'Waarnemers moeten terug naar Horns' 81 buitenland WIJ WENSEN U EEN GOED EN GELUKKIG 2012! Champagne Brut Ze zijn er weer! Champagne Premium Cuvée Champagne Brut Rosé Venezuela breekt moordrecord Cheetah (80) uit films Tarzan overleden Fukushima wil geen kerncentrales meer Nigerianen op de vlucht voor geweld SYRIË Ook inwoners zeggen dat Liga niet begrijpt hoe regime werkt donderdag 29 december 2011 Appelflappen Oliebollen Appelbeignets 4 stuks 4 stuks 10 stuks Onze Comte de Brismand is een zachte, frisse i champagne en J heeft tonen EL van wit fruit Mfr r Coed uit de test! L Bron: Winelife L 2010 Lidl's ultieme luxechampagne i met een subtiele geur van gist en noten Proef klein rood fruit met een zachtromige mousse en een lange elegante I finish CARACAS Venezuela is het gevaarlijkste land in Latijns-Amerika. Dit jaar zijn er al 19.336 mensen vermoord, omge rekend 53 per dag. Dat is een nieuw record, meldt een Venezolaanse misdaadwaakhond. Volgens de Ve- nezolaanser Misdaadwaarnemers (OW) blijven de meeste moorden onbestraft. „Er is geen reden om niet te moorden", zegt OW-direc- teur Roberto Briceno-León. PALM HARBOR Jane, Cheetah en Tarzan foto AP De beroemde chimpansee die in de jaren '30 in de zwart-witte Tar- zanfïlms acteerde, is overleden. Cheetah, die samen met acteur Johnny Weissmuller op het witte doek verscheen, zou 80 jaar zijn ge worden. Dat meldde opvanghuis Suncoast Primate Sanctuary in Flo rida gisteren. De mensaap woonde er sinds Weismuller haar daar in de jaren '60 had achtergelaten. TOKIO De Japanse provincie Fukushima wil na de kernramp dat alle nucleai re reactoren in het gebied worden ontmanteld. „Fukushima zal een sa menleving opbouwen die niet af hankelijk is van kernenergie en eist dat alle reactoren worden ge sloten", zei de gouverneur gisteren tegen een krant. In Fukushima staan twee kerncentrales. Die heb ben in totaal tien reactoren. KANO Ongeveer 90.000 mensen zijn ge vlucht voor het geweld in het noor den van Nigeria. Dat meldden de regionale autoriteiten gisteren. Een radicaalislamitische beweging, Bo ko Haram, heeft rond de kerst een reeks aanslagen op christenen ge pleegd. Daardoor kwamen onge veer veertig mensen om het leven en vielen veel gewonden. Het Nige- riaanse leger gaf alle 40.000 inwo ners van een wijk in de getroffen stad Damaturu de opdracht huis en haard te verlaten. De bewoners hadden een half uur de tijd om hun spullen te pakken, waarna mi litairen de buurt afgrendelden. De autoriteiten vrezen dat christe nen de komende tijd wraak zullen nemen op moslims. Bij een islami tische school in het zuiden van Ni geria ontplofte dinsdagavond een bom. Zeven mensen raakten ge wond, onder wie zes jonge kinde ren. Frankrijk heeft kritiek op dele gatie van Arabische Liga. Geweld tegen demonstranten zou ondanks bezoek waarne mers gewoon doorgaan. Inwoners Homs: 'We voelden ons alsof we in de leegte rie pen'. parijs - Waarnemers van de Arabi sche Liga hebben in de Syrische stad Homs niet de mogelijkheid ge kregen de situatie echt goed te on derzoeken. Ze moeten daarom te rug naar de verzetshaard om als nog een volledig beeld te krijgen. Dat was gisteren de kritiek van het Franse ministerie van Buitenland se Zaken. „Enkele waarnemers waren dins dag korte tijd in Homs. Hun aan wezigheid voorkwam niet dat de bloedige campagne van het regime werd voortgezet in de stad, waar grote demonstraties gewelddadig werden neergeslagen, zodat onge veer tien mensen om het leven kwamen", aldus een woordvoer der van het departement. Frankrijk wil dat de waarnemers zich vrijelijk door Syrië kunnen be wegen en met iedereen kunnen spreken. Syriës bondgenoot Rus land wil ook dat waarnemers zo veel mogelijk vrijheid krijgen, maar stelt dat uitgesproken twij fels provocerend kunnen werken. Inwoners van Homs laten zich ook kritisch uit. „Ze leken niet echt enthousiast om de verhalen van de mensen te horen", aldus een activist uit de wijk Baba Amr. „We voelden ons alsof we in de leegte riepen. Al onze hoop is op de Arabische Liga gevestigd. Maar deze waarnemers lijken niet te be grijpen hoe dit regime werkt. Ze lijken niet geïnteresseerd in het lij den en de sterfgevallen die men sen hebben meegemaakt." Enkele inwoners hebben geweigerd de waarnemers te ontmoeten, omdat die werden begeleid door een offi cier van het regeringsleger. Het hoofd van de waarnemersmis sie van de Arabische Liga toonde zich gisteren juist opnieuw opti mistisch. „Gisteren (dinsdag - red.) was het rustig en er waren geen gevech ten." De oppositie meldt dat tus sen 16 en 42 mensen om het leven zijn gebracht op dinsdag. De Syrische regering houdt duizen den gevangenen verborgen voor de waarnemers van de Arabische Liga. Dat zegt Human Rights Watch in een rapport. De organisa tie vindt dat de Arabische Liga ook toegang moet krijgen tot Syrische detentielocaties. Volgens Human Rights heeft het regime honder den gevangenen verplaatst zodat de waarnemers ze niet zien. Het Syrische bewind maakte giste ren via de staatstelevisie bekend dat het 755 mensen heeft vrijgela ten die waren opgepakt bij protes ten tegen president Bashar al-As- sad. De waarnemers van de Arabische Liga controleren of het Syrische be wind zich houdt aan gemaakte af spraken. Een van de beloftes was het vrijlaten van politieke gevange nen. In november zei Syrië 1180 gedeti neerden te hebben vrijgelaten. Vol gens de Verenigde Naties heeft Sy rië enkele duizenden aanhangers van de oppositie opgepakt sinds het begin van de protesten in maart. zie onze website:buitenland Syrische regering laten weten 755 gevangenen vrij te laten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8