Zeeland PZC 'Oud en nieuw' op sportveld afgelast Eenmaal, andermaal: verkocht! Terneuzenaar wint Toto ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 OPTIMISTISCH Terneuzense burgemeester Lonink hoopt toch op rustige jaarwisseling Kustvaarder ramt meerstoel Vrijdag 30 december 2011 Stationsplein De Klinge wordt openlucht spoorwegmuseum 21 DOW zuivert snel zelf miljoenen liters polderwater Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl mWHBHHHMBBBR door René Hoonhorst HOEK - De nieuwjaarsviering in en om de kantine van HSV Hoek gaat niet door. Het bestuur is er niet in geslaagd een (aansprakelijk heidsverzekering voor het evene ment af te sluiten. Het risico is der halve voor de vereniging 'onaan vaardbaar groot', meldt het be stuur op de website. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen vindt het jammer dat de nieuwjaarsviering in de kantine niet door kan gaan. Hij was blij met het initiatief van de voetbal club. Op plaatsen waar gezamen lijk feest wordt gevierd, ligt de ver veling niet op de loer. En daarmee is een belangrijke aanleiding voor het veroorzaken van overlast weg genomen, bewees een feest op het Terneuzense Arsenaalplein tijdens de vorige oud en nieuw nog. Lonink benadrukt dat het de afge lopen twee jaarwisselingen al rela tief rustig was. Na eerdere ontspo ringen hebben dorpsraden, onder nemers en bewonersgroepen het initiatief genomen oud en nieuw in goede banen te leiden. In Hoek houdt de uitbater van het café op de Markt zijn zaak dicht. Met het aanbod van de voetbalclub leek er een oplossing gevonden. „Achteraf hoor ik van de politie dat veel Hoekse jongeren niet naar de kan tine zouden gaan, omdat ze zich niet laten sturen." Ondanks dat hoopt en verwacht Lonink nog steeds dat Terneuzen een 'gezellige nieuwjaarsviering' wacht. Op het Arsenaalplein in Terneuzen wordt, na een succes volle eerste editie, weer een feest voor achthonderd man (in één dag uitverkocht!) op poten gezet. Lonink: „Als er wat te doen is, is er minder aanleiding voor vanda lisme. Ook is er beveiliging aanwe- zig bij grotere feesten. Door goede afspraken met de politie kunnen eventuele incidenten snel in de kiem worden gesmoord." Er hoeft overigens geen groot eve nement te zijn om overlast te voor komen, stelt de burgemeester. In Zaamslag zorgen bewoners en mid denstanders bijvoorbeeld voor wat activiteiten op het Plein en omge ving. Zo'n veertig tieners en twintigers die de afgelopen jaren in aanra king kwamen met de politie van wege ordeverstoring zijn deze maand door Lonink persoonlijk aangeschreven. De burgervader roept hen - 'in een positieve, niet vermanende brief - op er een ge zellige jaarwisseling van te maken. door Wilma Valk CADZAND - „Zestig, zeventig, tach tig, honderd!" Veilingmeester Ru ben van Kleef kreeg tijdens de Cu riosa Veiling in de hervormde kerk van Cadzand-Dorp gistermiddag ruim driehonderd artikelen onder de hamer. Na het grote succes van de eerste veiling in 1998 mikte Thérèse Mertens van de Stichting Behoud Dorpskerk Cadzand op een verdere groei. Dat is gelukt. Jaarlijks komen er honderden be langstellenden op af, die vooral ge richt bieden. Volgens veilingmees ter Van Kleef, die voor het eerst in Cadzand de hamer van Ab Verfla ge overnam, was het een plezieri ge veiling. Alle bezoekers kwamen echt om te bieden en te kopen. Oud-veilingmeester Verhage liet zijn taak dan wel aan collega en op volger Ruben over, maar zat zelf wel in de kerk. Om te kopen of gewoon om te kij ken? Hij had een aantal 'zeer inte ressante' zaken voorbij zien ko men. Vooral de sieraden waren bij zonder. Alle kavels werden char mant voorgesteld door Thérèse Mertens, terzijde gestaan door haar echtgenoot notaris Jeroen Mertens. Tien procent van het ha- mergeld is voor de Stichting. Veilingmeester Ruben van Kleef had een leuke middag tijdens de veiling die hij omschreef als plezierig. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Een man uit de ge meente Terneuzen heeft in de To to 64.498 euro gewonnen. De win naar, die anoniem wil blijven, speelt regelmatig mee met de Toto en voorspelde alle dertien voetbal wedstrijden goed. De Toto-13 bestond uit negen wed strijden uit de Europa League, twee wedstrijden uit de Copa del Rey, een wedstrijd uit de Duitse Bundesliga en een wedstrijd uit de Italiaanse Serie A. De Terneuze naar zette zijn weddenschap in bij tabakswinkel Vuik in Terneuzen. De winnaar: „Wat een mooi be drag hè, ik kan het nog niet gelo ven. Ik speel regelmatig mee met de Toto, maar met de voorspellin gen van deze wedstrijden heb ik toch wel veel geluk gehad. Ik weet nog niet wat ik met het geld ga doen, maar de jaarwisseling zal nu in ieder geval nog leuker worden." De Toto draagt, via de KNVB, jaar lijks een groot bedrag af aan het amateurvoetbal. Dit jaar gaat het om ruim vier miljoen euro. TERNEUZEN - De kustvaarder Union Topaz (88 meter) ramde woensdagavond één van de meer- stoelen in de Buitenhaven van de zeesluis in Terneuzen. Dat gebeur de omstreeks tien uur bij het uitva ren van de sluis richting Wester- schelde, door een navigatiefout. De kustvaarder, op weg van Gent naar Boston, liep bij de aanvaring schade op aan de stuurboordboeg. Ook de meerstoel werd bescha digd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53