En toen kwam er geen rook meer uit Goesenaar verdacht van omvangrijke bankfraude Vader en zoon Prins werkten nagenoeg hun hele arbeidzame leven bij Zalco, dat in december failliet ging. foto Mechteld Jansen Eén grote familie was het. Tot op 13 december het doek viel en Zalco - vroeger Pechiney - failliet werd verklaard. Wessel Prins maakte er 37 arbeidsjaren vol; zijn zoon Ri chard staat nu na 23 jaar op straat. door Ondine van der Vleuten Ergens heeft het altijd in zijn ach terhoofd gezeten, dat Zalco er mee zou stoppen, zegt Richard Prins. „Het was een oude fa briek. Veertig jaar. En je zag het langzaam versloffen. De kleinste dingetjes waren er niet meer, alles moest besteld worden. Belde je de leverancier, dan zei die: jaaha, maar er ligt hier nog een reke ning! Pas als je naar de afdeling Inkoop bel de en zei dat je het écht nodig had en niet meer zonder kon, dan kwam het er. Zo werkten we al maanden. Mobiele tele foons waren gedateerd, terwijl communica tie ontzettend belangrijk is. Ging je naar de medische dienst om een pleister, dan zeiden ze: sorry, maar die zijn op. Er ont stond een sfeer van: dit kan niet lang zo door blijven gaan. Als er al geen pleisters meer zijn!" Richard, werkzaam bij de afdeling Milieu bescherming, had voor zichzelf besloten dat - mochten de ovens ooit écht gedoofd worden - hij degene zou zijn die het licht uitdeed. Althans, zou meehelpen om de in stallatie stil te leggen. Het mocht niet zo zijn. Door een speling van het lot zat Ri- - chard ziek thuis, op de dag dat het doek viel. Dinsdag 13 december belde zijn afdelings hoofd. „Hij zei: Richard, we zijn failliet. Het kwam compleet uit de lucht vallen. Niemand wist er wat van. En dat is echt opmerkelijk, want bij Zalco gingen de ge ruchten sneller dan de wind. Als op het hoofdkantoor iets beslist werd, wisten ze het op de werkplek lang voor de officiële mededeling kwam. Maar nu? Het schijnt dat het faillissement de vrijdag ervoor aan gevraagd is. En dat hebben ze volledig on der de pet gehouden. Heel bijzonder." Vreemde dagen braken aan. „De mensen gingen wel aan het werk, maar de fut was emit Sommige mensen waren emotioneel zo aangeslagen dat ze thuis zaten. Anderen PAGINA 26 De recherche Zuidwest Nederland houdt woens dag 28 december een 37-jarige Goesenaar aan we gens een grote oplichtingszaak. Hij en twee andere mannen zouden daarmee miljoenen hebben ver diend. De twee andere verdachten zijn opgepakt in woningen in Delft en Rotterdam. Ze zouden onder een valse identiteit nieuwe bankpassen hebben aan gevraagd. Die werden opgestuurd naar de rekening houder of een vals adres. Daarna werd bij de pas een nieuwe pincode aangevraagd. Daarmee kon geld van de rekening van de slachtoffer worden ge haald. De gedupeerden wonen verspreid over het hele land, maar een groot deel komt uit Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 114