Status topcoach staat op 'tspel voor Rutten 341 sport Wesley Jean Paul de Kraker eist titel driebanden op Hein Otterspeer geeft sprinttitel nog weg Fred Rutten heeft bij PSV de eer aan zichzelf gehouden. De oefenmeester wachtte niet af tot de directie van de club een besluit zou nemen over zijn aflopende contract. Winnaars NK naar Voetbalquiz zaterdag 31 december 2011 PSV door Koen de Vries Een jongeman van negen tien, met een IQ_van 71 en een halve liter cognac en een paar biertjes achter de kiezen (laten we hem Wesley noe men) stormt tijdens een voetbal wedstrijd het veld op en probeert de vijandelijke keeper een trap te verkopen. Het is gezien de persoonlijke om standigheden van Wesley logisch dat dat mislukt. Wel wordt de wedstrijd gestaakt. Wesley heeft mensen met een hoger IQ_dan 71 en zonder een halve liter cognac en een paar biertjes achter de kie zen zó bang gemaakt dat ze ver der voetballen niet verantwoord vinden. Wesley wordt gestraft, de organi serende voetbalclub wordt ge straft en ook het publiek wordt gestraft. Dat kan, na betaling van vele tientallen euro's en amper veertig minuten voetbal weer op huis aan zonder enige vorm van compensatie. Wie beloond wor den zijn de arme keeper en zijn ploeggenoten, die op advies van hun trainer van het veld gelopen zijn. De trainer krijgt daarom later van een vakjury de prijs voor de beste tactische ingreep van het jaar 2011. Wat rest is de constatering dat de Nederlandse voetbalwet, waar de politiek sinds 1974 (Feyenoord-Tot- tenham) over bakkeleit, nog steeds niet werkt. Wellicht is het het beste dat de voetbalclubs zelf het probleem oplossen. Naast het verre van perfecte pasjessysteem kan wellicht een systeem van ge zichtsherkenning worden geïntro duceerd. Ook kan de toeschouwers bij de ingang een alcohol- en drugstest afgenomen worden. Een IQ.-test lijkt een minder goed idee. Dan wordt het wel een erg lege boel in het stadion. door Rik Elfrink Nog geen half jaar gele den zou er bij de aan kondiging van zijn af scheid waarschijnlijk een zucht van verlichting door het Philips Stadion zijn gegaan. Trai ner Fred Rutten (49) werd door het gros van de supporters verant woordelijk gehouden voor het lankmoedige en soms lamlendige spel van PSV na de winterstop van vorig seizoen. Geen prijzen, geen Champions League en in een aantal thuiswedstrijden te weinig amusementswaarde. PSV gaf niet alleen sportief presti ge prijs. Drie jaar op rij geen mil joenen uit de jackpot van de Uefa liet een krater op de winst- en ver liesrekening achter. Met in de com petitie een vierde plaats en daarna twee derde plekken achter elkaar verloor PSV in drie achtereenvol gende competities veel goodwill. Rutten mocht het stuur in han den houden, maar PSV sprak met hem niet over de toekomst, on danks de miljoenen die voor de aankoop van spelers heen en weer vlogen. Dat was bij een aflopend contract een signaal dat de club mogelijk niet met Rutten verder wilde. Gisteren werd bekend dat hij zelf aan het einde van het sei zoen het bijltje er bij neergooit. Ondanks het drama van het vorige seizoen mocht Rutten nog een jaar aanblijven. PSV nam daarmee een gok. Natuurlijk, er was weinig geld. Het afkopen van het contract van de trainer kon de club zich fi nancieel eigenlijk niet veroorlo ven. Dat zou vlak voor de redding door de gemeente Eindhoven ook een verkeerd signaal zijn geweest. Er was ook nog iets anders. Van verstoorde arbeidsverhoudingen was helemaal geen sprake. Rutten had zich ondanks alle kritiek nooit onmogelijk gemaakt binnen de club of de spelersgroep. Hij bleef rustig en sociaal, ondanks de tegenvallende resultaten. De trai ner stapte ook zelf niet op, on danks de druk van buitenaf Enke le momenten was zijn vertrek na bij. Na het verspelen van het recht op Champions League-voetbal overwoog hij naar algemeen direc teur Tiny Sanders te stappen, zei hij tegen de Volkskrant. Dezelfde gedachte kreeg hij na de ternauwernood gewonnen oefen wedstrijd (0-1) tegen SV Someren. Laten ze me maar wegsturen als ze dat zo graag willen, moet hij ge dacht hebben. Inmiddels is de wer kelijkheid weer totaal veranderd. In de opportunistische voetbalwe reld is winnen het tovermiddel om populariteit te genereren. Rut ten is weliswaar lang niet zo ge liefd als zijn leermeester Hiddink, wel is er weer vertrouwen bij de aanhang dat hij de nieuwe selectie alsnog naar een titel kan loodsen. PSV speelde afgelopen halfjaar bij vlagen aantrekkelijk voetbal, zeker in de thuiswedstrijden. Spelers als Mertens, Strootman en Wijnal- dum brachten nieuw elan. Bij PSV hangt ogenschijnlijk een goede sfeer, al bedriegt schijn soms. De invloed van Rutten is al langer tanende, de directie heeft ook het voetballende deel van PSV meer en meer in de greep ge kregen. Om maar een voorbeeld te noemen: in de tijd van Hiddink zou het niet mogelijk zijn geweest dat de club kort voor de hervat ting van de competitie naar Indo nesië zou zijn gegaan voor een lu cratieve trip. Alles moest wijken voor het sportieve. Rutten dacht, pragmatisch als hij is, mee in het belang van de dub. Dat de interne verhoudingen goed blijven, is een basisvereiste om in 2012 met PSV daadwerkelijk naar dat landskampioenschap toe te groeien. Verkoopt de club dit keer geen spelers, dan wordt de selectie alleen maar sterker. Pieters en Hut chinson keren terug van blessures en daarmee heeft Rutten zestien volwaardige basisspelers en een handvol potentiële vervangers tot zijn beschikking. Het arsenaal waarmee Rutten de tegenstand in de eredivisie kan betreden, is daar mee indrukwekkend. De titel ligt voor het grijpen, PSV heeft al meer moeilijke uitwedstrijden ge had dan de concurrentie. Voor Rutten staat zijn status van top coach op het spel. Daar zal ook zijn toekomst van afhangen. Fred Rutten verlaat PSV aan het einde - -v vwyj. r-j s® tv door joop van den Oudenhoven kwadendamme - Jean Paul de Kra ker uit Hoek, vorig jaar nog verlie zend finalist, heeft in Tapperij 's Lands Welvaren de Zeeuwse titel in het driebanden klein veroverd. Hij versloeg thuisspeler Jaap Hame- ling in vier sets. Voor de titularis was het de eerste set die hij ver speelde. Immers in de kwartfinale versloeg hij in twee sets Jan West dorp uit Goes. Daarna moest Ton- ny van Iwaarden uit Krabbendijke er met 3-0 aan geloven om daarna te eindigen met de zege op Hame- ling. De Kraker: „Het was een tric ky partij. Met Jaap weet je het nooit. Hij kan je enorm onder druk zetten en verdedigt als de bes te. Hij is altijd gevaarlijk maar ik heb hem behalve in de derde set onder controle kunnen houden." Dat De Kraker verdiend winnaar werd onderstreept met de moyen nes: 1.66,1.046 en 1.055. Opvallend was de halve finale plaats van Arjo Hollestelle uit Heinkenszand die Piet Koek met goed spel in de kwartfinale uitscha kelde. Niet onvermeld mag blijven het optreden van de veertienjarige Joey de Kok, die in zijn poule twee winstpartijen boekte met gemid deldes van 0.978 en 0.967. Van Iwaarden belette hem de door gang naar de kwartfinales. Zeeuws kampioenschap 0 Kwartfinales: Jean Paul de Kraker - Jan Westdorp 2-0 (15-8,15-6) 1.666-0.823; Tonny v. Iwaarden - Rob van Linden 2-0(15-8,15-11) 1.200-0.791; Ronald van Geyt - Jaap Hameling 0-2(15-6,15-11) 1.875-0.933; Arjo Hollestelle - Piet Koek 2-0(15-13, 15-11) 1.071-0.888. Halve finales: Tonny van Iwaarden - Jean Paul de Kraker 0-3 (12-15, 11-15, 6-15) 0.707-1.046-; Jaap Hameling - Arjo Hollestelle 3-1 (10-15,15-10, 15-8, 15-7) 0.820-0.606. Finale: Jean Paul de Kraker - Jaap Hameling 15-7,15-9, 14-15, 12-15) 1.055-0.745. ttoalreizen.com middelburg - Roderick Smal en Bas Schreurs geven volgende maand acte de présence bij de der de editie van de PZC Voetbalquiz. Het duo kroonde zich woensdaga vond in Maassluis tot winnaar van het open Nederlands kampioen schap Voetbalquiz. Vorig jaar eindigden Smal (Rotter dam) en Schreurs (Den Bosch) in Middelburg als tweede achter de Goese broers Max en Tim Joosse. Destijds liet het kampioensduo punten liggen bij de Zeeuwse vra gen. De teller voor de Voetbalquiz, die op zaterdagavond 14 januari wordt gehouden, stond gistera vond op 48 deelnemende koppels. Er is ruimte voor zo'n zeventig koppels. Deelname is gratis. In schrijven kan via www.pzc.nl/ voetbalquiz. Daar zijn ook de 48 inschrijvers tot nu toe te vinden. De koppels strijden in het Voetbal museum om een fraaie hoofdprijs. Voetbalreizen.com heeft een reis naar een duel van Real Madrid in het vooruitzicht gesteld. heerenveen - Het Nederlands kam pioenschap sprint leek voor het eerst sinds jaren een nieuwe win naar te krijgen. Hein Otterspeer lag na drie afstanden ruim voor op Stefan Groothuis, die de laatste drie edities van het toernooi op zijn naam schreef In een persoonlijk duel op de af sluitende 1000 meter gaf Otters peer het door meerdere fouten in zijn race alsnog uit handen, zodat Groothuis toch nog het goud om gehangen kreeg. Naast Groothuis en Otterspeer plaatsten ook Sjoerd de Vries en Pim Schipper zich voor het WK sprint. „Voor nu is het even balen. De ti tel lag echt voor het grijpen", zo wist Otterspeer, die de controle op het moment dat het moest gebeu ren helemaal kwijt was. Waar hij donderdag (derde op de 500 meter en eerste op de 1000 meter) en op de 500 meter van vrijdag (tweede) nog stoïcijns te werk ging, liet hij het op de kilometer afweten. De start verliep niet foutloos: onder weg maakte hij een misslag en op de kruising kwam hij verkeerd uit. Otterspeer moest Groothuis voor rang verlenen en verloor zo snel heid. „Stefan reed ontzettend agressief en kwam bij de bocht al direct on der me door. Daar schrok ik van", vertelde de schaatser van APPM. De Vries en Schipper debuteren eind januari in Calgary bij het WK sprint. Beide jongelingen bleven in Thialf enkele belangrijke concur renten voor. Schipper had als num mer 4 nog even de angst dat de KNSB Kjeld Nuis in plaats van hem zou aanwijzen voor het WK. Nuis, vijfde bij het vorige WK, ging donderdag onderuit. Een dag later bleven goede prestaties op de 500 en 1000 meter echter uit, zo dat er voor de schaatsbond geen re den was een uitzondering te ma ken. Margot Boer behaalde bij de vrouwen voor de derde keer in haar loopbaan de Nederlandse sprinttitel. De schaatsster van Team Liga bleef in het klassement Thijsje Oenema voor. „Ik vind het heel leuk om weer een titel mee naar huis te nemen", aldus Boer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 130