Pijn van afgedankte muze is herkenbaar Duimpje de wijde wereld in uit! 3 podium Oudejaarsshow in dichtvorm van duo De Laat en van Meerenburgh donderdag 29 december 2011 twee meisjes verzorgen nu tijdens de tweede tournee de grime en de pruik. Dat geeft mij enorm veel rust", zegt Van Beek. Hij maakte de voorstelling onder regie van Paula Bangels en in nau we samenwerking met musicus en acteur David Cantens. In het mid den van de speelvloer staat een uit flightcases opgebouwd muziek- meubel. Cantens zit daar midden in. Hij maakt muziek en neemt af en toe de rol aan van een van de personages in Mathildes leven. De liedjes die Cantens en Van Beek sa men zingen, behoren tot de parel tjes van de voorstelling. Het einde van de tournee is in zicht. Louis van Beek bruist van nieuwe plannen. Toneel in combi natie met muziek, maar hij zoekt daar nog producers voor. En wat Mathilde betreft: het liefste zou hij dit stuk om de twee jaar weer voor evén hernemen. Don. 29 dec, Theater De Parel, Domburg; Di. 10 jan., Scheldetheater, Terneuzen; zat. 21 jan., Stadsschouwburg, Middelburg. den aan Van Hoorne en werkt daar, zoals de meesten van het klei ne team medewerkers, op veel ver schillende fronten. Zo verricht hij administratieve taken, maar schrijft hij ook teksten voor diverse producties en staat hij met grote re gelmaat zelf op de speelvloer. Van Hoorne is gespecialiseerd in muzikale familievoorstellingen, maar maakt af en toe een uitstapje naar een andere doelgroep. Zo bracht deze producent vorig jaar 1953. de Musical uit. Mijnster schreef daar een groot deel van de teksten voor. „Momenteel blijven we, mede door de economisch moeilijke tij den, weer trouwer aan onze eigen traditie. Specifieke familievoorstelli- nigen op de toegankelijke wijze waarop wij die brengen, worden gelukkig nog steeds goed bezocht", constateert Mijnster. Hij tekent voor een behoorlijk vrije bewerking van het oorspron kelijke sprookje voor de musicalver sie van Klein Duimpje. „De voor stelling is bedoeld voor kinderen vanaf 4 jaar en die willen we niet confronteren met ouders die we gens grote armoede hun kinderen in het bos achterlaten, maar de her kenbare elementen zitten er na tuurlijk wel in. Voor de volwasse nen valt er specifieke humor op te pikken en wat betreft vormgeving wordt het traditionele prenten boek opengeslagen", zegt de tekst schrijver/acteur. In deze musical woont Klein Duimpje ergens in een vergeten dorpje. In zijn leven DONDERDAG 29 DECEMBER Cadzand Pop/rock-coverband Whatever treedt op, als afsluiting van eerste dag van de kerstvakantiemarkt. De Sporthal, 20.00 uur Domburg 'Mathilde', muziektheatervoorstelling van Theaterproductiehuis Zeelandia over de Zeeuwse diva Mathilde Willink. De Parel, 20.00 uur Kapelle COV Te Deum Laudamus voert het Weihnachtsoratorium van Bach uit, met Margriet Rietveld (sopraan), Daniëlla Buijck (alt), Jelle Leistra (tenor) en Patrick Pranger (bas). Verder met Begeleidingsor kest Continuo uit Rotterdam en Tonnie Nijsse (basso continuo). Algehele leiding: Paul Heijboer. NH Kerk, 20.00 uur Middelburg Poppentheater Parabel speelt het kerst schimmenspel 'De vier lichten' (4+). Herengracht 64, 14.30 uur Vlissingen Het Cadant Symfonieorkest geeft een concert met uiteenlopende muziek. Ook worden twee solowerken uitgevoerd: een deel van het celloconcert no. 3 door Jo- janneke Breeman uit Goes en de Roman ce en Fa van Beethoven op dwarsfluit door Marjan Aukes uit Vlissingen. Atrium Ter Reede, 19.30 uur VRIJDAG 30 DECEMBER Oost-Souburg Eindejaarsconcert met o.a. Mathieu van Bellen (viool), Rob van der Meule (ba riton) en Christian Blaha (piano). Historische Kerk, 20.00 uur Waterlandkerkje Eindejaarsvoorstelling Adrie Ooster ling, die zijn indrukken, bezigheden en ontmoetingen van het afgelopen jaar weergeeft. Oosterling begeleidt zichzelf op piano, Indisch harmonium en accor deon. 't Kerkje, 20.15 uur ZATERDAG 31 DECEMBER Middelburg Oudejaarssessie. Desafinado, 14.00 uur Voor het vierde jaar op rij verzorgen Ko de Laat en Coenraedt van Meeren- burgh 'Het jaar door in 52 snelsonnet- ten', een oudejaarsconference in dicht vorm. De Drvkkery, 14.00 uur Zierikzee Oud en Nieuw Party. Brogum, 23.00 uur ZONDAG 1 JANUARI Vlissingen Nieuwjaarsparty met Mamilla. Panta Rhei, 17.00 uur. DINSDAG 3 JANUARI Oostburg Familievoorstelling Klein Duimpje De Musical. Ledeltheater, 15.00 uur Vlissingen Nieuwjaarsconcert van Koninklijke Har monie Ons Genoegen. Atrium Ter Reede, 19.30 uur. WOENSDAG 4 JANUARI Terneuzen Freek de Jonge verzorgt de aftrap van de benefietmaand. Uitverkocht. Porgy en Bess, 20.00 uur. Voor de vierde keer op rij ver zorgen Coenraedt van Mee renburgh uit Vlissingen en Ko de Laat uit Tilburg zaterdag bij de Drukkerij in Middelburg een oudejaarsshow in dichtvorm. De twee mannen nemen in 52 snelsonnetten het jaar 2011 door. Zij maken daarvoor een keuze uit de actuele gedichten die zij het af gelopen jaar schreven voor de po pulaire poëziesite 'gedichten.nl'. Van Meerenburgh schrijft sinds 2005 gedichten en liet zich in 2008 door De Laat overhalen samen een dichterlijke oudejaarsshow te gaan verzorgen. De Zeeuwse snel dichter kan terugzien op een suc cesvol jaar. Hij fungeerde als huis dichter in het politiek café van Om roep Zeeland in aanloop naar de Statenverkiezingen op 2 maart. Hij was laureaat van de Culturele Cen trale Boontje Poëzieprijs in Sint-Ni- laas (B) en hij begon het stoutmoe dige project om de 154 sonnetten van Shakespeare te vertalen. Ook won hij prijzen bij o.m. de Driek van Wissen Sonnettette Competi tie en de Plantage Poëzieprijs. Zaterdag 31 december, De Drukkerij, Markt 51, Middelburg, 14.00 uur. gebeurt weinig bijzonders. Tot er op een dag een bericht van het ko ninklijke kasteel het dorp bereikt. De dochter van de koning is gevan gengenomen door een gevaarlijke reus en de koning roept alle man nen uit het land op haar te bevrij den. Klein Duimpje twijfelt geen moment en gaat het grote avon tuur tegemoet. De titelrol wordt vertolkt door tv-presentator Geert Hoes. Zijn tegenspeelster Sita Ver meulen kreeg bekendheid door haar deelname aan de popgroep 'K-otic' en is tegenwoordig het ge zicht van de kinder tv-zender 'Dis ney Channel'. Dins. 3 januari, Ledeltheater, Oostburg, 15.00 u.; zat. 3 mrt, Stadsschouwburg, Middelburg, 16.00 uur. Coenraedt van Meerenburgh brengt 2011 in dichtvorm, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69