Oudejaarsfeest als t afscheid De Arne Laïen zlen 31 we neel ononis 241 zeeland Fusie sociale dienst en werkvoorziening voltooid TWEEHONDERD JAAR Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 bereidt groot Walcheren werkt met u onnikenwerk zaterdag 31 december 2011 door Miriam van den Broek arnemuiden - Verenigingsgebouw De Arne in Arnemuiden sluit for meel op 1 januari zijn deuren. En hoe kan er beter afscheid worden genomen van zo'n gebouw dan met een (bescheiden) oudejaars feest. Een groep van vijf vrienden heeft het initiatief genomen om in het verenigingsgebouw een oudejaars feest te organiseren. Zes jaar gele den hielden zij ook al een feest, toen in de leegstaande gymzaal aan het Schuttershof „Maar zo wordt het dit jaar niet hoor", waar schuwen de organisatoren. „Toen was het een feest voor zo'n vier honderd man. En kregen we subsi die. Nu is het meer besloten en verwachten we vijftig of zestig mensen en doen we het zonder ge meentelijke bijdrage. Het wordt niet zo groot Mensen moeten zich aanmelden via Facebook. Zie het maar als een oud- en nieuwvie- ring in een hele grote woonkamer met vrienden van vrienden van vrienden." Nog maar drie weken geleden ont stond het idee. „Het was bij de voetbal of de korfbal. Iedereen vroeg elkaar: 'waar gaan jullie het vieren?' Misschien kunnen we wel wat bij De Arne doen, werd geop perd en zo kwam de vraag of we iets konden organiseren. Het is echt niet de bedoeling om zoiets elk jaar te doen, maar toevallig leenden de omstandigheden zich er dit jaar voor." Deze keer is het organiseren van het feest heel anders dan zes jaar geleden in de gymzaal. „De Arne voldoet aan de brandveiligheidsei sen terwijl we de gymzaal destijds zelf eerst nog helemaal gestript hebben. Die zou toch kort daarna gesloopt worden en we hebben daar best een beetje aan meegehol pen." De Arne gaat dan wel formeel op t januari dicht, maar wordt de ko mende tijd nog incidenteel ge bruikt door verenigingen die nog geen ander onderkomen hebben gevonden. Een beheerder is er niet meer. Het pand staat op de nomi natie om gesloopt te worden. Of dat ook gebeurt, is nog de vraag. Deze week werd bekend dat vere nigingen willen proberen De Arne te behouden als verenigingsge bouw voor het dorp. Het oudejaarsfeest is van 19.00 tot 02.00 uur. Er komt een chill-hoek en een karaoke-hoek. Er zijn twee DJ's geregeld en verder is het een Amerikaans feest waarbij iedereen zelf zijn eigen hapjes en drankjes mee moet brengen. Er geldt een minimumleeftijd van zestien jaar. door Frank Gijsel Inwoners van Arnemuiden zijn de afgelopen dagen druk bezig geweest om De Arne klaar te maken voor het oudejaarsfeest. foto Ruben Oreel De stichting Zeeuws- Vlaanderen 2014 roept de hulp in van creatieve bedenkers van evenementen én mensen die letterlijk de han den uit de mouwen willen steken. In de aanloop naar de viering van het tweehonderdjarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen, in 2014, moe ten nog bergen werk worden ver zet. Zoals - heel belangrijk - het verzamelen van suggesties, ideëen en plannen voor alle mogelijke feestelijkheden, die een heel jaar in beslag nemen. Hoogtepunt wordt het weekend van zaterdag 19 en zondag 20 juli, de verjaardag van Zeeuws-Vlaanderen. De orga nisatie van een herdenking 'door en voor Zeeuws-Vlamingen' moet vooral de kracht van Zeeuws-Vlaanderen tonen. In januari worden drie informatie bijeenkomsten gehouden, waar al le Zeeuws-Vlamingen welkom zijn om mee te denken en mee te orga niseren. Frans Reijniers (voorzit ter) en Jan Smits (penningmees ter) zijn er vast van overtuigd dat 2014 een jaar wordt dat niet snel vergeten zal worden. De herden king beoogt Zeeuws-Vlaanderen en daarmee ook de provincie Zee land nationaal en internationaal te profileren, met name op het ge bied van toerisme, zorg, onderwijs en economie. De stichting stelt zich drie grote doelen: de cohesie tussen de gemeenschappen verster ken, het gebied aan iedereen to nen en een economische en socia le spin-off realiseren. Frans Reijniers loopt al sinds 2008 met plannen voor de fees telijkheden rond. Hij wil het ge bied vooral positief in het nieuws brengen. „De mogelijkheden zijn eorm en er leeft al heel wat. Je hoort maar al te vaak verhalen over de krimp en alle mogelijke na re gevolgen. Daar willen we niets van weten. Als je ziet wat er op dit moment wordt geïnvesteerd in de streek, dan hoeven we niet te wan hopen. Kijk alleen maar eens in Cadzand, naar de bouw van recrea tiewoningen en de plannen die er bestaan voor de aanleg van een jachthaven. Kijk naar de Sluiskil tunnel de tunnel en de aanpassing van de N61. Allemaal zaken die een positieve invloed hebben op het leven en werken hier. We doen niet mee aan dat doemden ken." De viering zit volgens Jan Smits ook vol symboliek. „Nu er nogal wat ophef is ontstaan over het ont- polderen van de Hedwigepolder en het Zwin is het niet gek de vriendschapsbanden met Vlaande ren aan te halen. Karla Peijs, com missaris van de Koningin, ziet sa men met ons kansen om de relatie met de Vlamingente verbeteren. Daarin kunnen wij als de spil fun geren." Beide bestuurders zijn er vast van overtuigd heel wat inwo ners bij de feestelijkheden te kun nen betrekken. Reijniers: „We or ganiseren daarom in Hulst, Temeu- zen en Oostburg drie regionale bij- Voorzitter Frans Reijniers (links) en penningmeester Jan Smits zijn ervan door Maurits Sep vussincen - Het groenbedrijf van Lété verhuist in januari van Mid delburg naar Vlissingen. Het is een volgende stap in de vorming van Orionis Walcheren, de fusieorgani satie van Lété en de Sociale Dienst Walcheren. De organisaties gaan per 1 januari 2012 op in Orionis Walcheren. Dat is een gemeenschappelijke regeling van de drie Walcherse gemeenten. Orionis biedt werk aan 900 men sen in de sociale werkvoorziening (voorheen Lété) en verstrekt aan ongeveer 2365 Walchenaren een uitkering (voorheen sociale dienst). Voor de nieuwe organisatie is ook een nieuw logo gemaakt (zie illus tratie). En Orionis is sinds augus tus gevestigd in een gezamenlijk kantoor aan de Oostsouburgseweg in Vlissingen. Daar zitten de kanto ren en balies waar mensen met een uitkering terecht kunnen voor gesprekken over hun situatie. Voor het aanvragen van een uitkering moeten mensen nog steeds naar het stadskantoor aan de Kanaal- weg in Middelburg. In Vlissingen wordt aan de Oostsouburgseweg binnenkort begonnen met de bouw van werkplaatsen en maga zijnen. Daarin komen de produc tieafdelingen van Lété die nu nog in Middelburg aan de Grevelingen- straat zitten. De verhuizing van de productieafdelingen staat op de agenda voor 2014. Dan zijn alle kantoren, werkplaatsen en magazij nen klaar. Komende maand al gaat het groen bedrijf naar Vlissingen. Dat komt voorlopig aan de Mercuriusweg. Orionis heeft ook nog een locatie aan de Poortersweg bij de Buiten haven van Vlissingen. De fusie van de sociale dienst en de sociale werkvoorziening is be doeld om mensen met een uitke ring sneller aan werk te kunnen helpen en om meer mensen van een uitkering naar een baan te be geleiden. Hoe dat de komende ja ren moet gebeuren, moet nog blij ken. Er is een beleidsplan voor 2012-2014 gemaakt. Dat wordt in ja nuari aan de drie gemeenteraden voorgelegd. WEBLOGS PZC-verslaggevers houden blogs bij over cultuur, literatuur, levensbe schouwing en voetbal: pzc.nl/ MEEST GELEZEN 1. Meer klachten over zwaar vuur werk 2. Arnemuidse verenigingen willen verder in De Arne STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl 121*1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 120