Het is hier weer Zomer gaat kopje onder Johnny als held geëerd liïlSi® 130 km/h op snelwegen Overdrachtsbelasting lager; spaarloon vrij Na veel zon en warmte slaat het weer tegen eind juni om. Dat blijkt de opmaat te zijn naar een natte en sombere zomer. Eind augus tus zijn slechts 5 zomerse dagen (25 graden C. of meer) geteld. Normaal zijn dat er 13,5. In 2006 kwam Zeeland zelfs uit op 28 dagen. Zeeland boekt geen enkele tropische dag. Nor maal zijn dat er 1,4 en in 2006 liefst 7. De re genmeter van het KNMI in Vlissingen vangt 252 millimeter water op, het landelijk gemid delde bedraagt 310 millimeter. De meeste neerslag daalt neer op de Veluwe: 360 milli meter. Daarmee behoort 2011 tot de top drie van natste zomers ooit. Johnny Hoogerland bereikt in de Ronde van Frankrijk de heldenstatus na het ongeluk dat hem zondag 10 juli overkomt in de negende rit. De Yersekenaar rijdt virtueel (opnieuw) in de bolletjestrui als leider van het bergklas- sement als hij wordt aangereden door een au to van de Franse televisie. Hoogerland vliegt door de lucht en belandt in het prikkeldraad. Hij rijdt de rit uit en heeft slechts de rustdag om bij te komen van zijn val die hem 33 hech tingen oplevert. Hoogerlander moet zijn trui in de Pyreneeën afstaan. Hij wordt tijdens en na de Ronde met eer overladen maar zegt dat hij liever de bergtrui naar Parijs had gebracht. foto Guillaume Horcajuelo/EPA Fred B, steekt in de nacht van 18 op 19 juli in Middelburg de ouders van zijn ex-vriendin dood. Hij vlucht, maar wordt na een urenlan ge zoektocht op de nabijgelegen be graafplaats door de politie gepakt. door Marcel Modde Voor Henk (59) en Trees (55) Schroevers uit Middelburg wordt het geen gelukkig nieuwjaar meer. Na aanhou dende dreigementen, vernie lingen en geweldpleging (waaronder brandstichting in het huis van hun doch ter Amanda), brengt die juli-nacht van 2on het echtpaar onheil van het ergste soort. De 28-jarige ex-vriend van Amanda dringt rond middernacht met geweld de hoekwo ning aan de Hooge Meestraat binnen. Een heftige ruzie volgt. Duidelijk te horen, vol gens buren in het blok van zeven rijtjeshui zen. Ze horen ook glasgerinkel. „Alsof er een vitrinekast met glazen omviel." Vlak daarna een indringend vrouwengegil en het geschreeuw van een man. „Dat vergeet ik nooit meer", zegt de buur vrouw van nummer 21. Ze draagt haar jongste van vier kleine kinderen op de arm. Op de achtergrond zwelt het vrolijke lawaai van een schoolklas met pauze aan, op het plein van basisschool De Vossen- burch pal tegenover het huizenblok. „We sliepen net Het ging allemaal heel snel. Hooguit een kwartiertje. Pas toen ik de dochter buiten op straat zag staan en er al lemaal politie kwam, ging ik denken dat er meer aan de hand was dan alleen een gro te ruzie. Maar dat er iemand was ver moord..." „De eerste maand was ik bang", vertelt de buurvrouw verder. „Durfde ik niet goed naar beneden te gaan. Maar nu gaat het wel weer. Zoiets gebeurt hier niet meer. Het is heel erg geweest, maar zoals alles in het leven: het gaat gewoon door." De 14-jarige Django was bij zijn vriendin netje Romy. „We hadden nog iets gedron ken en stonden op het punt te gaan sla pen, toen we achter een hoop geschreeuw hoorde. „Ik ben nogal geschrokken. Heel erg zelfs. Maar mijn vriendin nog meer. sppMlm&ÊÈËSm. ij Die kon écht de eerste tijd niet slapen. Bij mij ging dat wel beter, maar ik woon zelf dan ook in een heel andere wijk." Django en de buurvrouw omschrijven de buurt rond de Hooge Meestraat als 'vrien delijk en rustig'. De dubbele moord heeft niets veranderd, is hun ervaring. „In dit stukje is het goed. De mensen groeten el kaar en maken op straat een praatje." De voortuintjes zijn krap twee stappen Vanaf 7 juli geldt op diverse (delen) autosnel wegen, waaronder het Zeeuwse deel van de A58, een maximumsnelheid van 130 km/h. Het gaat om een proef Het CDA stelt zich daarna in de Tweede Kamer kritisch op tegen over de maatregel, terwijl de spanningen in de coalitie oplopen. Het laatste is mede het ge volg van onenigheid over de bezuinigingen. Het CDA pleit voor maatregelen op het weg- deel Goes-Middelburg en andere (delen) van autosnelwegen, waar de veiligheid tekort zou schieten. De partij krijgt daarvoor op 20 de cember een Kamermeerderheid achter zich. Op 1 juli wordt bekend dat Nederlan ders vanaf 1 januari 2012 al hun spaar loontegoeden mogen opnemen. De spaarloonregeling wordt opgeheven om een andere maatregel te kunnen financieren. Het kabinet verlaagt de overdrachtsbelasting voor koopwo ningen van 6 naar 2 procent. Die maatregel is bedoeld om de vastgelo pen woningmarkt te stimuleren. Ove rigens blijven huizenprijzen dalen en zitten veel mensen in hun maag met twee hypotheken, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 104