedt dit jaar plaats aan tweeduizend lopers. Titelverdedi gers Ilonka van den Hengel en Rik Wolswinkel zullen daar naar alle waarschijnlijkheid niet bijzitten. Het hardloopstel dat de wedstrijd De organisatie van de Kustmarathon rekent dit jaar op een recordaantal deelnemers. foto Ruben Oreel in 2011 won, kiest in 2012 voor an dere marathons. Aan de Wandelmarathon op zon dag kunnen de meeste deelnemers meedoen: 3500. In totaal zullen er zo'n 7500 sporters in actie komen op alle onderdelen. Wellicht ko men er daar nog meer bij, want de organisatie is nog aan het onder zoeken of er ook een zwemmara- thon kan plaatsvinden. „Je kunt je daar vanavond nog niet voor in schrijven. We zijn eerst aan het kij ken of er belangstelling voor is", al dus Lievense. De Kustmarathon vindt ook nu weer in het eerste weekeinde van oktober plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 131