Binnenvaart klaagt over afsluiten geul Net niet volgeboekt voor Oud en Nieuw 221 zeeland Arbitrage: 'Bestek voor bouwput Zuidsingel was deugdelijk' Schaar van Waarde nog steeds dicht Minderjarige overvallers voor rechter 'Schouwen-Duiveland krijgt in 2014 een linkse fusiepartij' De trend is al jaren hetzelfde: ruimte genoeg met Kerst en nét niet volgeboekt met Oud en Nieuw. Vooral de hele grote va kantiehuizen voor complete families zijn amper aan te slepen. zaterdag 31 december 2011 door Rens Wisse nieuw- en sint joosland - De vaargeul Schaar van Waarde zorgt nog steeds voor klachten onder binnenvaartschippers. Dat bleek gisteren tijdens de eindejaarsbij- eenkomst van de afdeling Mid den-Zeeland van belangenorganisa tie Schuttevaer. De nevengeul bij Waarde werd eer der dit jaar afgesloten op advies van de technische Scheldecommis- sie, waarin de Nederlandse en Vlaamse waterbeheerders - in Ne derland Rijkswaterstaat - vertegen woordigd zijn. Doordat de vaar geul de laatste jaren steeds ondie- pers is geworden, zijn al diverse schepen vast komen te liggen. De commissie vond het onverant woord om de geul nog langer open te laten. Dit leidde tot grote commotie on der de binnenvaartschippers. Zij zijn nu genoodzaakt om de route van de zeevaart over de Wester- scharendijke - Drie minderjarige Schouwen-Duivelanders moeten komende donderdag voor de Mid delburgse rechter verschijnen. Ze worden verdacht van een overval op een supermarkt in Scharendij- ke op 4 juli dit jaar. De drie dwongen het personeel on der bedreiging van een mes en een - naar later bleek nep - vuurwa pen geld af te staan. Ook werd één zierikzee - De vier 'linkse' opposi tiepartijen in de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland beraden zich op een fusie. Dat zegt Theo de Gel der, fractievoorzitter van Groen- Links. „Achter de schermen vin den momenteel verkennende ge sprekken plaats tussen Groenlinks, D66, Alert! en de Partij van de Ar beid over een verregaande samen werking. Daarbij sluit ik niet uit dat bepaalde partijen fuseren." Volgens De Gelder is iedereen het er over eens dat negen partijen in de gemeenteraad te veel is. Boven dien hebben volgens hem met na me D66 en Alert! grote inhoudelij- AANDACHT EN BEGELEIDING BIJ: - GEWENSTE VERANDERINGEN IN UW LEVEN - HET LOSLATEN VAN ANGSTEN OF SPANNINGEN Bel uw COACH IN AANDACHT 0118-216591 Ook behandeling die (bewuste) ontspanning bieden. kinderopvang www.koozie.nl KOOZIE jj RECREATIE schelde te nemen. Hier worden zij echter voortdurend geconfron teerd met het zeevaartverkeer, wat belemmeringen oplevert in de doorstroming van het verkeer op de Westerschelde. Volgens Schutte vaer brengt deze route door het drukke verkeer evengoed veilig heidsrisico's met zich mee. De schippers klagen daarnaast dat deze route langer duurt om af te leggen. Wie om die reden toch het risco neemt om door de Schaar te varen, kan eventueel opgelopen schade niet bij de verzekering dec- laren en is zelf aansprakelijk. In samenwerking met de Scheldec- omissie heeft Schuttevaer een plan opgesteld om te praten over openstelling. Voorwaarde is dat de diepte van de geul naar de vereiste twee meter is gestegen. Bij de laat ste peiling was deze al gestegen naar 1,75 meter. Door betonning wordt dan aangegeven waar de diepste plekken liggen om de door vaart zo veilig mogelijk te maken. door Maurits Sep Voldoende ruimte met Kerstmis en net niet vol met Oud en Nieuw. Dat is volgens de VW Walcheren/- Noord-Beveland ook dit jaar weer de trend voor de recreatiebedrij- ven op Walcheren. Een inventarisatie die de toeris tische organisatie heeft gemaakt bij de vijftien grote verhuurbedrij ven en de hotels, laat hetzelfde beeld zien als voorgaande jaren. Volgens Ruurt van der Wel van de VW Walcheren/Noord-Beveland is de bezetting met Kerstmis nooit optimaal en altijd wat minder dan met de jaarwisseling. Vorig jaar remde het weer de be zetting tussen Kerst en Oud en Nieuw, blikt Van der Wel terug. Toen ging Nederland schuil onder een dik pak sneeuw. „Dit jaar speelt een grote rol dat er vijf werk dagen tussen de twee feestdagen zitten en dat mensen dus relatief veel vrije dagen moeten opnemen om er een weekje tussenuit te kun nen." Vakantiewoningen, zeker de grote re, zijn volgens de Walcherse VW met de jaarwisseling meer in trek. Daar staat tegenover dat veel parti culieren hun huizen dan niet ver huren, omdat zij hier hun familie laten slapen. Ook de hotels doen het het komend weekeinde goed, al zullen er weinig compleet vol zitten, verwacht Van der Wel op basis van de rondgang. Concluderend stelt hij vast dat er dit jaar nauwelijks grote verschil len zijn in de bezettingsgraad ver geleken met vorig jaar. Ook in de winter zijn er altijd nog mensen die het liefst kamperen, maar slechts weinig campings zijn nu open. „De campings van de Roompot zijn wel open. Die stunten bij het kamperen behoorlijk met de prij zen. Hun bezettingsgraad zal waar schijnlijk dus wat hoger liggen", vermoedt Van der Wel. Klopt, zegt Anita Breel, commer cieel manager en verantwoordelijk voor de bezettingsgraad bij Room pot Vakanties. „Als mensen op tijd reserveren, mogen ze deze da gen gratis bij ons kamperen. Dat loopt goed. De plaatsen zitten lang vantevoren vol. Nee, niet met ten ten, wel met caravans en steeds meer met campers." Gratis kamperen is toch lucratief voor de Roompot: „Voor de super markt en de horeca." van de caissières geslagen. De poli tie rukte uit met meerdere wagens en een helikopter. Kort na de over val wisten burgers twee van de drie overvallers in de kraag te grij pen. Even later arresteerde de poli tie ook de derde verdachte. De zitting van de rechtbank don derdag geschiedt achter gesloten deuren omdat de verdachten min derjarig zijn. ke overeenkomsten met het pro gramma van GroenLinks. De voor man van GroenLinks heeft goede verwachtingen van de gesprekken. „Ik ben er heilig van overtuigd dat er bij de volgende gemeenteraads verkiezingen minstens twee par tijen verder gaan onder een nieu we naam." Een onderlinge samen werking van alle linkse partijen le vert in potentie een stevige fraaie in de gemeenteraad op. GL en D66 hebben nu allebei één zetel, PvdA en Alert! twee. Bij elkaar opgeteld zijn dat er zes, eentje meer dan de WD nu heeft. Alert! ontkent dat er gesprekken zijn. De Nederlandse Kampeerautoclub kampeert deze dagen op de Roompot in Kamperland. foto Izaak Verkeste iit'i'.iw iiihj.iiii jj..tM—aigg*aM door Theo Giele middelburg - De berekeningen en het bestek voor de bouwput aan de Zuidsingel in Middelburg wa ren deugdelijk. Dat is het oordeel van de Raad van Arbitrage voor de Bouw in de zaak van de gemeente Middelburg tegen BBN en Geonet, die het bestek voor de gemeente schreven. De uitspraak is onderdeel in het hele proces van claims over en weer in de Middelburgse bouwput- affaire, dat inmiddels zijn zevende jaar in is gegaan. D66-raadslid Rob van Eijkelenburg heeft het college van B en W gevraagd naar de ge volgen van deze uitspraak. Die kunnen volgens wethouder Albert de Vries gunstig zijn, ook al heeft de gemeente deze zaak verloren. De grootste arbitragezaak rond de bouwput gaat tussen de gemeente en de bouwer van de put, TBI Voormolen. In maart 2005 werden de werkzaamheden voor de bouw put van het A-theater hals-over- kop stilgelegd, omdat gebouwen in de omgeving begonnen te verzak ken. Een paar maanden later be sloot de gemeenteraad de bouw op die plaats af te blazen. Sinds dien loopen er procedures over de vraag wie voor de schade aanspra kelijk is. Volgens De Vries heeft de bouwer steeds gezegd dat het be stek dat de gemeente aanleverde niet deugde en dat daardoor de problemen zijn ontstaan. Dat was voor de gemeente reden om ook tegen de schrijvers van het bestek een claim in te dienen. „Maar nu zegt Raad van Arbitrage dat het be stek wel deugde. Daarmee vervalt dus een argument van de bouwer van de put in zijn arbitragezaak", aldus De Vries. Zekerheid hierover heeft de gemeente pas als er een uitspraak is gedaan in deze grote zaak, waarbij het naar verluidt om 16 miljoen euro gaat. Wanneer de uitspraak komt, durft De Vries niet te voorspellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 118