Zeeland PZCi 2I Meer vuurwerk besteld via internet ymjMmwémfó Niet in de hond BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 OUD NIEUW Verkoop komt langzaam op gang, grootste drukte wordt zaterdag verwacht Tasjesdief slaagt niet in Goes almanak Vx-r- MWzz Vrijdag 30 december 2011 'Bij brand moet je nooit iets achterhouden' Dow zuivert snel zelf miljoenen liters polderwater Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus Het mag sinds gisteren weer: vuurwerk kopen om het oudejaar op tra ditionele wijze uit te lui den. Bij de verkooppunten in Goes is de handel langzaam op gang gekomen. Vanmorgen om acht uur was het al best druk, zegt Mare Steketee van Vuurwerkland in de Koning straat. Volgens hem bestellen veel mensen hun aankopen via inter net, meer dan vorig jaar. Rond de 75 bestellingen heeft hij op deze manier al binnengekregen en daar over is hij dik tevreden. Rond een uur of twaalf is het rela tief rustig in de tijdelijke winkel, maar het regent en dan blijven de klanten altijd weg, zo weet elke Goese middenstander. Steketee verwacht de grootste drukte op za terdag, oudjaarsdag zelf „Veel men sen zijn nu nog gewoon aan het werk. Bovendien willen ze liever niet het vuurwerk een aantal da gen thuis opslaan. Hier, in de bun ker achterin is het veiliger." Steketee is trots op het vuurwerk dat hij van het merk Wolff ver koopt. „Dat is kwalitatief hoog staand vuurwerk. Op alle internet fora wordt dit merk als beste uitge roepen." Nieuw in het assortiment zijn de natuurlijk afbreekbare pij len. „De ouderwetse pijlen ver dwijnen ergens in tuintjes of plant soenen en verteren niet zomaar. De punten van deze pijlen zijn ge maakt van gepofte rijst. Het wordt best goed verkocht. Voor mensen die gevoelig zijn voor het milieu vriendelijke aspect geeft dit extra elan. En het moet gezegd: het is ook een mooie pijl." Het vuurwerkverkooppunt van de BD Store, gevestigd achter de win kel, zit er mogelijk dit jaar voor het laatst. De BD Store, het voor malige Brammetje Dump, heeft volgend jaar enkel nog een vesti ging in Middelburg. Óf er volgend jaar nog vuurwerk verkocht wordt en door wie, is dus nog niet be kend. Het gebouw aan de Stal- straat waar de vuurwerkbunkers in zijn gebouwd, hóórt bij het pand BD-Store aan de Grote Markt, zegt BD-Store manager Marco Oreel. Ook hij ziet een stij gende lijn in de bestellingen via in ternet. „We hebben al meer dan 200 bestellingen binnen", zegt hij. Bij hem zijn de wenspijlen voor dierbaren die zijn overleden veel gevraagd en de 500 gramspotten met professioneel vuurwerk. Mare Steketee (I) en Martin Franse stellen in de bunker achterin de zaak een vuurwerkpakket samen voor een klant. Inzet: groen vuurwerk met afbreekbare pijlen. GOES - Woensdag aan het begin van de avond heeft een jongen ge probeerd de handtas van een 71-ja- rige vrouw uit Yerseke te stelen. De vrouw liep over de Frans den Hollanderlaan in Goes toen ze een groepje jongens zag staan. Ze wan delde door in de richting van het station toen er met kracht gepro beerd werd haar handtas van haar schouder te trekken. De vrouw kon zich afweren en kon zo belet ten dat haar tas gestolen werd. Die Zierikzeeënaar ergert zich mate loos aan taalverloedering. 'Als je maar begrijpt wat ik bedoel', is voor hem geen excuus. Hij gruwt van uit spraken als 'die meisje', 'eensgezins woning' en 'enigst kind'. De populair geworden 'Gooise r' kan evenmin op zijn goedkeuring rekenen. Toen de presentatrice van het tv-programma Kassa het laatst had over 'uitvaawr- tondewrnemewrs' rolde hij bijna van de bank van ellende. Maar het meest Tip? redactie@pzc.nl irritant vindt hij toch slecht vertaal de gebruiksaanwijzingen. 'Dezefoto toestel wordt ontwerpen aan werken zonder batteries als geen schieten wordt erg', is zo'n foute. En na het le zen van: 'Als de moeite volhardt, schakel uit en breng uw uitdeler in contact', heeft hij zijn kerstcadeau al weggeworpen. Van groot belang echter, acht hij de ze waarschuwing op Chinees knal vuurwerk: 'Niet in de hond houden. foto's Willem Mieras vrijdag 30 december van 8.30 - 2f.00 u X zaterdag 31 december van 9.00 -17.00 Volop voorraad, dagelijkse aanvoer j /Snltf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45