Met Klein selectie donderdag 29 december 2011 door Ali Pankow De naam Mathilde Wil link roept nog steeds bij veel mensen emo ties op. „Mathilde laat niemand onberoerd", wist au teur en speler Louis van Beek al vooraf gaand aan de première. Na ruim 70 voorstellingen door het hele land staat hij vanavond weer als Mathilde in Zeeland, in theater De Parel in Domburg. Wat hebben twee tournees sinds 10 maart 2010 Van Beek opgele verd? „Deze voorstelling is mij heel dierbaar geworden. Niet al leen door een nominatie voor een Louis d'Or, ik heb ook zulke hart verwarmende reacties gekregen. Vanuit Zeeland natuurlijk, maar ook elders in het land. In Zeeland werd vooral gelachen om dat speci fieke accent. In Amsterdam kwa men veel mensen naar de voorstel ling, die Mathilde Willink persoon lijk hebben gekend. Zij herkenden veel uitspraken die de diva daar ooit heeft gedaan", vertelt Van Beek. Maar ook in een zaal in Vlaande ren bijvoorbeeld die deze opmerke lijke vrouw nooit had gekend, bleek haar verhaal aan te komen. „Daaruit blijkt de kracht van de voorstelling. Pijn en verdriet van een muze die wordt afgedankt, zijn voor iedereen zo herkenbaar." Maria Theodora Mathilde de Doel- der werd op 7 juli 1938 in Temeu- zen geboren. Zij werd bekend als de in Fong Leng-creaties uitgedos te derde echtgenote van de kunst schilder Carel Willink. Zij stierf, onder dubieuze omstandigheden, in Amsterdam op 25 oktober 1977. Louis van Beek raakte als jochie van acht jaar al gefascineerd door deze diva toen hij een interview met haar door Henk van der Mey- den op televisie zag. Ten behoeve van een voorstelling verdiepte Van Beek zich intensief in het leven van dat society-meisje van Zeeuwse bodem. Aan het be gin van het schrijfproces wist hij al dat hij die rol ook het liefste zelf zou spelen. Zo gebeurde het ook bij de voorstelling van Theaterpro ductiehuis Zeelandia. „Het is misschien wat stom om zelf te zeggen, maar ik vind het een heel mooie rol geworden. En als ik iets moois heb gemaakt, dan Louis van Beek als Mathilde' (inzet: Van Beek zonder schmink). foto Lex de Meester ga ik er ook helemaal voor", bena drukt de schrijver/acteur. Fong Leng ontwierp speciaal voor deze voorstelling een nieuwe crea tie. Hoe heeft die zich nou gehou den tijdens zo'n intensieve tour nee? Van Beek grinnikt: „Het is na tuurlijk geen theaterkostuum, maar het gaat nog wel goed. Afge zien dan van een stoffen knoop die behoorlijk begint te rafelen. Ik zal het er nog even mee moeten doen, het is uiteraard geen optie bijvoorbeeld bij de Hema een nieu we knoop te gaan kopen." De extravangante make-up en haardracht waren belangrijke ele menten van het levende kunst werk 'Mathilde Willink'. Meester- grimeur Pilo Pilkes creëerde voor de voorstelling deze kenmerkende onderdelen. Pilkes was niet de he le tournee beschikbaar. Vaak moest Van Beek grime en pruik zelf verzorgen. Sinds Mathilde bij het Zeeland Nazomerfestival dit jaar werd hernomen, heeft Pilkes zijn kunde gedeeld met twee leer lingen van de Make Up school van Mieke Petiet in Middelburg. „Die Adrie Oosterling Adrie Oosterling geeft traditiege trouw een eindejaarsvoorstel- ling. Hij combineert daarin de fi losofie van Ome Ko - Oop is net as hos - met de sfeer van de slag velden in leper. Stemmige klas siekers en kerstliederen wisselen elkaar af Vrijdag 30 december, 't Kerkje, Waterlandkerkje, 20.15 uur. Evgeni Svorkin De van oorsprong Russische ac cordeonspeler Evgeni Svorkin treedt op in de Winterse OpKik- ker Salon met een veelheid aan stijlen. Hij speelt klassiek, maar ook veel wereldmuziek, zoals Roemeense hora's en klezmer. Ook in de hot-jazz heeft Svor kin repertoire ogebouwd. Zaterdag 31 dec., galeRichel, Aardenburg, 14.00 - 17.00 uur. Oud Nieuw Party Onder de bezielende leiding van het Overall kunst collectief wordt een muzikaal feestje rond de jaarwisseling opgezet. Met be kende dj's van Clikk, De Stulp en Overall. Tevens draaien o.a. Echo&Asso en Nicro Deephou- se Minimaloot Minimal Zaterdag 31 december, Brogum, Zierikzee, vanaf 23.00 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De5tem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndêstem-pzc.nl De prinses samen met Klein Duimpje. foto Nick van Ormondt door Ali Pankow Bart Mijnster (26) is een sprookjeskenner bij uitstek. Sinds heel jonge leeftijd is hij al een enorme fan van De Efte- ling. In de sprookjes-familievoor- stellingen van Van Hoorne Produc ties voelt hij zich dan ook prima op zijn plaats. Dinsdag manifes teert hij zich in Klein Duimpje De Musical in het Ledeltheater in Oostburg onder meer als de Reus op zevenmijlslaarzen. „Ik denk dat ik inderdaad meer van sprookjes weet dan de gemid delde mens. Ik had als kind grote sprookjesboeken van Hans Ander sen en de Gebroeders Grimm en werd daar graag uit voorgelezen", zegt Mijnster. Hij is vast verbon-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68