In tijden wordt er van crisis meer gefeest uit) 5 Vuurpijlen blijven toppers in assortiment van Party Max 2011 in Kunsthal Rotterdam:Bidden onder systeemplafond De vraag naar vuurwerk neemt volgens Eric Buysse de laatste jaren alleen maar toe. De prijs is alleen maar gedaald. Hij koopt steeds grootschaliger in, waardoor hij zijn producten extra scherp kan aanbieden. „Waar ande re winkels hun vuurwerk bij één importeur inkopen, doen wij dat bij vier bedrijven. Bij iedere impor teur pakken we de toppers, waar door we een uitzonderlijke collec tie hebben." Mooi siervuurwerk, cakes en pot ten doen het de laatste jaren goed. Vuurpijlen zijn volgens Eric nog steeds een topper in het assorti ment van Party Max. Daar gaat dan ook de lezersvraag van deze week over. De vraag is: wat is het duurste pakket vuurpijlen dat bij Party Max te koop is. Eric verloot onder de goede inzenders dit pak ket. Inzendingen voor morgenmid dag 12.00 uur afgeven in de winkel of mailen naar info@partymax.nl. Familie Klink uit Zierikzee is win naar van de lezersvraag van Koets- huysch Kaas in Zierikzee. De win naars zaten met 4330 gram het dichts bij het juiste gewicht van een daslookkaas: 4344 gram. donderdag 29 december 2011 Een pakket vuurpijlen dat te koop is bij Party Max. Feestwinkel Party Max aan de Beestenmarkt in Hulst. en spirituele bewegingen in Neder land op monumentale foto's vast. Christenen, joden, moslims, rozen kruisers, vrijmetselaars, boeddhis ten, hindoes en sikhs: er zit van al les tussen. Ze zegenen, bidden, pre ken of voeren andere rituelen uit. Eigenlijk wilde Seesing eerst dub belportretten maken: de voorgan ger in functie en ontspannen thuis, in 'burgerkleding'. Maar hij vond die beelden bij nader inzien te geposeerd en statisch. Toch heb ben de foto's op de tentoonstelling ook iets statisch. Het zijn vooral staande beelden van staande en zit tende mensen. Dat maakt ze in eerste instantie een beetje saai, maar ze hebben ook iets verstilds. Dat is waarschijnlijk precies wat Seesing met zijn reportage wilde bereiken. Zijn tableaux vivants stralen een serene rust uit en bena drukken de intensiteit van het vast gelegde ritueel. Een enkele keer is er iets van beweging te zien. Prach tig is een foto van een dansende derwisj in zijn golvende tuniek. Mooi is ook een portret van een mufti, vol vuur aan het preken. Met zijn expressieve handgebaar lijkt hij zich rechtstreeks tot de toe schouwer te richten. Hij is een van de weinige voorgangers die in de lens blikt. De meesten fotografeer de Seesing terughoudend en op enige afstand, om hen zo min mo gelijk in hun werk te storen. Veel mannen uiteraard en een twintigtal vrouwen. Seesing had dat liever anders gezien maar meer vrouwelijke voorgangers bleken het toch lastig te vinden. De fotograaf is er in ieder geval wel in geslaagd een breed en ver rassend overzicht te geven van reli gie en spiritualiteit in Nederland. De feestelijk uitgedoste Afrikanen in de Waalse kerk in.Utrecht be antwoorden nou niet direct aan het clichébeeld van de strenge pro testant. Een school in Lelystad be gint elke schooldag met een kwar tier meditatie. Een druïde voert in de Lochemse natuur een mare tak-ritueel uit. Er is zelfs een reli gie die alle godsdiensten accep teert en in zich verenigt (Baha'i). Het is alleen jammer dat er niets verteld wordt over het gefotogra feerde ritueel en de religie zelf Die informatie is wel te vinden in het boek over de tentoonstelling. Interessant is verder de variëteit aan geloofsstromingen onder nieuwkomers: van mystieke islam en Haïtiaanse voodoo tot Vietna mese eetmeditatie, gewoon aan ta fel met de pan voor je neus. Stro mingen waarbij ook autochtone Nederlanders zich soms aanslui ten, zo blijkt uit de beelden en tek sten. De personen op de foto's moeten het trouwens wel vaak met ongezellige locaties doen: mo derne kerkgebouwen en als gebeds ruimte ingerichte zaaltjes. Maar ze lijken zich weinig aan te trekken van het harde licht, de plavuizen en de systeemplafonds. En met een kerstboom en een babypop in een wiegje als het kindeke lezus creëer je ook al gauw kerstsfeer. 'Religie nu. Spiritualiteit in Nederland' in Kunsthal, Rotterdam t/m 12 februari 2012, di-zo 11-17 uur. Publicatie €34,50. Beeld van progressieve islam met iman Abdulwahid van Bommel. foto's Peter Nicolai kampioenschap. Dan zijn de Bel gen namelijk massaal supporter van Nederland en kopen ze hier al lerlei spullen." De laatste jaren komen er steeds meer themafeesten bij. Eric: „Bij voorbeeld een fout feest, een glit- terfeest, om maar iets te noemen. En dan hebben we natuurlijk ie der jaar nog de vaste elementen als Sinterklaas, Kerstmis en Hallo- ween."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71