Wiï 'Houd nooit informatie achter bij een brand' 241 zeeland PIEK DAGEN TIJDENS DE Weer brandstichting in Terneuzense wijken bij Sji van Zee ALLE VESTEN €99,00 ALLE KATOENEN KOLBERTS 75,00 ALLE [PULLOVERSI/ ALLE 69,00 /{AFGEPRIJSDE] KOSTUUMS 1 199,00 ALLE ALLE JACKS €129,0(7 WINTER KOLBERTS 149,00 Terneuzenaar wint 64.498 euro in voetbaltoto vrijdag 30 december 2011 Alle bovengenoemde prijzen zijn per stuk. 10 KORTING OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN. Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen BURGEMEESTER René Verhulst blikt terug op brand bij De Betho door Frank Balkenende Als nieuwe burgemeester van Goes beleefde René Verhulst letterlijk zijn vuurdoop. Hij was net een paar maanden burgemeester of hij moest drie keer kort na el kaar bij grote branden optreden als crisismanager. Eerst brandde in januari van dit jaar de Betho af, daarna stond het Nijverheidscentrum (het gemeen telijk reintegratiebedrijf) aan de Houtkade in de hens en in maart volgde café De Post aan de Grote Markt. Verhulst heeft dat niet met een ervaren als eeo vuurproef „Kijk, ik ben tien jaar wethouder in Utrecht geweest. Als loco-burge meester moesten we veel oefenen. We hebben bijvoorbeeld een gro te, realistische oefening gedaan in winkelcentrum Hoog Catharijne, dat vlakbij de binnenstad ligt. Ook hebben we een aantal risicowed strijden gehad in Utrecht, waarvan je weet dat het tot spanningen kan komen. Ik bracht dus wel ervaring als crisismanager mee naar Goes." Verhulst werd 13 januari 's avonds laat gebeld. De mel ding: brand bij sociale werkvoor ziening De Betho op bedrijventer rein Klein Frankrijk. „Ik keek uit het raam van mijn woning en zag een gloed boven Klein Frankrijk hangen. Dus mijn kaplaarzen aan en op de fiets naar de Betho. Ik had zelfs mijn tanden niet meer ge poetst. Ik dacht: 'Dat ruiken ze toch niet'." Daarin kreeg hij gelijk. Verhulst snoof op Ringbaan-West al 'een enorm vieze rook' op. „Ik bedacht dat de Betho al flink in de brand moest staan. Toen ik daar was, leek het mee te vallen, maar het vuur laaide weer op." Die stinkende rook baarde hem zorgen. Hij liet metingen uitvoe ren. „We waren bang dat de rook - 'ze pakken bij de Betho lijm in voor Bison' - de wijk de Goese Pol der of de binnenstad zou indrij ven. Dan sta je voor de overwe ging om 's nachts om vier uur de wijk wakker te maken en bewo ners duidelijk te maken dat ze ra men en deuren dicht moeten hou den. Maar we hadden erg veel ge luk. De rook trok in een strook over Ringbaan-West naar Sport- punt Zeeland. Er waren wel deel tjes witte asbest vrijgekomen, maar die daalden grotendeels neer op het terrein van de Betho. We hoefden burgers niet één op één te waarschuwen. Wel hebben we meteen actuele informatie ver strekt op de website, die toen bi zar vaak bezocht is. Ik heb geleerd dat je alles moet vertellen wat je weet. Houd in dit soort situaties nooit iets achter." De burgemeester bleef de hele nacht op de plek des onheils. „Dan praat je over opvang van Betho-personeel. Dat doe je geza menlijk met de Betho-Ieiding. Mensen zouden toch wel komen opdagen. Dus hebben we opvang in kerk De Levensbron geregeld. Je wilt daar als burgemeester bij zijn. Later hoor je dat mensen het fijn vonden dat ik er was. Op zo'n mo ment ben je de burgervader die in woners steunt. Ik was wel kapot die dag. 's Avonds viel ik in slaap tijdens de commissievergadering." De Betho brandde verder ge controleerd af Het pand was grotendeels verwoest. Dat gebeur de een maand later ook met een loods van het Nijverheidscentrum. Als snel werd helder dat er moge lijk asbest was vrijgekomen. De rook dreef in westelijke richting naar sportpark 't Schenge. Als lid van atletiekvereniging AV'56 wist hij dat er die avond zo'n tweehon derd man daar aan het sporten wa ren. „Ik heb meteen het sportpark pre ventief laten ontruimen. Mijn be sef en kennis kwamen van pas op dat moment. Een brand bestrijden doe je met een heel team, van brandweermensen tot en met de dienst gevaarlijke stoffen en de ge meentelijke veiligheidscoördina tor. Iedereen draagt zijn steentje bij." In maart was het even spannend toen café De Post in lichterlaaie stond. „Dat vuur verspreidde zich razendsnel. We waren bang dat de voorgevel zou vallen. Midden in een drukke stad wil je dat niet heb ben. Je weet op dat moment ook niet of de brand zich verder zal ver spreiden. Gelukkig liep dat redelijk af" Boven: op 13 januari brandt De Betho af. Burgemeester Verhulst (rechts) overlegt met hulpverleners. foto Erik Schwartz terneuzen - Er komt maar geen einde aan de reeks container- en coniferenbrandjes in Terneuzen. De daders opereren op tal van plaatsen in de stad. Waren vorige week nog containers in de wijk Zeldenrust het doelwit, deze week gingen containers bij de kinder boerderij in vlammen op. Woensdagavond verlegden de brandstichters hun werkterrein naar de Noordpolder. Bij een se niorencomplex in de Ferdinand Bolstraat werd omstreeks 20.00 uur brand ontdekt in één van de afvalcontainers naast het gebouw. Het vuur werd door een kordate verzorgster direct geblust met de brandslang van het complex. Door haar snelle ingrijpen voorkwam ze dat het vuur oversloeg naar andere containers. De overkapping \werd wel beschadigd. Eerder op de dag, in alle vroegte, rukte de brandweer ook al uit voor een buitenbrand. Omstreeks 4.30 uur bleek een hoop papier in brand gestoken aan het Wagner- hof Agenten blusten de brand en voorkwamen dat de vlammen oversloegen naar een grote conife- renhaag pal ernaast. De brandweer bluste na. De politie heeft drie mensen vrijgemaakt voor onder zoek. Naar verluidt worden er vor deringen gemaakt. terneuzen - Een man uit de ge meente Terneuzen heeft in de To to 64.498 euro gewonnen. De win naar, die anoniem wil blijven, speelt regelmatig mee met de Toto en voorspelde alle dertien voetbal wedstrijden goed. De Terneuze naar zette zijn weddenschap in bij tabakswinkel Vuik in Terneuzen. De winnaar: „Wat een mooi be drag hè, ik kan het nog niet gelo ven. Ik speel regelmatig mee met de Toto, maar met de voorspellin gen van deze wedstrijden heb ik toch wel veel geluk gehad. Ik weet nog niet wat ik met het geld ga doen, maar de jaarwisseling zal nu in ieder geval nog leuker worden." Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 64 en 57 Ook op maandagen geopend van 13.00 tot 17.30 u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24