'Ik ben neergezet Osama bin Laden gedood Wielrenner overlijdt in Giro Strauss-Kahn gaat vrijuit Boer mag niet meer sproeien Al-Qaedaleider Osama Bin Laden komt in de nacht van zondag l op maandag 2 mei om het leven tijdens een vuurgevecht met Ameri kaanse militairen. Hij probeert zich achter vrouwen te verschuilen op het moment dat de militairen zijn schuilplaats in Pakistan bin nenvallen. De al-Qaedaleider krijgt later een zeemansgraf Net; als elders wordt ook in Ne derland verheugd gereageerd op het nieuws. Premier Mark Rutte en minister Hans Hillen (Defensie) zeggen dat een belangrijke slag is toegebracht aan het terroristennetwerk, maar waarschuwen dat de strijd nog niet voorbij is en waakzaamheid geboden blijft. De Belgische wielrenner Wouter Weylandt overlijdt op maandag 9 mei aan de gevolgen van een val in de derde etappe van de ronde van Italië. In 2010 won hij de derde etappe van de Giro in Middelburg. Weylandt, fiet send voor Leopard-Trek, komt op zo'n 25 ki lometer van de streep hard ten val tijdens de afdaling van de Passo del Bocco. Op de gruwe lijke televisiebeelden is te zien dat artsen pro beren Weylandt te reanimeren. Ze moeten zijn helm lossnijden. De Belg, die hevig bloedt, wordt vervolgens per helikopter over gebracht naar het ziekenhuis. Hulp komt ech ter te laat foto Vincent Jannink/ANP Alle ogen waren 23 mei gericht op Johan Robesin van de Partij voor Zeeland. Zijn stem bij de verkie zing van de Eerste Kamer zou van levensbelang kunnen zijn voor het kabinet. door Ben Jansen Het gebeurt niet vaak dat het NOS Journaal en RTL4 Nieuws met een camera aan wezig zijn in de Statenzaal in Middelburg. Wat zou Jo han Robesin, voorzitter van de tweemans fractie van de Partij voor Zeeland, stem men bij de verkiezing van de Eerste Ka mer? De Onafhankelijke Senaats Fractie (OSF), zoals van een Statenlid van een on gebonden partij mag worden verwacht, of zou zijn stemgedrag geïnspireerd zijn door het gesprek dat hij een maand eerder had met minister-president Mark Rutte en Geert Wilders van gedoogpartij PW in het Torentje in Den Haag? Robesin was er op slag een Bekende Nederlander mee ge worden. Het was helemaal niet de bedoeling dat Robesins bezoek aan het Torentje van Rutte bekend zou worden. „Er was echt niets geheims aan", haast Robesin zich te verklaren, „maar het was nu ook niet iets om aan de grote klok te hangen." Aanleiding voor de uitnodiging van Rutte en Wilders was de openlijk geuite twijfel bij Robesin of hij bij de verkiezing voor de Eerste Kamer op de OSF zou stemmen. Hij vreesde dat die door soPlus zou worden gebruikt om het kabinet in de Eerste Ka mer een stok tussen de wielen te steken. Acht maanden later wil Robesin nog steeds niet kwijt waarover nu precies is ge sproken in het Torentje. „Ik zag het als een uitgelezen kans om mijn standpunten over ontpoldering uiteen te zetten in een gesprek met de minister-president en de leider van de gedoogpartij. Ondanks alle commotie die er uit voortvloeide - tot aan een debat in de Tweede Kamer toe - zou ik het zo weer doen. ]a, ook als in de toe komst Emile Roemer van de SP misschien wel minister-president wordt. Zo'n kans laat je als politicus toch niet aan je voorbij gaan. Maar dat is niet goed begrepen. Ik ben door sommigen alleen maar neergezet als een bizar mannetje." Daar heeft Robe sin op zich nooit wakker van gelegen; hij heeft een redelijk dikke huid. Hij betreurt het wel dat sommigen in de gelederen van de Partij voor Zeeland aan zijn oprecht heid gingen twijfelen. PAGINA 12 Topman Dominique Strauss-Kahn treedt op donderdag 19 mei af als topman van het Inter nationaal Monetair Fonds (IMF). Aanleiding is dat hij zou hebben geprobeerd een dertig jaar jonger kamermeisje te verkrachten in het hotel in New York waar hij verbleef Na een onderzoek, waarin twijfels ontstaan over de betrouwbaarheid van de aangeefster, besluit justitie in New York om van vervolging af te zien. De Franse schrijfster Tristane Banon be schuldigt Strauss-Kahn eveneens van een ver krachting. De feiten zouden zich hebben voorgedaan in 2003. Ook in die zaak gaat de gewezen IMF-topman uiteindelijk vrijuit. Boeren mogen vanaf woensdag 25 mei hun land niet meer beregenen met oppervlaktewater. Dat mag al leen nog in gebieden waar voldoen de water wordt aangevoerd, zoals on der meer op Tholen en Sint Philips- land en ten oosten van het Schel- de-Rijnkanaal. Door het droge voor jaar daalt het peil van de sloten en waterlopen in het gebied van water schap Scheldestromen. Met het ver bod wil het waterschap de daling ver tragen en tegengaan, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 100