Brand verwoest theater havens Dode en zeven gewonden op A67 KNVB blij met straf belager Esteban Extra glans Zeeland 12 en 13 28 en 29 auto HELMOND Vuur dupeert omwonenden en Montezuma's Revenge De doden van het jaar 2011 Tom Boere ziet bij AA Gent wél perspectief De Fiat 500 heeft een hoge aaibaarheidsfactor VRIJDAG 30 december 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 311 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN «sssssbsstasssmmssamim helmond - Theater 't Speelhuis in Helmond is gisteravond door brand verwoest. Ook enkele naast gelegen kubuswoningen zijn flink beschadigd door het vuur en blus water. De brand in het centrum van Hel mond was gisteravond om tien uur onder controle. Theater 't Speelhuis, waar de brand iets na zes uur ontstond, moet als verlo ren worden beschouwd. De biblio theek kon worden gered, stelde burgemeester Fons Jacobs voor het NOS Journaal. Wel wordt gevreesd dat vier tot zes woningen naast het theater als verloren moeten worden beschouwd. Over de oor zaak kon burgemeester Jacobs nog niets zeggen. „Al zou kortsluiting een mogelijkheid kunnen zijn", al dus Jacobs. Het theater staat in de buurt van woningen en meerdere winkels. De politie heeft geen aanwijzingen dat er slachtoffers zijn gevallen bij de grote brand. De gemeente Hel mond adviseerde bewoners in het centrum van de stad wel met klem hun ramen en deuren te slui ten omdat de brand veel rook ver oorzaakte, die erg schadelijk kon zijn om in te ademen. Er was geen reden om aan te nemen dat er zich gevaarlijke stoffen in het ge bouw bevonden. Honderden men sen kwamen op de brand af. Zeker twintig woningen in de buurt van het gebouw werden ont ruimd. Het a capella zanggezelschap Mon tezuma's Revenge zou gisteravond in het gebouw optreden. Alle appa ratuur van de groep is verloren ge gaan door de brand. Het is nog on zeker of de buitenlandse toernee van de groep nu nog door kan gaan. Het theater wordt ook wel het Speelhuistheater genoemd. Het theater is gevestigd aan het Speel huisplein. Het gebouw bestaat uit meerdere kubussen. Het is ontwor pen door Pieter Blom, die ook de kubuswoningen in Helmond en Rotterdam ontwierp. Volgens Ab el Blom, de zoon van de architect zijn alle tekeningen er nog en kan het gebouw herbouwd worden. middelburg - De groeicijfers die de havens van Rotterdam en Ant werpen gisteren presenteerden, ge ven het resultaat van Zeeland Seaports extra glans. Vorige week maakte het Zeeuwse havenbedrijf bekend dat dit jaar 6 procent meer goederen zijn overge slagen dan in 2010. Rotterdam kwam slechts aan een groei van 0,8 procent en Antwerpen noteer de een stijging van 4,6 procent. pagina 15: de betrekkelijkheid van havencijfers grashoek - Door een verkeerson geval op de A67 bij Grashoek (Lim burg) is gisteravond een persoon om het leven gekomen. Zeven anderen raakten gewond, van wie een ernstig, zo maakte de politie bekend. Het ongeval gebeurde vlak na 18.00 uur. Bij de aanrijding waren verschillende auto's betrokken. Een van de auto's sloeg over de kop, aldus de ANWB. De hulpdiensten zetten een trau mahelikopter in. De identiteit van het omgekomen slachtoffer was gisteravond nog niet bekend. De A67 van Venlo naar Eindhoven werd tussen de afrit Helden en Liessel afgesloten. Tijdens de afslui ting werd het verkeer omgeleid. Er ontstonden direct kilometerslange files. Rond 22.00 uur werd de weg weer vrijgegeven, meldde de ANWB. De oorzaak van het onge luk is nog niet bekend. De politie kon nog geen gegevens verstrekken over de identiteit van de slachtoffers. ZEIST - De KNVB is blij dat Wesley van W. uit Almere gisteren een cel straf van zes maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk, en een strafrechterlijke meldplicht heeft gekregen voor zijn aanval op doelman Esteban van AZ. „Het mag voor zich spreken dat de bond van mening is dat dergelijke figuren nooit meer een stadion in zouden mogen", staat op de websi te van de nationale voetbalbond. De bond is tevreden dat de Ajax-fan een celstraf in combinatie met een strafrechtelijke meldplicht heeft gekregen. Verder ziet de KNVB de aangekondigde vervroeg de evaluatie van de voetbalwet als een hoopvol teken. Niet alleen de bond, maar ook de politiek vindt dat dergelijke 'supporters' uit het stadion geweerd moeten worden. pagina 29: belager Esteban moet vier maanden brommen Vier maanden celstraf voor vandaal is te hoog reageer op www.pzc.nl U'V5Q2Zn213l reacties: 473 Zonder vuurwerk is oud en nieuw leuker 64% Ondanks de inzet van de brandweer zijn theater 't Speelhuis en zeker twee kubuswoningen in Helmond gisteravond verloren gegaan door brand. foto Bert Jansen/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1