Tom Boere ziet bij AA Gent Hein Otterspeer breek nu records in p 281 sport Ancelotti bijna rond met Paris St-Cermain Tiny Ruys nieuwe trainer Fortuna Sittard Niels Mesu neemt revanche in Enschede Korfballer Gerritsen zet er een punt achter Slalomspecialiste Schild niet te stoppen TRANSFER Tom Boere (19) maakt per direct de overstap van Ajax naar AA Gent. De aanvaller uit Terneuzen tekent bij de Belgische club een contract tot medio 2015. Wüst ligt op koers vrijdag 30 december 2011 PARIJS Paris Saint-Germain wil vandaag de komst van trainer Carlo Ancelot ti afronden. De oefenmeester kan voor tweeënhalf jaar tekenen bij de topclub uit de Franse hoofdstad. De bedoeling is dat Ancelotti zon dag met zijn nieuwe ploeg naar Qa tar vertrekt voor een trainings kamp. Ancelotti, oud-trainer van onder meer AC Milan en Juventus, is voor de leiding van Paris Saint-Germain de gedroomde op volger van trainer Antoine Kom- bouaré, die overigens officieel nog steeds niet ontslagen is. SITTARD Fortuna Sittard heeft gisteren Tiny Ruys aangesteld als nieuwe hoofd trainer. De 54-jarige oefenmeester volgt Wim Dusseldorp op, die op 1 januari als technisch manager aan de slag gaat bij VW-Venlo. Ruys zette zijn handtekening on der een contract tot het einde van dit seizoen. De Limburger werkte eerder al als speler, jeugdtrainer, as sistent-trainer en interim-coach bij Fortuna Sittard. De Limburgse eer- ste-divisionist speelt zaterdag 7 ja nuari een oefenduel in en tegen Hoek. MIDDELBURG Daags na zijn tweede plaats op het NK marathonschaatsen op het kunstijs van Heerenveen nam Niels Mesu gisteren revanche in En schede. De Middelburger won in de eerste divisie de elfde wedstrijd om de KPN Marathon Cup. Eerder was hij ook al de beste in Eindho ven en Tilburg. Niels' oudere broer Erwin reed in de topdivisie, het hoogste niveau in Nederland, naar de zestiende plaats. De overwinning was voor Jorrit Bergsma. GRONINGEN Korfballer Michiel Gerritsen beëin digt zijn loopbaan wegens een hardnekkige rugblessure. De speler van Nic/Alfa-college uit Gronin gen werd drie keer verkozen tot korfballer van het jaar en bij het WK van 2007 uitgeroepen tot beste speler. De 31-jarige Fries kwam na ernstige knieblessures tot driemaal toe terug op het hoogste niveau. „Ik heb er alles aan gedaan om er dit jaar weer volledig bij te kunnen zijn. Dat dat fysiek niet lukt, is ba len", reageerde Gerritsen. LI NZ De Oostenrijkse skïester Marlies Schild heeft gisteren ook de vierde wereldbekerwedstrijd slalom van dit seizoen gewonnen. De wereld kampioene was in Linz veruit de snelste in 1.51,42. De Sloveense Ti- na Maze eindigde als tweede, de Amerikaanse Mikaela Shiffiin werd derde. Schild (30) won eerder in Aspen, Courchevel en Flachau. Didier Defago won de afdaling in Bormio. De Zwitser liet landge noot Patrick Küng en de Oostenrij ker Klaus Kröll achter zich. Bij Jong Ajax scoorde Tom Boere dit sei zoen zeventien keer. Hij maakte er der tien in de competitie en vier in de beker. door Barry van der Hooft terneuzen - De steward bij de in gang van de parkeerplaats naast het Ottenstadion weigerde afgelo pen maandag in eerste instantie om het hek open te doen voor die knul met het Nederlandse num merbord. De vrijwilliger van AA Gent kende hem niet en pas na tussenkomst van Michel Louwa- gie, algemeen manager bij de Bel gische club, kon Tom Boere door rijden. Even later zag hij zijn nieu we club met 3-1 winnen van Wes- terlo. Het stadion van de 'Buffalo's' is be kend terrein voor Boere, die als jong ventje van W Terneuzen overstapte naar AA Gent en daar op zijn veertiende werd wegge haald door Ajax. Vierenhalf jaar la ter keert hij groter en sterker terug bij de Belgische club, waar hij woensdag zijn handtekening on der een contract zette, dat tot me dio 2015 loopt. Hij had, kreeg hij van zijn zaak waarnemer Peter de Waal te ho ren, nog bij Ajax kunnen blijven. Zijn aflopende contract zou dan met twee jaar verlengd worden en dan zou Boere komend seizoen verhuurd worden. Zoals de Am sterdamse club dat eerder met on der andere Geoffrey Castillion (RKC) heeft gedaan. „Ik heb daar wel over nagedacht, maar ik vond het geen ideale situa tie", zei de aanvaller gisteren over die constructie. „Je maakt geen on derdeel uit van de club waar je on der contract staat en moet maar af wachten of je ooit nog terug komt. Bij AA Gent kan ik nu echt iets op bouwen, uit de gesprekken met mensen van de club sprak heel veel vertrouwen." Boere was halverwege het seizoen met dertien goals topscorer van de Tom Boere (I) duelleert met Kamohelo Mokotjo tijdens het duel met Jong Feyenoord. Nederlandse beloffecompetitie. Hij trainde de afgelopen maanden een paar keer mee met de eerste se lectie, maar kreeg geen speeltijd van Frank de Boer. Terwijl Ajax de contracten van verschillende jeugdspelers verlengde, bleef het rond Boere stil. Over interesse had hij echter niet te klagen. Nederlandse en Belgische clubs stuurden de afgelopen weken scouts naar de duels van Jong Ajax en zagen Boere keer op keer sco ren. Heracles, De Graafschap, FC Zwolle en Go Ahead Eagles maak ten hun interesse kenbaar, net als de Belgische clubs KV Mechelen en Zulte-Waregem. AA Gent werd echter meteen concreet en wilde de aanvaller zo snel mogelijk terug halen. door Eric de Jager heerenveen - Twee gebalde vuis ten, armen in de lucht en een grijns zo breed als het middenter rein van Thialf Het schaatsleven lacht Hein Otterspeer na maanden weer toe. De 23-jarige rijder van Team APPM leidt na de eerste dag van het NK sprint in Heerenveen, voor de favoriet Stefan Groothuis. Dat terwijl het sprinttoernooi pas zijn eerste grote wedstrijd van het seizoen is. Otterspeer brak vlak voor de seizoensopening, het NK afstanden in november, een rib in zijn hotelkamer. Hij lag te rusten voor zijn rit op de 500 meter, toen de schoonmaakster aanklopte. „Ik dacht dat het Gerard (Van Vel de, coach van de kleine AP- PM-ploeg, red.) was. Dus stond ik snel op om open te doen." Te snel, want het duizelde Otterspeer, hij viel flauw en brak bij de val een rib. Pas twee weken geleden schaat ste hij voor het eerst pijnvrij, tij dens de Utrecht City Bokaal. Prompt scoort hij een derde plek op de eerste 500 meter van het NK sprint en ramt hij er op de ki lometer een persoonlijk record uit van 1.08,82, minder dan een halve seconde boven het baanrecord. Het past in de weken waarin alles lukt. Winst bij de eerste wedstrijd in Utrecht en een nieuwe sponsor voor de ploeg, die al in november door het jaarbudget heen was, gin gen aan het NK-succes vooraf Zon der blessure en geldzorgen zijn ook de perikelen bij TVM van eind vorig seizoen snel vergeten. Toen nam de ploeg van Gerard Kemkers Otterspeer als 'stagiair' mee naar Canada. Iedereen ging er van uit dat die stage zou eindigen in een vast contract, maar op het laatste moment stak de leiding van de verzekeraar daar in ver band met bezuinigingen een stok je voor. In de tijd dat de geblesseerde Ot terspeer dit seizoen alleen trainde, kwam er weer een aanbod van TVM om mee te trainen. „Dat heb ik ab-so-luut niet gedaan. Ik heb niets tegen die jongens, maar ik blijf trouw aan mijn eigen ploeg en zag er de meerwaarde niet van in." Bij 'zijn eigen ploeg' wil hij het liefst blijven tot de Spelen van So- tsji in 2014. Vandaag moet hij la ten zien hoe hard, als hij schaatst om de nationale titel. „Ik zal er al les aan doen om die te pakken. Ik ben er nog nooit zo dichtbij ge weest. Er liggen twee gevaren op de loer. Viervoudig kampioen Ste fan Groothuis, die hem dicht op de hielen zit, heeft ook zijn zin nen op de prijs gezet: „Ik ga hem niet weggeven." En Otterspeer moet heel blijven in zijn hotelka mer. „Ik lig wel op dezelfde ka mer... Nummer 225, 'the room of broken bones'." i Ireen Wüst gaat drukke tijden tege moet. De schaatsster van TVM ver zekerde zich gisteren al van een startbewijs voor het Europees kam pioenschap allround en zette giste ren bij het NK sprint ook een eer ste stap op weg naar het WK sprint. „Ik ben onwijs blij dat het er nu ein delijk uitkomt", zei Wüst over haar optreden op de 500 meter, waar ze de 'schade' op haar concurren tes beperkt hield. Wüst klokte 39,08 seconden en won even later overtuigend de 1000 meter. Daar door staat ze nu tweede, kort ach ter Margot Boer. „Normaal gesproken is mijn ope ning op de 500 meter slecht of juist het rondje dat ik schaats. Nu viel het samen", aldus Wüst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68