zich op voor streng beleid zeeland 13 December: zacht, nat en zonnig Afschrikken deherinneringsminuut commentaar Nieuw in de PZC: uw (groot)ouder of baby in de schijnwerper I rtl4) vrijdag 30 december 2011 300 drugstoeristen doen Terneuzen nu nog dagelijks aan. Dat moet na 1 mei 2012 verleden tijd zijn. „We zien hier nog wel auto's rondrijden met Belgische of Franse nummerborden, maar nu zijn het gezinnen die goedkoop boodschappen komen doen." Dirk Timmers, woordvoerder Courageproject Roosendaal en Bergen op Zoom Roosendaal zijn de shops al 2 jaar dicht, foto Lex van Lieshout In 2007 wees Terneuzen drugstoeristen nog netjes de weg. foto Peter Nicolai leden hebben. Het nieuwe soft drugsbeleid moet goed worden uit gelegd in het omliggende buiten land, heeft onder meer Maastricht de minister op het hart gedrukt. 'Wij werken samen in Floudgreep. En dat voldoet uitstekend.' En dus is voor Courage de vacatu re projectleider (internationale communicatie opengesteld. Het doel van de campagne is, zo staat in de wervingsadvertentie op data base Dova, 'het voorlichten, infor meren en afschrikken van Bel gische, Franse en Duitse kopers en gebruikers van softdrugs in de Ne derlandse provincies Noord-Bra bant, Limburg en Zeeland'. De communicatiecampagne heeft be trekking op alle coffeeschopge- meenten in de drie provincies en lopen van 2 januari tot en met 31 augustus 2012. De projectleider wordt verantwoordelijk voor de sa menwerking van die betreffende gemeenten, aldus de advertentie. „Een formaliteit", zegt Timmers over de geplaatste vacature. De pro jectleider is al van dienst, maar de functie moest vanwege het verlo pen van contracten opnieuw wor den aanbesteed en opengesteld. De campagne behelst volgens hem ook niets meer dan dat de strate gie nu ook voor andere coffeeshop gemeenten beschikbaar wordt ge steld. Dus niet alleen voor Maas tricht, maar ook voor Vlissingen, Goes en Terneuzen. „Geen enkele behoefte aan", zegt burgemeester Jan Lonink van die laatstgenoemde gemeente. „In Zeeuws-Vlaanderen werken wij met de politie, het Openbaar Mi nisterie en diverse andere partijen al weer heel wat jaar samen in het project Houdgreep en dat voldoet uitstekend. Daarnaast is voor Zee land het euregionaal veiligheids- overleg met Oost- en West-Vlaan- deren een prima platform om dit soort zaken neer te leggen. De er varing leert dat ze zelf voortvar- tend met de ons ingebrachte infor matie aan de slag gaan. Dat is ook de juiste weg! De ervaring leert ons bovendien dat veranderingen in het Nederlandse gedoogbeleid binnen de kortste keren via TNvit- ter, Hyves en Facebook hun weg naar de doelgroep vinden. Dat heb ben we gemerkt met Checkpoint. Na de sluiting in 2008 is het aantal drugstoeristen hier gezakt van 3000 a 4000 per dag naar 300. Dus dan moet je daar zeker niet nog eens een duur project bovenop willen leggen." De drie Zeeuwse coffeeshopgemeenten zijn volgens Lonink ook niet gekend in het plan om voor de zuidelijke provin cies een gezamenlijke communica tiecampagne op te zetten. Het ingezetenebeleid vergt strikte handhaving door politie en justi tie, benadrukt hij. Dat moet ople ven van straathandel voorkomen. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl De PZC bericht al decennia over mensen die vieren dat ze zestig jaar getrouwd zijn. Het nadeel was al tijd dat deze berichten slechts in één editie verschenen, terwijl de kinderen die naar Goes zijn verhuisd, natuurlijk ook graag de foto van hun Terneuzen- se ouders in de krant zien. Daarom zetten we in het nieuwe jaar de jubilarissen één keer per week alle maal tegelijk in het zonnetje: in de krant van zaterdag, op de speciale pa gina Mensen. Viert u, of vieren uw (groot)ouders hun 60-, 65- of 70-jarig huwelijk? Mail een foto van het echt paar, met de volgende gegevens: na men, leeftijden, woonplaats, huwelijks datum, aantal (klein)kinderen en de manier waarop ze elkaar hebben leren kennen, naar eindredactie@pzc.nl Op de pagina Mensen willen we ook een beeld geven van de nieuwe Zeeuwen. Heeft u een baby verwel komd? Mail een foto met naam, na men van de ouders, broers en zussen, geboorte- en woonplaats, geboorteda tum en eventueel geboortegewicht en -lengte naar eindredactie@pzc.nlNieuw Vanavond om 19:58 uur is Nederland één minuut stil om te denken aan iedereen die er niet meer is. Bergen op Zoom en Roosendaal zijn erin geslaagd het drugs toerisme flink terug te dringen. De gemeenten zijn er trots op. Het project onder de naam Courage wordt voortge zet en uitgebreid naar alle cof feeshopgemeenten in de zuide lijke provincies, dus ook de Zeeuwse. Dat is wellicht iets té enthousiast. Burgemeester lan Lonink van Terneuzen heeft terecht wat be denkingen. Zijn gemeente kwam langs een iets andere weg - en in de lastige verhou ding met de grote coffeeshop Checkpoint met vallen en op staan - ook tot een goed resul taat. Het is dus nogal vreemd dat de Zeeuwse gemeenten niet bij deze brede afschrikkings campagne zijn betrokken. Hoe dan ook, het kan geen kwaad van de daken te schreeu wen dat binnenkort alleen Ne derlanders welkom zijn in de shops. En dan nog alleen als ze lid zijn. Of dit op de Zeeuwse of op de Brabantse manier wordt gebracht, doet er weinig toe. Als de boodschap maar tot ver in Frankrijk doordringt. MIDDELBURG - December 2011 gaat wat het KNMI betreft de boeken in als zacht, zeer nat en zonnig. Een opvallende rol is daarin wegge legd voor de Zeeuwse weersta tions. De landelijk hoogste tempe ratuur werd deze maand op 1 de cember bereik in Westdorpe: 13,4 graden Celsius. De meeste neer slag viel in Zeeland. Plaatselijk werd in de provincie 185 millime ter afgetapt. Op de eerste dag van de maand trok een actieve storing over ons land, die liep van Zee land tot Drenthe. Op die dag viel 20 tot 40 mm regen. Tussen 13 en 16 december was het erg nat. Op enkele plaatsen in de provincie viel 80 tot 95 mm regen. December was daarentegen aan de zonnige kant met gemiddeld over het hele land 55 zonuren tegen een langjarig gemiddelde van 49 uur. Het meest scheen de zon in Wilhelminadorp met 65 uur zon. De maandgemiddelde tempera tuur zal in De Bilt uitkomen op 6,4 graden Celsius tegen een lang jarig gemiddelde van 3,7. Daarmee eindigt december op de vijfde plaats in de rij van zachtste decem bermaanden in ruim een eeuw. Tot vorst kwam het de bijna afgelo pen maand niet of nauwelijks. Al leen de 19e kwam het in De Bilt nipt tot vorst. Normaal telt decem ber dertien vorstdagen. pagina 7: 2011 een der warmste jaren ooit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3