zeeland 123 Algemeen Belang het boerenverstand Gemeente investeert in monumentennota Oudjaarsquiz 2011 in café Cinecity Oud Nieuw-party in podium Brogum Nieuwjaarsreceptie met Rad van Fortuin Drukkerij luidt jaar uit met snelsonnetten Vreugdevuur en lampionoptocht Oudjaarsduik vanaf strand Flaauwe Werk Terneuzenaar wint 64 mille in de Toto lomp nier vrijdag 30 december 2011 Eigenlijk had Leefbaar Schouwen-Duiveland 'Algemeen Belang' moeten heten, maar die naam was al vergeven in Bruinisse. Waarom vervolgens voor Leefbaar Schouwen-Duiveland is gekozen, is niet bekend VLISSINGEN Het Cinecafé bij bioscoop Cinecity in Vlissingen houdt maandag 2 ja nuari een speciale oudjaarsquiz. De quiz bestaat uit verschillende rondes met pittige vragen. Deze worden afgewisseld met muziek- en afbeeldingenrondes. Aanvang om 20.00 uur. ZIERIKZEE In muziek- en theaterpodium Brogum in Zierikzee wordt op oudejaarsavond een Oud Nieuw-party gehouden. De muziek wordt verzorgd door DJ's die hun sporen ruimschoots verdiend heb ben. Echo 8c Asso trapt om 23.00 uur af met DikkeBolleBakfïets- Beats. Daarna volgen om 01.00 uur Nrico (Deephouse) en Minimaloot (Minimal). Om 03.00 uur draait The Flesh Collector (Dubstep) en om 04.30 uur zorgt C-Word (Tech no) voor de afsluiting. DREISCHOR Het wordt een avond vol prijzen, de nieuwjaarsreceptie op zaterdag 7 januari in het dorpshuis van Dreischor. De nieuwjaarsreceptie wordt door de samenwerkende ver enigingen aan de dorpsbewoners aangeboden. De zaal gaat open om 19.30 uur waarna om 20.00 uur een openingswoord uitgesproken wordt Daarna - rond 21.00 uur - wordt een eerste slinger gegeven aan het Rad van Avontuur. De tweede ronde is om 22.30 uur. MIDDELBURG De laatste dag van het jaar heeft de Drukkerij in Middelburg een oudejaarsconference in dichtvorm en muziek op het programma staan. Voor het vierde jaar op rij houden Ko de Laat en Coenraedt van Meerenburgh morgen een con ference in dichtvorm achterin de winkel. Onder de titel 'Het jaar door in 52 snelsonnetten', brengt het duo een keuze uit de actuele gedichten van afgelopen jaar voor gedichten.nl ten gehore. De conference begint om 14.00 uur. and full of spirit HARRY HUTJENS WITTE PAARDSTRAAT 3 GOES 0113-212729 SCHARENDIJKE De jaarlijkse kerstboomverbran ding in Scharendijke staat gepland voor vrijdag 6 januari en wordt ge combineerd met een lampionop tocht. Om 18.45 uur worden lam pionnen uitgedeeld bij het vereni gingsgebouw aan de Platte weg. Om 19.00 uur gaat de stoet onder begeleiding van muziekvereniging Apollo uit Brouwershaven naar het veldje tegenover camping De Strandloper. Onder het toeziend oog van de brandweer wordt het vreugdevuur daar ontstoken. OUDDORP Het strand bij 't Flaauwe Werk in Ouddorp is morgen de locatie van de oudjaarsduik. De Ouddorpse duik wordt voor de 30ste keer ge houden. Dit keer niet op Nieuw jaarsdag omdat die op zondag valt. D reddingsbrigade houdt een oog je in het zeil tijdens het evene ment. Deelnemers wordt geadvi seerd badslippers en een badjas of grote badhanddoek mee te nemen. De duik is om 14.00 uur. Voor de deelnemers is er erwtensoep. TERNEUZEN Een man uit de gemeente Terneu- zen heeft in de Toto 64.498 euro ge wonnen. De winnaar, die anoniem wil blijven, speelt regelmatig mee met de Toto en voorspelde alle der tien voetbalwedstrijden goed. De Toto-13 bestond uit 9 wedstrijden uit de Europa League, 2 wedstrij den uit de Copa del Rey, een wed strijd uit de Bundesliga en een wed strijd uit de Italiaanse Serie A. De man zette zijn weddenschap in bij tabakswinkel Vuik in Terneuzen. De winnaar: „Wat een mooi bedrag hè, ik kan het nog niet geloven." MEEST GELEZEN Inkomensgrens regiotaxi mag niet Dader aanrijding meldt zich Peiling meningen Havenplein (foto) WEBLOGS Verschillende verslaggevers houden een weblog bij. Bekijk ze allemaal op www.pzc.nl/blogs. TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Piet Kleemans zierikzee - De gemeente Schou wen-Duiveland wil 75.000 euro in vesteren in het uitvoeringspro gramma behorende bij de gemeen telijke monumentennota. Het geld komt uit een potje dat bedoeld is om kosten van archeologisch on derzoek op te vangen. Dat is om te voorkomen dat bouwprojecten af geblazen worden in verband met relatief hoge kosten van - in som mige gevallen verplichte - opgra vingen. In het kader van de subsi dieregeling 'excessieve opgravings- kosten' heeft de gemeente hier voor een budget van 170.000 euro. In de praktijk wordt echter zelden een beroep gedaan op het speciale potje. Van de 170.000 euro is nog ruim 150.000 over. Het college ver wacht echter dat de komende ja ren op een aantal plaatsen archeo logisch onderzoek moet worden uitgevoerd. Daarom wordt aan de de raad voorgesteld 75.000 euro be schikbaar te stellen voor het uit voeringsprogramma Monumenten nota en de resterende 75.000 euro in het potje voor opgravingen te la ten zitten. Het voorstel prijkt op de agenda van vergadering van de raadscommissie Openbare Ruimte op maandag 9 januari in de Burger zaal van het gemeentehuis. Wim Stouten op een hanglamp naar keuze! Hanglamp Moskow In antiek nickel met kristal- pegels, 5+5-lichts. 40W, 0 87 cm. Meerdere modellen in deze serie verkrijgbaar„3097- 1 jaar garantie op de lamp {m.u.v. lichtbron) lichtadvies aan huis 14 dagen zicbtgarantie thuisbezorgen montage service *15% korting geldig t/m 31 december 2011 W*»l WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63